Skocz do zawartości

[kolano] co mnie boli?


piotr1234543

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku miesięcy już pobolewa mnie delikatnie kolano. Na początku bolało tylko jak schodziłem ze schodów.

Później doszło, ze jak leże na plecach to nie mogę wyprostować nogi bez bólu. Smarowałem maściami, okładałem lodem.

Dzisiaj wybrałem się na rower. Zrobiłem tylko 10 km. Koalo nie bolało w czasie pedałowania. Jednak gdy zszedlem z roweru i próbując prostować nogę poczułem straszny ból. Gdy pedałuje to nie boli tylko boli jak schodzę już i prostuję nogę na ziemie. W dodatku po rowerze przez kolo godziny nie mogłem zrobić przysiadu. Czyli boli ogólnie jak prostuję noge po jezdzie na rwoerze i jak robię przysiad.

Jak chodzę normalnie to prawie zero bólu.

 

Ból umiejscowiony róznie... jednak jest to dolna partia kolana. Raz lewa raz prawa strona :/ co to może być i czy lepiej zrobić usg czy rtg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak Ci radzą - lekarz da Ci skierowanie na RTG i do ortopedy. Wtedy wszystko będzie jasne.

Takie smarowanie maściami przeciwbólowymi co prawda przynosi ulgę, ale nie wyleczy Ci kolana, a wręcz może pogorszyć sprawę, bo nie będziesz czuł, że coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzą koledzy, a jeszcze lepiej moim zdaniem, wybrać się do lekarza sportowego, chirurga lub traumatologa przyjmującego w poradni takiej jak na przykład Orthosport (nie wiem jakie są dostępne tam gdzie mieszkasz). Jest większa szansa na prawidłową diagnozę i właściwe leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw rtg/ a jak nic nie wykaże to rezonans,

masz być może pęknietą/ odklejoną chrząstkę

lub łękotkę pęknietą , przemieszczoną,

lub zwapnienia zbrylenia mazi stawowej, w stawie,

zastanów się co robiłeś wczeniej?

wywróciłeś się,

łaziłeś  skakałeś po twardym?

właziłeś na schody / kamienie/ drabinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 32 lata. Ból kolana dziwnie zbiegł się z wizyta u rehabilitanta. Byłem prywatnie ponieważ mam problemy z plecami. Kifoze i lekką skoliozę przy czym mam nierówne biodra coś koło 1 cm. Od nastolatka nosiłem wkładkę pod krótsza nogę 1 cm. Robiłem to z przerwami. Trochę nosiłem trochę nie. Ten rehabilitant doradził abym usunął wkładkę. Przed wizytą tą wkładkę nosiłem na pewno koło roku non stop.

 

Zaraz po wyjęciu wkładki spod krótszej nogi zaczał się ten ból kolana w dłuższej nodze.

Może to przypadek ale może to jest przyczyna.

W dodatku mam cięzką fizyczną pracę gdzie cały czas jestem obciążony. Ładuję busa i co chwile rozładunek itp. Wszystko dostaje strasznie od pleców po kolana itp.

Łażenie też po schodach z tymi cięzkimi rzeczami to jest norma w tej pracy.

Jest to praca tak myślę, przelotna najwyżej do końca tego roku max. Myślałem tez żeby sobie szybko zrobić usg prywatnie bo pewnie będzie to z dnia na dzień jak zapłacę. Usg może być?

 

Teraz jesst też szansa brania nadgodzin w tej robocie bo potrzebuję kasę aby się przekwalifikowac i mieć mniej fizyczną robotę ale już sam nie wiem. Coś czuję, że szykuje się pewnie coś powazniejszego i do tego l4 coś czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 32 lata. Ból kolana dziwnie zbiegł się z wizyta u rehabilitanta. Byłem prywatnie ponieważ mam problemy z plecami. Kifoze i lekką skoliozę przy czym mam nierówne biodra coś koło 1 cm. Od nastolatka nosiłem wkładkę pod krótsza nogę 1 cm. Robiłem to z przerwami. Trochę nosiłem trochę nie. Ten rehabilitant doradził abym usunął wkładkę. Przed wizytą tą wkładkę nosiłem na pewno koło roku non stop.

 

Zaraz po wyjęciu wkładki spod krótszej nogi zaczał się ten ból kolana w dłuższej nodze.

Może to przypadek ale może to jest przyczyna.

W dodatku mam cięzką fizyczną pracę gdzie cały czas jestem obciążony. Ładuję busa i co chwile rozładunek itp. Wszystko dostaje strasznie od pleców po kolana itp.

Łażenie też po schodach z tymi cięzkimi rzeczami to jest norma w tej pracy.

Jest to praca tak myślę, przelotna najwyżej do końca tego roku max. Myślałem tez żeby sobie szybko zrobić usg prywatnie bo pewnie będzie to z dnia na dzień jak zapłacę. Usg może być?

 

Teraz jesst też szansa brania nadgodzin w tej robocie bo potrzebuję kasę aby się przekwalifikowac i mieć mniej fizyczną robotę ale już sam nie wiem. Coś czuję, że szykuje się pewnie coś powazniejszego i do tego l4 coś czuję.

 

Jeśli chcesz wstępnej szybkiej oceny to zrób chociaż to usg - tam widać płyn, który może powodować ucisk i ból, widać ewentualne pęknięcia łąkotki, albo zerwane zaczepy więzadeł. Dla fachowca obraz jest zwykle czytelny. USG to badanie nieinwazyjne i nieszkodliwe. Rezonans wg mojej wiedzy też. RTG nie jest nieobojętne, zwłaszcza kilkukrotne, ale czasem niezbędne, więc skierowanie warto mieć od tzw. dobrego lekarza, który wie jak uszczegółowić badanie. Na fizjoterapeutów i rehabilitantów bardzo uważaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 32 lata. Ból kolana dziwnie zbiegł się z wizyta u rehabilitanta. Byłem prywatnie ponieważ mam problemy z plecami. Kifoze i lekką skoliozę przy czym mam nierówne biodra coś koło 1 cm. Od nastolatka nosiłem wkładkę pod krótsza nogę 1 cm. Robiłem to z przerwami. Trochę nosiłem trochę nie. Ten rehabilitant doradził abym usunął wkładkę. Przed wizytą tą wkładkę nosiłem na pewno koło roku non stop.

 

Jest ktoś taki jak specjalista od ortopedii i traumatologii narządów ruchu. By nie bulić za nic trzeba z czymś do niego iść. Tego powinieneś się dowiedzieć. I poszukać, popytać o fachowca a nie byle kogo. Już dawno z takim przypadkiem jak te biodra powinieneś byś pod stałą regularną opieką tego typu lekarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno miałem rwe kulszową.Neurolog dopiero na październik. Plecy bolą bo krzywe eh. 

Wczoraj robiłem usg kolana:

Wyniki Usg:

Obrzęk błony maziowej do 14 mm w zachyłku nadrzepkowym
Towarzyszący proces wysiękowy w obrębie zachyłka nadrzepkowego do 5 mm.
Zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy.

 

Czy grozi czymś złym?

 

Pewnie od pracy fizycznej noszenia, wchodzenia i schodzenia kilkadziesiąt razy z paki auta sobie są te przeciążenia zwłaszcza, że noga jest ciut dłuzsza koło 1 cm.Będę się rozglądał za lżejszą pracą. Chciałbym pojeździć na rowerze ale nadal nie daję rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kręgosłup lędźwiowy dobrze jest stosować ćwiczenia mobilizacyjne metodą McKenziego. Jak mnie coś pobolewa a mam 3 przepukliny to te ćwiczenia od strzała pomagają jak środek przeciwbólowy. Po mobilizacji trzeba dorzucić stabilizację i jest ok. Kiedyś po 2 tygodniach w szpitalu i transporcie do niego karetką na 2 porcjach morfiny byłem kwalifikowany na operacje. Puki co idzie 3 rok i jest poprawa bez operacji :)

 

Jest na youtubie fajny kanał fizjoterapeuty Marka Purczyńskiego. Bardzo fajne i przejrzyste filmy. Wiele ćwiczeń z jego filmów bardzo mi pomogło.

 

Na kolano niestety nic nie podpowiem bo nie mając wielkich dolegliwości nie maglowałem tego tematu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niedawno miałem rwe kulszową.Neurolog dopiero na październik. Plecy bolą bo krzywe eh.

Wczoraj robiłem usg kolana:

Wyniki Usg:

Obrzęk błony maziowej do 14 mm w zachyłku nadrzepkowym

Towarzyszący proces wysiękowy w obrębie zachyłka nadrzepkowego do 5 mm.

Zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy.

 

Czy grozi czymś złym?

 

Grozi amputacją dłoni na wysokości przedramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...