Skocz do zawartości

[SAG] XCR AIR Suntour 100mm i ustawianie Sagu względem długości goleni.


szczecinmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam dylemat. Obejrzałem sobie filmik dotyczący ustawianiu Sagu, wydaje sie wszystko fajne i mądre:
https://www.youtube.com/watch?v=YHtP4ffT7jU&feature=youtu.be&t=9m43s


...jednak gdy mierze golenie to idealnie pokazuje 110mm, jednak gdy sprawdzając w informacjach technicznych to mój amor to przecież nie ma więcej niż 100mm skoku, bo to rower XC a nie trial który moze miec 120 lub 130mm, nie ma amorów chyba ze skokami 110m, dlatego nie rozumiem do czego jest odniesienie w np 20% sagu, do tych 100mm faktycznych skoku 
czy mierzonych długości MOICH GOLENI które wskazują na 110mm   :icon_confused:


No chyba ze normalnie mam takiego farta ze dali mi amora zamiast 100mm to 110mm.

Jak prawidłowo to robić?
Patrzy się po prostu na skok taki jaki naprawdę mamy w swoim amorze czy patrzy się na tą długość golenii i na podstawie tego wyciągamy procenty, np 20%, 25% ?

Swoją drogą jaki Sag polecacie dla tego typu amora? Rower traktuje do XC i troche do zjazdów stąd zastanawia mnie Sag 20-25%, powiedzmy 22% bo częściej wjezdzam niz zjezdzam i tez agresywnie jakos tego nie robie.


Pozdrawiam i dziękuje za odp bo ja serio zgłupiałem normalnie i cos mi nie pasuje :D

Edytowane przez szczecinmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem nazwę tematu. Suntour, kurka wodna, nie Santour!

 

Fakt, ah ten Satanistyczny kult słońca.. wszędzie SUN i symbole słońca... ;) 

 

 

 

To ze amor ma 100mm skoku nie znaczy ze tyle goleni wystaje, przeważnie jest trochę więcej. Sagu daj 25%.
 

 

Czyli łatwa matematyka 25% z 110 = 2,75cm

 

Ok dzięki!

Edytowane przez szczecinmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spuść powietrze i sprawdź ile wlezie. 
 
jak spuszcze powietrze to oczywiscie ze chowa sie wszystko i mam te 7cm długosci golenia, pompujac go na duze ilosci psi golen wychyla sie powyzej 10cm i dochodzi do tych wlasnie 11cm, stad nie wiem ostatecznie czy mierzyc % z 10cm czy z tych 11cm eh :s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalanie dolnych goleni takiego amortyzatora skończyłoby się dostaniem się oleju do sprężyny, ew. także tłumika. Olej wlewa się tu wyłącznie do komory powietrznej, żeby ją uszczelnić.

 

Brunox służy do czyszczenia goleni, ale trzeba uważać, żeby nie wycisnąć go pod uszczelki, bo zawiera rozpuszczalnik. Zostawia śliską warstewkę, która poprawia poślizg i utrudnia przywieranie brudu.

 

Używasz go tak: Bierzesz trochę na ręcznik papierowy, nacierasz golenie, a potem wycierasz je do sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...