Skocz do zawartości

[hamulec] BR-M615 czy inny?


Kaiketsu

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuść te Deorki, szkoda zachodu. Ja mieszkam w rejonach Bieszczadów i Beskidu Niskiego, W starym rowerze mam SLX 675 z metalami, hamują fajnie, ale się pocą. Tutaj w drugim rowerze mam seryjnie zamontowane Deorki 615 też z metalikami - hamują miernie (moja waga 80 kg), przy wiekszych zjazdach w górach kiepsko sobie radzą, ciekną oba odpowietrzniki, ciągle je przecieram szmatkami i co jakiś czas wyciągam klocki do przeglądu. Nie tak powinno wyglądać posiadanie hamulców hydraulicznych :) Kiedyś miałem Deorki 596, były bardzo fajne, nic im się nie działo, z klockami metalicznymi hamowały ładnie. Teraz to jakaś padaka...W takich pieniądzach szukałbym czegoś od szanujących się firm. Ale nawet Tektro wypadają lepiej, znajomy ma Aurigi od 2010 roku do dziś i są kompletnie bezobsługowe. Wymienił tylko klocki na a2z kiedy zajechał oryginalne, hamują elegancko nawet w nagłych sytuacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie piję alkoholu :) myję metą, mam dostęp do czystej, tylko trzeba uważać na opary i nie wypić go przez przypadek bądź zaniedbanie :D ale czyści lepiej, niż taki zwykły spiryt przemysłowy z chemicznego, sprawdzone ;)

Edytowane przez Kaiketsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podczas odpowietrzania przekręciłeś gwint, to nic dziwnego że ciekną. Jakoś do tej pory nie było wysypu tematów o cieknących odpowietrznikach w tych hamulcach.

 

Ciekną od nowości zarówno w SLX jak i w Deore, delikatnie dokręcałem i pomogło tylko w przednim SLX. Okolice odpowietrznika i tej gumeczki po dotykaniu palcami są ciągle wilgotne. Nigdy nie przekręciłem gwintu bo wiem jak się obchodzić z takimi rzeczami. Poprostu te hamulce tak mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...