Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura MT-5- prawie ideał


Rekomendowane odpowiedzi

Hamulec zamontowany, skrócenie poszło łatwiej niż myślałem i nawet się nie zapowietrzył, mimo wszystko jak przyjdzie zestaw do odpowietrzania to odpowietrzę dla pewności. Działanie klamki jest wspaniałe i wydaje mi się, że drugi hamulce się zepsuł.

 

Zostało mi 116cm przewodu z zakończeniem do klamki to zostawić? przyda się kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem hamulec 4 razy i za każdym wydaje mi się, że mogło by być lepiej. Klamka łapie, hamulec hamuje ale Avid DB1 szybciej łapie i klamka nie jest taka gumowata. Powierza w układzie nie ma na 100%, odpowietrzałem zgodnie z zaleceniami Magury i filmami na YT i nie wiem czy one tak działają czy jeszcze raz odpowietrzyć?

Przepycham olej strzykawką wkręconą w zacisk i wychodzi w strzykawce w klamce, następnie zaciągam olej z powrotem i znów trochę przepycham po czym zakręcam śrubkę w klamce a następnie w zacisku. Co jest nie tak? Chyba, że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
38 minut temu, Marcin86Poznan napisał:

Na klamce masz śrubkę na torx i nią regulujesz odległość. Co do ustawienia skoku klamki czyli niby tej siły hamowania, to nie działa:mellow:

Widzę że klocki mam krzywo podjechane i zapewne to powoduje miękką klamkę. Nowe klocki Type 7.4 kosztują 90zł. Jakaś propozycja tańszych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 23.12.2017 o 23:05, Cagiva4 napisał:

Mam Magura MT4. Pytanie dotyczy regulacji siły hamowania i odległości klamki od kiery. Siłę reguluje się śrubą na kłamce a odległości małą śrubą przy tłoczku? 

MT 4 ma jedynie regulację odległości klamki i nie posiada żadnej regulacji siły hamowania- zresztą żaden hamulce Magury takowej nie posiada. 

Masz zapowietrzony hamulec i prawdopodobnie źle ustawiony zacisk .

BTW- temat dotyczy modelu MT5, jeśli masz problemy z MT4 załóż temat w stosownym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.02.2018 o 20:35, niuti napisał:

Na B-D pojawił się set Magury Mt5 za 154 ojro, więc cena dobra, a nawet bardzo dobra. Opłaca / jest sens zakładać to do roweru XC?

Mnie interesuje model MT Trial Sport HC-1. Świetna cena, a u nas prawie nieosiągalne. Może jakieś wspólne zamówienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...