Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura MT-5- prawie ideał


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze koła zaplecione mam na obręczach WTB kom i25, piastach dartmoor revolt, szprychach sapim d-light, tarcza XT 160mm, drugi zestaw to accent EXE, accent win, sapim d-light, tarcza accent airplane 160mm.

Tak jak pisałem wyżej hamulec zakładałem również do innego roweru na specyfikacji fabrycznej był to zwykły Author Solution na kołach 27,5 i jak widać niżej też nie ma miejsca.

23 godziny temu, blackiwan napisał:

 

IMG_20180309_102512.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem komplet MT 5 z rosebike. Wczoraj dopiero doszły więc jeszcze czekają na zamontowanie :) co do powyższego problemu to może zmiana tarczy z 160 na 180 by pomogła ? adapter powinien trochę odsunąć zacisk od środka koła, a tym samym banjo od miejsca krzyżowania się szprych. Jeżeli zdjęcie pokazuje stan rzeczywisty to powinno rozwiązać problem :)

 

Edytowane przez alzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dużo można znaleźć nie poprawnych poradników do montażu tarczy na 6 śrub,myślę o kolejności dokręcania. 

Sam zagłębiłem się w w/w oznaczenie i niestety temat stoi w miejscu. 

Oznaczenie może oznaczać pierwszą śrubę przy dokręcaniu,tak by nie mylić kolejności. Również miejsce montażu naprzeciw wentla. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć czy znacząca jest różnica między MT4 a MT5, a dokładnie chodzi mi o siłę hamowania między zaciskiem 2 a 4 tłoczkowym? Czy jest ona zdecydowanie większa, czy tylko chodzi o inną modulację, szybsze odprowadzanie ciepła itp?

Intersuje mnie to ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem hamulców Avid Juicy 5 od ok 15lat i porównując ich działanie, siłę hamowania do XT BR-M785, to przepraszam jeżeli kogoś tym urażę, ale te Shimano'wskie hamulce nadają się jedynie do tarcia chrzanu...
Wymienione 785 testowałem u znajomego, cudował z klockami, odpowietrzaniem etc...hamulców brak, albo bardzo mało, przynajmniej porównując je do moich Juicy 5.
Jak się kumpel przejechał na moim rowerze i zahamował to aż się wystraszył, stwierdził że kotwica! Na początku myślałem o zakupie 785, mi osobiście się podobają, kolorystycznie, fajna klamka, ale opinia kumpla i jeszcze kilka innych w necie trochę mnie zniechęciła...Przyzwyczajony do działającego hamulca, przynajmniej wg mnie takim jest Juicy 5, nie chciałbym zamienić ich na coś co nie działa.
Z góry dziękuję za rady i wyjaśnienia, dodam jeszcze że jeżdżę XC głównie po płaskim, co jakiś czas wypad w niewielkie pagórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie różnić radzę zajrzeć do numerów BIKE'a który dość pochlebnie wypowiada się o Magurach, a w ostatnim numerze podaje model Trail Sport jako łączący moc MT 5 z łagodnym dozowaniem MT 4 (i jest to krótkie podsumowanie różnic) 

Mamy szeroki wybór Magury u siebie: https://www.rosebikes.pl/czesci-rowerowe/hamulce?brand[]=Magura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 18.06.2019 o 22:37, Tojfel napisał:

Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć czy znacząca jest różnica między MT4 a MT5, a dokładnie chodzi mi o siłę hamowania między zaciskiem 2 a 4 tłoczkowym? Czy jest ona zdecydowanie większa, czy tylko chodzi o inną modulację, szybsze odprowadzanie ciepła itp?

Siła to nie wszystko.....

Odpowiadając- MT4 są słabsze od MT5. Nie jest to przepaść, ale jest to odczuwalne. Niemniej jednak ,jeśli nie jeździsz bardzo często w górach, nie ważysz 85 kg i więcej to Magura Tail Sport w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Magura zawsze montuje organiczne. 

19 godzin temu, niuti napisał:

2 wypady w góry i przypaliłem lekko tarcze stąd chyba coś tu nie tak :(.

Ciekawe.....ileś tam wypadów w różne góry i dalej mam klocki ,które założyłem na początku ( czyli 3 sezony tem ). Z tym ,zę założyłem klocki z MT7 ,czyli 8.1 P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...