Skocz do zawartości

[rower dla dziecka] Dwa modele do wyboru - prosze o poradę


radol21

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kross wypada lepiej za sprawą powietrznego amorka z blokadą skoku ale zastanów się czy warto tyle płacić za rower z którego zapewne młody dość szybko wyrośnie.

 

A jaki rozsądny rower byś proponował ?

Oprócz tradycyjnego użytkowania będziemy jeździć górskimi szlakami, także nie może być najtańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższy wcale nie znaczy wytrzymalszy , dla dzieciaka hamulce V-brake w zupełności wystarczą (tania hydraulika bywa często bardziej zawodna) , mnogość przełożeń tez często nastręcza dla dzieciaków więcej problemów niż pożytku a i wolnobiegu też bym nie unikał bo przesadnie nie będzie obciążony. Przejrzyj oferty rowerów używanych , często można dostać za przyzwoite pieniądze niezłe rowery (2 lata temu tak kupiłem mojemu młodemu Scotta Scale JR za 450zł w bdb stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn jeździ na tym krosie (140cm, ~38kg) i tak:

1. Nie ogarnia przerzutki przedniej - nie ma tyle pary w kciuku, żeby wrzucić na większy blat, pomaga sobie drugą ręką co wiadomo nie jest zbyt bezpieczne. Zdecydowanie wolałbym żeby była jedna tarcza z przodu, byłoby lżej, prościej... Kombinowałem nad podmianą ale nie mogę znaleźć odpowiedniej korby o dł. ramienia 140 w której można byłoby zastosować jakiś standardowy blat NW.

2. Całość ciężka jest (waży mniej więcej tyle ile przeciętny 29er). Na postoju jak za bardzo się przechyli to leży. Przez to lewa klamka hamulcowa była już prostowana a dolne golenie amora są poobdzierane.

3. To w sumie żaden prob dla kogoś kto ma pompkę do amorów ale fabrycznie amor nabity do 100psi, żeby pod dzieciakiem cokolwiek pracował musiałem obniżyć ciśnienie do  ~60.

4. Pancerze od przerzutek puszczone tak, że orają koronę amora i w żaden sposób nie zabezpieczone (ani gumek na pancerzach ani naklejek na koronie).

5. Górna rura mogłaby być pociągnięta trochę niżej, tym bardziej, że użyto standardowych profili rur jak dla "dorosłego" roweru więc z wytrzymałością np. komina nie byłoby prob.

6. Hamulce jak każde hydrauliki wymagają dotarcia i przez pierwsze kilkanaście km rower praktycznie nie hamuje, dziecko przyzwyczaja się ściskać klamki z całych sił. Jak już się dotrą takie nawyki bywają zgubne o czym mój młody się ze dwa x przekonał na własnej skórze.

7. Z przyjemnych rzeczy - opony zwijane RoRo, kolorystyka, stosunkowo dobrze dobrana kierownica (nie za wąska, odpowiedni wznios).

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jak kasa nie jest problemem to polecam: https://earlyrider.com/collections/bikes/products/belter-24-trail-works-edition albo "budżetową" wersję: https://earlyrider.com/collections/bikes/products/belter-24-trail-suspension

 

Miałem styczność z rowerami dziecięcymi tej firmy i moim zdaniem lepsze i lżejsze nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To ja też podpytam, mój bratanek uwielbia jezdzic na rowerze ale a jedynie co ma to jakiegoś starego strucla, którego dostał w spadku. I tutaj moje pytanie , jaki model dla 14 latka najlepszy? Uwielbia góry i wiem że chciałby zacząć coś "ekstremalnego" uprawiać, ale wszystko z głową. Jest coś co spełni jego oczekiwania? Ma 165  wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...