Skocz do zawartości

[Rower] Przesiadka z leciwego 26. Kross b8?


Karuzelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

W sumie jedyną rzeczą która mnie zraziła do tego roweru to napęd - bałem się pchania pod górę ...

 

No to masz opcję wsadzić sobie na korbie zębatkę 30t owalną, lub nawet 28t owalną. Z drugiej strony możesz kasetę wymienić na 11-46. Jest kilka opcji bez konieczności dokładania korby dwublatowej i pakowania się w wyższe koszty.

 

 

 

Choć w sumie to nie wiadomo jeszcze dokładnie jak z wytrzymałością tych napędów 11x, spotkałem się z opinią, że 10x jest bardziej trwałe ...

 

Tak, przy każdym oczku więcej na kasecie były głosy, że napędy są mniej trwałe. Na pewno są droższe w eksploatacji. Cena kasety 11s w porównaniu do jeszcze nie tak dawno używanej przeze mnie 8s jest hmm 6x wyższa :D 50 zł za CS-HG50 w porównaniu do 300 zł za Sram NX... Cóż życie. Takie hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to masz opcję wsadzić sobie na korbie zębatkę 30t owalną, lub nawet 28t owalną. Z drugiej strony możesz kasetę wymienić na 11-46
 

 

Ja to wiem ... ale dlaczego nie poleciłeś 10-50 ? Jak się bawić to się bawić : ))))

A zmniejszanie korby prowadzi imho donikąd ... w górach są też długie zjazdy. No i nie zawsze jeździ się po górach.

Zresztą ja amator jestem ; )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ale dlaczego nie poleciłeś 10-50 ?

 

Z kilku powodów.

1. To jest kaseta na inny standard bębenka Sram XD <= nie jest to żadna emotikonka W związku z tym bez wymiany tylnej piasty, lub prościej całego koła jej nie założysz.

2. Druga kwestia nie obsłuży jej przerzutka, która jest w standardzie w tym rowerze.

3. Ta kaseta jest horrendalnie droga i pakowanie jej do roweru za 5000 zł, sorry trzeba mieć nierówno pod sufitem.

4. AAAaaa i przecież to jest 12 biegowa kaseta, czyli dodatkowo dochodzi koszt manetki, również mega drogiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cóż życie. Takie hobby.

 

Ja to wiem, nie widzisz uśmieszków ? : ) 

Swoją drogą cena to rzecz względna ... sa droższe sporty - np motorowe, żeglarstwo itd ..

 

W Mavicu - o ile się nie mylę - bębenek XD po prostu się zakłada zamiast Shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...