Skocz do zawartości

[Do 1800] Czy warto kupić tego cuba ? MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja wygląda nieźle choć napęd 3x10 nie jest najnowszym krzykiem mody .  ,, Wszyscy" chcą mieć 2x ... albo i 1x ..... Osobiście lubię przednia przerzutkę , a napęd 3x daje największą rozpiętość przełożeń . Jest uniwersalny .

Nie znalazłem  informacji o rozmiarze koła . Jeśli  26" to trzeba sobie zdawać sprawę , że to obecnie ślepa uliczka . Coraz mniej dobrego osprzętu jest dostępnego ( amory , koła , opony ) .

Cuby mają ( podono bo nie jeździłem ) dość rekreacyjną geometrię . Są dość krótkie .

A czy się opłaca ? To zależy od twoich upodobań i od stanu roweru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koła to 26 co do geometri to wydaje mi się ok bo mam tylko 175

Dodatkowo jest tam amortyzator reba race dual air 2008 jest to prawie 10 letnia konstrukcja i nwm czy tera będzie ok a co do napędu i kół to za tą kase nic lepszego nie kupię raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 175 cm wzrostu to faktycznie 18" rama powinna być ok . Pisząc o geometrii miałem na myśli stosunek wysokości ( wielkości ) do długości . Ale tu nie ma lepszych czy gorszych . Jedni lubią bardziej pochylić się nad kierą , inni mniej . Tylko doświadczenie i przymiarka powie ci jaka pozycja jest dla ciebie odpowiednia .

Dobre rowery na kołach 26" to wymierający gatunek . Sam musisz zdecydować czy chcesz się w to pchać . Napęd 3x10 do takich kół też wydaje się przesadą . 3x9 w zupełności wystarcza .

Jeśli kupisz nawet gorszy sprzęt na kołach 27,5 to będziesz mógł go ulepszać . Wymiana części w rowerze na kołach 26" często będzie oznaczała obniżenie klasy  . Tzn myślę o amorze i kołach .

Ale jeśli sprzęt jest sprawny , a ty nie zamierzasz w niego więcej inwestować tylko jeździć do zajechania .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar kupić coś używanego do 1800zł .

Na aukcji ostatnio znalazłem cuba z 2012 rama 18" http://www.bikekatalog.pl/2012/rowery/404/foto:2/ 

Do tego wymieniony jest amor na RS reba race dual air (2008) i hamulce na deore xt.

 

Co o tym myślicie ,może macie inne propozycję?

 

używany 26 - pytanie jakie masz nastawienie tzn ile chcesz nim jeździć rocznie, gdzie, jak. na ile lat byłby to rower

czy jesteś gotowy wsadzić w niego jakieś pieniądze na starcie ajeśli tak to ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...