Skocz do zawartości

[napęd] wybór mechanizmu korbowego


SpecCross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was prośbę o pomoc. Właśnie szykuję się do wymiany mechanizmu korbowego i mam problem z doborem odpowiedniego rozwiązania. Mam rower crossowy Specialized Crosstrail Elite w układzie 2x10 ( 44/32 przód oraz 11-36 tył ) . Taki układ najbardziej mi odpowiada jednak nigdzie nie znalazłem korby o takich koronkach.

 

Więc pytanie jaką korbę dobrać żeby zachować aktualne osiągi?

Iść w korbę MTB 2x10 - 40/28 ( większej nie znalazłem ) ale boję się, że będę kręcił w miejscu?

Czy typowa korba to Crossów 48/36/26 – to pewnie wiąże się z kosztem wymiany przerzutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora jest 9-rzędowa czy tu nie będzie w konflikcie 10-rzędową kasetą oraz tylną przerzutką?

 

Może Shimano FC-CX50? - tylko czy to zadziała z deore m610? dodatkowo czy nie będzie potrzebna wymiana kasety i łańcucha w taki rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Macie może jeszcze jakiś pomysł jakiego wyboru dokonać?

Zastanawiam się nad kilkoma opcjami i prośba o pomoc.

 

1. typową korbą do roweru crossowego - Deore T611 - bez wymiany przedniej przerzutki się nie obejdzie, a to podnosi koszty.

2. Shimano FC-CX50 - 46/36 - zadziała z przerzutkami od m610 ?

3. Deore m615- 40/28 tu boje się, że będę kręcił w miejscu  - czy słuszna obawa?

4. Deore FC-M590 - 44/32/22 i zdjęcie mniejszego blatu - pytanie czy można tak zrobić? 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...