Skocz do zawartości
durnykot

[Hamulce] Magura MT-5- prawie ideał

Rekomendowane odpowiedzi

blackiwan

Pierwsze koła zaplecione mam na obręczach WTB kom i25, piastach dartmoor revolt, szprychach sapim d-light, tarcza XT 160mm, drugi zestaw to accent EXE, accent win, sapim d-light, tarcza accent airplane 160mm.

Tak jak pisałem wyżej hamulec zakładałem również do innego roweru na specyfikacji fabrycznej był to zwykły Author Solution na kołach 27,5 i jak widać niżej też nie ma miejsca.

23 godziny temu, blackiwan napisał:

IMG_20180309_102512.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
alzar
Napisano (edytowane)

Ja również zakupiłem komplet MT 5 z rosebike. Wczoraj dopiero doszły więc jeszcze czekają na zamontowanie :) co do powyższego problemu to może zmiana tarczy z 160 na 180 by pomogła ? adapter powinien trochę odsunąć zacisk od środka koła, a tym samym banjo od miejsca krzyżowania się szprych. Jeżeli zdjęcie pokazuje stan rzeczywisty to powinno rozwiązać problem :)

Edytowane przez alzar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Jak coś to proszę przesłać fotki na adres email. Prześlę do kolegi od części, na pewno pomoże.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blackiwan
10 godzin temu, alzar napisał:

może zmiana tarczy z 160 na 180 by pomogła ? adapter powinien trochę odsunąć zacisk od środka koła, a tym samym banjo od miejsca krzyżowania się szprych.

Też o tym pomyślałem, niestety nic to nie zmieniło. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cagiva4

Pytanie o oznaczenia na tarczy. Magura nad  jednym z otworów pod śruby znakuje kółko z kropką. Co to za oznaczenie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Nie spotkałem się żadną wskazówką dotyczącą tej kropki. Inna sprawa ,że zauważyłem ją dopiero po twoim pytaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cagiva4

Dużo można znaleźć nie poprawnych poradników do montażu tarczy na 6 śrub,myślę o kolejności dokręcania. 

Sam zagłębiłem się w w/w oznaczenie i niestety temat stoi w miejscu. 

Oznaczenie może oznaczać pierwszą śrubę przy dokręcaniu,tak by nie mylić kolejności. Również miejsce montażu naprzeciw wentla. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Magura określa kolejność i moment dokręcania ,ale nie odnosi się do tej kropki.  Jaki sens miałby montaż tarczy kropką w stronę wentyla? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta