Skocz do zawartości

[amortyzator] accent peak lady29 nx- róznice w specyfikacji osi


lederfox34

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kolega sprawdzał później kluczem i się śmiał że mam niezłe wyczucie
 

 

Ja z ciekawości troszkę sprawdzałem i potwierdza się to co kiedyś czytałem: długość kluczy imbusowych jest wyliczona tak żeby dokręcając do pierwszego oporu osiągnąć zakładany moment. Czyli dokręcając z wyczuciem śrubę M5 trzymając 3 palcami za końcówkę klucza, prawdopodobnie będzie to około 6Nm. Oczywiście jak nie masz wyczucia to coś urwiesz  :thumbsup:

 

Ale tak jak pisałem: klucz dynamometryczny + dobre imbusy ( Mam Wiha tradycyjne i Force z rękojeścią, zdublowane) to jest coś z czego jestem zadowolony w 100% i nie wyobrażam sobie grzebania w rowerze bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłaś zdjęcie pika, nie za mała ta rama, ile tam sztyca wystaje?

To 350 (mm).- a w sztycy siedzi na ok. 8,70 cm jeszcze :)

Może też tak wyglądać bo miałam kierownice na wysokości 98,5 cm nad ziemią. 

 

 

Ja z ciekawości troszkę sprawdzałem i potwierdza się to co kiedyś czytałem: długość kluczy imbusowych jest wyliczona tak żeby dokręcając do pierwszego oporu osiągnąć zakładany moment. Czyli dokręcając z wyczuciem śrubę M5 trzymając 3 palcami za końcówkę klucza, prawdopodobnie będzie to około 6Nm. Oczywiście jak nie masz wyczucia to coś urwiesz  :thumbsup:

 

Ale tak jak pisałem: klucz dynamometryczny + dobre imbusy ( Mam Wiha tradycyjne i Force z rękojeścią, zdublowane) to jest coś z czego jestem zadowolony w 100% i nie wyobrażam sobie grzebania w rowerze bez tego.

 

matko... wystraszyłeś mnie :) 

W Castoramie jakieś pustki u mnie.

Zamówiłam właśnie tego topeaka (na próbę zobaczę jak będę żyła z nim) bo 'zabawa' tym sprzętem to już inny stopień udo się czy się nie udo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszystko z głową trzeba robić  :thumbsup:

 

Jak masz jakiś stary rower to sobie popróbuj. Często jest tak że klucz "klika" wcześniej niż by się wydawało i normalnie byś uważała że coś jest niedokręcone, ale czasami też bywa tak że się człowiek nakręci.

 

Ogólnie trochę praktyki i tak jak pisałeś: dokręcanie ręczne + potem dociągnięcie do momentu kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

To jak sądzę takie założenie inżyniera produktu że dziewczyny i tak się nie orientują

Bardziej prawdopodobne jest ,że:

- płeć podobno piękna wywiera mniejszy nacisk na dowolnie wybraną wagę ,więc teoretyczny wzrost sztywności nie jest aż tak konieczny.

- sprzedaż damskich wersji będzie mniejsza niż męskich, więc po co pakować teoretycznie droższy amorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i tak... a jaki sens jest wypaśna w sumie wersja slx na której teamy accenta pomykają? (pomijając wersje pro)

Testowała je fajna blogerka- mamba on bike (wersja z manitou i slx) z ktorej strony to własnie zobaczyłam 'potencjał i piękno' tego modelu.

Oraz team- rowerowe blizniaczki- też mają wersje wypaśne... a innym ślina ma cieknąć?  :icon_confused:

 

co do wagi... amor bez zarzutu pracuje podejrzewam ze ustawiony środkowo ale sprawdzę, sztywności kołom odmówić nie mogę. Wychodzi że najlepiej się odchudzać. Pod rower. Zawsze to inaczej brzmi  :whistling: niż że nie mam sztywnej osi...i wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowała je fajna blogerka- mamba on bike (wersja z manitou i slx) z ktorej strony to własnie zobaczyłam 'potencjał i piękno' tego modelu.

 

Chyba wiem o którym teście mówisz. Mi w tym potencjale i pięknie nie pasowało ułożenie pancerzy, naprawdę trzeba się postarać żeby zrobić to tak źle :woot:

 

Accent-Coffee-Ride-6926.jpg

 

PS: Uważaj na zjeżdżającą sztycę w Peaku bo skończysz z pięknymi rysami które zresztą nawet widać na fotce powyżej  :sweat:

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ja mam ładnie:) dlatego zapamiętałam inne foty  :thumbsup:  może ona miała dłuższe przewody czy cóś. 


Chyba wiem o którym teście mówisz. Mi w tym potencjale i pięknie nie pasowało ułożenie pancerzy, naprawdę trzeba się postarać żeby zrobić to tak źle :woot:

 

Accent-Coffee-Ride-6926.jpg

 

PS: Uważaj na zjeżdżającą sztycę w Peaku bo skończysz z pięknymi rysami które zresztą nawet widać na fotce powyżej  :sweat:

 

Co do sztycy- nie odczuwam problemów. Ale rodowód tej dziewczyny to emtb... może te inne trasy tak to wykończyły? Może te nieszczęsne momenty w dokręcaniu...

A propos- mój znajomy ma rower Orbeę Almę na 29 ten model za 5tysi bez grosza i ciagle narzeka na zjeżdżającą sztycę. Co 50 km podciąga.. Fakt że nawet w bodajze ostatnim Bike B pisali ze sztyca cieńsza tłumi lepiej drgania ale wadą jest obniżanie się jej na wertepach kiedy tyłkiem trzepie się po siodełku.

Tutaj może kilka rzeczy na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to że rura podsiodłowa Peak'a jest dość luźna ( nie u każdego, ale na ogół) i jak odkręcisz zacisk to może samoczynnie zjechać. Mi obniżała się podczas jazdy ale to była prawdopodobnie kwestia smaru i zbyt lekkiego dokręcenia.

 

Od kiedy użyłem pasty do karbonu i dokręciłem z odpowiednim momentem problem nie istnieje.

 

Zwróć na to uwagę przy luzowaniu zacisku, nie ma nic gorszego niż rysy które powstały z głupiego powodu  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to że rura podsiodłowa Peak'a jest dość luźna ( nie u każdego, ale na ogół) i jak odkręcisz zacisk to może samoczynnie zjechać. Mi obniżała się podczas jazdy ale to była prawdopodobnie kwestia smaru i zbyt lekkiego dokręcenia.

 

Od kiedy użyłem pasty do karbonu i dokręciłem z odpowiednim momentem problem nie istnieje.

 

Zwróć na to uwagę przy luzowaniu zacisku, nie ma nic gorszego niż rysy które powstały z głupiego powodu  :thumbsup:

a.. ok dzięki:) 

Kilka razy już się próbowałam ze sztycą ale po poluzowaniu nie opadała tylko ładnie siedziała ( w moim przednim rowerze na 26 kołach miałam fajnego turnera... i co? tak miał ciasno śruby porobione tam gdzie trzymanie sanek siodełka idzie ze taki fajny patent jego(jakby delikatniutkie ringi oporowe po całej długośi porobione) były porysowane od imbusów kiedy zmieniałam np siodełko... a taka firma  :icon_wink:

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam na 'pochwal się 29' zdjęcie ze Źródeł Królewskich rezerwatu, w cieniu. Tu mam go przed pierwszą przejażdżka, jeszcze bez folii zabezpieczającej (poczytałam jaka najlepsza z forum:) tylko z gumkami przy przewodach- na szybko. No i kierownica jeszcze nie opuszczona.


Dostałam info od Pani z Velo, niestety Panowie... specyfikacja dla kobiet nie przewiduje sztywej z przodu. Ktoś tu czytał w myslach... Błędy na stornach innych sklepów się pojawiły.

Przytulę się do pomysłu usztywnienia przodu poprzez imbusy:) (dzięki za radę!) ale to jak sobie znowu rozreguluje przód bo go ustawiłam w końcu  :icon_wink:  

Druga sprawa naklejek- dostanę swoje i bedę kleić (albo mój ulubiony mechanik Paweł u mnie).. kiedyś. Póki co wersja black mi pasuje ale możne jak za duzo koloru batmana będzie to rzucę akcent(a).. na koła  :002: (żeby ktoś nie jojczył że jakaś niedoróbka jestem)

Także z kontaktu jestem zadowolona...  :thumbsup:

Z braku sztynej.. hm. :wallbash:

Naklejki będą  :thumbsup:

 

dodam co to za hamulce bo w opisie nie ma:

 

 

 

http://velo.pl/czesci/hamulce-i-dzwignie/accent/ice

post-177337-0-29248700-1496643698_thumb.jpg

 

i dzięki za pomoc wszystkim dyskutantom  :thanks:

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszanie jakie się pojawiło dotyczyło nowego roku i podobno na przyszły rok sztywne będą w wersjach dla pań. Udało się zamknąć w planach wersje nx męskie ale koła zamówione już były z 9mm dla nx kobiecej. Także fajna niespodzianka ale dla facetów:)

a hamulce są ok. fajnie hamują, ciche. Z wyczuciem działają, jak walnę po klamkach to moją 'rotującą masę' spokojnie stopują z charakterystycznym elementem... ciszy  :002: (co mnie oczywiście cieszy)

 

Póki co wytestowane accentowskie koszyki i bidony- super. Nareszcie nic nie cieknie, sączy się nie kapie..po ramie.. a przeciez duża jestem i umiem używać w bidonach ustników...a jednak.  Koszyki dwa rodzaje, oba super, drugie poszły do szosy -accenta zresztą... jak już zatęsknię za ciszą asfaltu to i je posprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko z moich uwag:

 

- Przypnij przewód hamulca bo Ci odpadł

- Mimo wszystko puściłbym pancerz przerzutki ( tył) dookoła główki. Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem jak masz teraz i doszedłem do wniosku że lakier na główce/ koronie amortyzatora bardzo szybko zostanie starty. Zresztą widać to nawet na fotce w recenzji "Mamba on bike"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadł? nie. jest przypięty. tak ma być, jest złapany takim dżingsem. w Wersjach nx męskich też tak jest poprowadzone. A lakier mam zabezpieczony:) wszystkie ważne miejsca. Folia made in France. Przezroczysta. (nie widać jej nawet już teraz) Nie pozwoliłabym na takie szkody..

 

 

o to zaznaczone mi chodziło- dżings. Chyba ze mówimy o czymś innym(?)

jedyna focia od tej strony- swieżo po rozpaku.

post-177337-0-26528500-1496690400_thumb.jpg

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej fotki co wstawiłaś otworzyć nie mogę, ale na poprzedniej widać że przewód tylnego hamulca nie jest przypięty za ostatnią przelotkę  :thumbsup:

 

Wrzucisz fotkę jak sobie poradziłaś z obklejeniem główki i amora żeby pancerz nie porysował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu jednak przypiął ten tył. Myślę że po prostu w transporcie wyleciał ten plastikowy klips. Taki odstający przewód to mało bezpieczna sprawa.

 

Co prawda ja mam Peak'a 26' ale rozwiązanie jest identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej fotki co wstawiłaś otworzyć nie mogę, ale na poprzedniej widać że przewód tylnego hamulca nie jest przypięty za ostatnią przelotkę  :thumbsup:

 

Wrzucisz fotkę jak sobie poradziłaś z obklejeniem główki i amora żeby pancerz nie porysował?

 

amor nie jest tykany, tam przewody mi nie ciśną. Cisnęły za to przy główce faktycznie i w załamaniach po bokach złącza dwóch rur z przodu. Wycinałam takie małe kawałki po prostu. Odtłuszczanie i dociskanie. Wyjątkiem był duży na dolą rurę. (tez nie widać) i ten zbiera cięgi od szuterka i kamieni. Folia jest sztywna, cholernie nawet. Czuć ze będzie służyć dłużej. Jak się odkleja to nie ma tego śladu kleju. Ale przy małych kawałkach trzeba pomęczyć się trochę, właśnie na takie delikatne miejsca- załamki alu. Ta dolna rura jest fajnie wyprofilowana i nie było tam absolutnie problemu.

Ja bym na Twoim miejscu jednak przypiął ten tył. Myślę że po prostu w transporcie wyleciał ten plastikowy klips. Taki odstający przewód to mało bezpieczna sprawa.

 

Co prawda ja mam Peak'a 26' ale rozwiązanie jest identyczne.

 

Próbowałam go złapać ale przewód po prostu jest na to za krótki. Zobaczyłam na necie jak to ma wyglądać i tak zostało. Nie przeszkadza, nie wadzi, łatwiej piasek, pył wyczyścić. Gdybym go złapała to wierz mi wyglądałby jak ściśnięty wąż.. Dziwnie się załamywał więc dałam spokój. Patrząc na inne hamulce widze za mają liki standardowo dłuższe niż te. Te Ice hamulce. około 5-10cm. wydaje mi się ze to celowy zabieg w ramie by móc sobie później samemu kombinować jeśli się nie docina przewodów. Ale RS dał mi dodatkową przelotkę montowaną jeśli zechcę spiąc kabel powyżej goleni. (jak u mamby tylko... ciut ładniej..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie naklejek na ramę. Starczy mi jeszcze na szosę w newralgicznych miejscach.

zamawiałam od:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6835066648&snapshot=MjAxNy0wNS0zMFQwODowODoxNVo7YnV5ZXI7NDE2ZjZjZGQ5MmYxMmM1MTYyYmViNWMwZmU3OTczZGI1YjAzODMxYjg0NTE4ZjQyNmVmN2RhNjVjYzdhNmZiNA==

 

od Sławomira Żuka. 

 

Polecam,

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie naklejek na ramę. Starczy mi jeszcze na szosę w newralgicznych miejscach.

zamawiałam od:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6835066648&snapshot=MjAxNy0wNS0zMFQwODowODoxNVo7YnV5ZXI7NDE2ZjZjZGQ5MmYxMmM1MTYyYmViNWMwZmU3OTczZGI1YjAzODMxYjg0NTE4ZjQyNmVmN2RhNjVjYzdhNmZiNA==

 

od Sławomira Żuka.

 

Polecam,

 

pozdr...

Doszedł race fender czarno czarny. Jest super. Bardzo elegancki. Paski na rzep i zero problemów z jakimiś obtarciami, polecam!

Chwyty silikonowe accent czarne, bez problemów z montażem, bez docinania na razie. Wyglądaja porządnie i chyba takie będą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...