Skocz do zawartości

[dłonie/nadgarstki] ból


Jacek1l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopiero zaczynam przygodę z rowerem. Kupiłem używkę Kellys oxygen 26"/19,5".

image_0.jpg

 

Przechwytywanie.JPG

Mostek 100mm,kierownica 590mm

Siodełko ustawione wyżej niż na fotce.

 

Ja - 180cm wzrostu, 87cm przekrok, szer. ramion 51cm, długość ręki od pachy do palców 69cm, 92kg wagi :(

Mój profil na navime Jacek1l

Po ostatniej przejażdżce (wcześniej też odczuwałem, ale mniej) bardzo bolą mnie donie/nadgarstki w miejscu (oraz niżej i na zewnątrz) oznaczonym nr 6

reka.jpg

 

Szukałem, czytałem i nie wiem za bardzo co robić, przeważnie proponuje się zmianę kierownicy na giętą lub rogi.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Może jakaś kierownica + rogi?

Myślę o takiej kierownica-amoeba-borla-25-4-alu-620x40mm i rogi Czy może się to sprawdzić?

Może jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam

Jacek1l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na góralu na początku bolą okolice szóstki ze zdjęcia, a na szosówce miejsce między kciukiem a wskazującym. Masz dwa wyjścia, albo kupić szosówkę i jeździć na przemian ;), albo poczekać aż ci się wzmocnią dłonie, wtedy ból ustanie. Nie trwa to dłużej niż 2-3 tygodnie.

 

No i popracuj nad pozycją na rowerze, jeśli na zdjęciu to twój rower, to masz za nisko siodełko, a za wysoko kierownicę. Choć akurat nadgarstki i dłonie taka pozycja powinna odciążać, więc stawiam na wydelikacone rączki ;).

Rękawiczki jak rękawiczki, ja jak używam, to kupuję takie które nie mają żadnych żelowych wkładek, bo te mocno zamortyzowane dopiero powodują u mnie szybki ból dłoni. Nie mówiąc już o bardzo niepewnym chwycie (przynajmniej tak mam odczucie, i dlatego bardzo nie lubię rękawiczek żelowych).

 

Acha, jak chcesz spróbować rogi, to po prostu kup jakieś tanie rogi. Po co od razu kupować całą kierownicę, jak to może wcale nie być to. I spróbuj pojeździć bez rękawiczek, jak jesteś takim typem jak ja, to to też wbrew pozorom może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi rower na razie odpada, musi wystarczyć ten :)

Siodełko mam wyżej niż na fotce, już pisałem.

Czyli wstrzymać się na razie z modyfikacjami?, trening, trening i ustawienia? Może na początek dokupię rogi, tyle, że wtedy skróci mi się szerokość trzymana kierownicy, bo trzymam prawie po całej szerokości. Dwa, trzy dni przerwy dla dłoni i znowu sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Rękawiczki jak rękawiczki, ja jak używam, to kupuję takie które nie mają żadnych żelowych wkładek,

Potwierdzam.

Wstawki w większości rękawiczek które miałem wszyte są w miejscu które  moje łapy uciska.

Jeżdżę na golasa albo w rękawiczkach gładkich bez wstawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...