Skocz do zawartości

[1500 - 1800] Unibike Mission vs Corratec X-Vert Halcon 650B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna roweru mniej więcej za 1500 zł (+- 300 zł). Chciałbym żeby był to rower w miarę uniwersalny, którym pojeżdżę po mieście jak i po okolicznych górkach, lasach itp. Wiem, że za taką cenę nie kupię nic specjalnego, ale dobrze byłoby, żeby był to rower przynajmniej na kołach 27.5 oraz żeby jakość osprzętu była w miarę proporcjonalna do ceny - nie chcę płacić za napis na ramie :P.

 

Po przeszukaniu ofert z mojego miasta, znalazłem dwa interesujące mnie modele. Pierwszy to Unibike Mission V-brake z 2017 roku za 1500 zł. Słyszałem, że osprzęt w nim jest w miarę dobry jak na cenę. Ile w tym prawdy, nie wiem. Drugi to Corratec X-Vert Halcon 650B z 2016 roku za 1800 zł. Jedynie na co zwróciłem tutaj uwagę to cena. W innych sklepach jest on o około 300zł droższy, a cena producenta wynosi 2500zł, więc pomyślałem, że może okazja, a może tylko podpucha :D

 

Nie znam się za bardzo na rowerach, więc proszę o pomoc w ich porównaniu i doradzeniu, który lepszy, czy warto kupić lub w zaproponowaniu jakiejś alternatywy :) Z góry dzięki za pomoc! Jeżeli ma to jakieś znaczenie: wzrost: 1.77,  waga: 75

 

Unibike Mission V-brake

http://www.unibike.pl/mission27v.html

 

Corratec X-Vert Halcon 650B

https://www.axel-sport.pl/rower-corratec-x-vert-halcon-650b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak twoje rejony to spartacus marathon bym szukał  :)

 

Od kogo słyszałeś o jakości osprzętu missiona? Niewiele odbiega od najsłabszego jaki jest możliwy w ramach shimano ....

 

Przeglądając różne strony, fora gdzie były wzmianki o tym rowerze zazwyczaj w porównaniu do jakiegoś innego :D No ale faktycznie, nie każdy się zna. Znalazłem hierarchie sprzętu grup Shimano i mając już jakiś tam podstawowy pogląd, porównałem tego Unibike do Spatracus'a Marathon. Spartacus wypadł o wiele lepiej, a cenowo są porównywalne.

Dzięki za podpowiedź, na pewno zacznę brać Spartacusa pod uwagę, tym bardziej, że Dębica nie daleko :D Unibike Mission już chyba odpada. Zniechęciłeś mnie do niego haha :D

 

Zastanawiam się jeszcze ciągle nad tym Corratec. Co możecie o nim powiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...