Skocz do zawartości
durnykot

[Hamulce] Magura MT-5- prawie ideał

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin86Poznan

Hamulec zamontowany, skrócenie poszło łatwiej niż myślałem i nawet się nie zapowietrzył, mimo wszystko jak przyjdzie zestaw do odpowietrzania to odpowietrzę dla pewności. Działanie klamki jest wspaniałe i wydaje mi się, że drugi hamulce się zepsuł.

Zostało mi 116cm przewodu z zakończeniem do klamki to zostawić? przyda się kiedyś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gtb

Zostało mi 116cm przewodu z zakończeniem do klamki to zostawić? przyda się kiedyś?

Pewnie że zostawić , dokupisz tylko banjo i masz gotowy zapasowy przewód na przód w razie uszkodzenia obecnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin86Poznan

Odpowietrzałem hamulec 4 razy i za każdym wydaje mi się, że mogło by być lepiej. Klamka łapie, hamulec hamuje ale Avid DB1 szybciej łapie i klamka nie jest taka gumowata. Powierza w układzie nie ma na 100%, odpowietrzałem zgodnie z zaleceniami Magury i filmami na YT i nie wiem czy one tak działają czy jeszcze raz odpowietrzyć?

Przepycham olej strzykawką wkręconą w zacisk i wychodzi w strzykawce w klamce, następnie zaciągam olej z powrotem i znów trochę przepycham po czym zakręcam śrubkę w klamce a następnie w zacisku. Co jest nie tak? Chyba, że tak ma być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gwozdziu325

Ja odpowietrzając magure, przeciskałem płyn od zacisku w kier klamki,  obracałem klamka w powietrzu pod różnym katem trzymając ja w ręce.
Pod pewnym katem wychodzi powietrze które ci nie wyjdzie jak jest zamocowana na kierze.
Sprawdzone i działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Magury mają specyficzną pracę, nie mają tak "sztywnej" klamki o krótkim skoku jak Avidy/Sramy. Jeśli ie masz powietrza , to nie ma sensu walczyć. Trzeba pojeździć, dotrzeć klocki i wtedy sprawdzać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin86Poznan

Jest jak mówisz. Dziś mimo pogody wybrałem się do pracy w sumie w dwie strony 20km i wracając już była różnica znaczna. Jutro dotrę jeszcze i będzie elegancko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

Jak dla mnie- klamka na 1 badz 2 palce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Zestaw pierwszy to set "oryginalny" Magury, zestaw drugi, to set poskładany przez sklep. W praktyce różnią się tylko klamką - zwykła w zestawie MT+MT4, i klamka HC w MT Trail sport.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cagiva4

Witam w temacie..... 

Mam Magura MT4. Pytanie dotyczy regulacji siły hamowania i odległości klamki od kiery. Siłę reguluje się śrubą na kłamce a odległości małą śrubą przy tłoczku? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cagiva4

Tylni hebel miał miękką klamkę porównując z przednim hamulcem. Przeprowadziłem regulację śrubą na kłamce i urodziło pytanie jak zmienić odległość klamki. Nie mam jeszcze oleju i odpowietrznika a więc nie mogę nic sprawdzić 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin86Poznan

Na klamce masz śrubkę na torx i nią regulujesz odległość. Co do ustawienia skoku klamki czyli niby tej siły hamowania, to nie działa:mellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cagiva4
38 minut temu, Marcin86Poznan napisał:

Na klamce masz śrubkę na torx i nią regulujesz odległość. Co do ustawienia skoku klamki czyli niby tej siły hamowania, to nie działa:mellow:

Widzę że klocki mam krzywo podjechane i zapewne to powoduje miękką klamkę. Nowe klocki Type 7.4 kosztują 90zł. Jakaś propozycja tańszych 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin86Poznan

Raczej klocki nie mają aż tyle do gadania przy miękkiej klamce. Najlepiej odpowietrzyć. Ja kupiłem zestaw na allegro za 50zł. Co do ceny klocków nawet zamienniki dość sporo kosztują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot
W dniu 23.12.2017 o 23:05, Cagiva4 napisał:

Mam Magura MT4. Pytanie dotyczy regulacji siły hamowania i odległości klamki od kiery. Siłę reguluje się śrubą na kłamce a odległości małą śrubą przy tłoczku? 

MT 4 ma jedynie regulację odległości klamki i nie posiada żadnej regulacji siły hamowania- zresztą żaden hamulce Magury takowej nie posiada. 

Masz zapowietrzony hamulec i prawdopodobnie źle ustawiony zacisk .

BTW- temat dotyczy modelu MT5, jeśli masz problemy z MT4 załóż temat w stosownym dziale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta