Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura MT-5- prawie ideał


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, kipcior napisał:

To w takim nikomu tutaj nie znanym sklepie są jeszcze taniej i z wysyłką w cenie:
https://www.rosebikes.pl/article/magura-mt-trail-sport-front-and-rear-disc-brake/aid:2681364

O  dzięki za linka, tam jeszcze nie sprawdzałem,a sklep dobrze mi znany. Z tego co widze na wszystkich niemieckich sklepach jest promocja na te hamulce. Chyba szykują nowe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niuti, nie przeklinamy na forum. Kultury trochę. Nawet jeśli to jest jedna litera sugerująca wiadome słowo.

Magury jednotłoczkowe najlepiej współpracują z tarczami Storm SL lub Storm, czterotłoczkowe- z tarczami Storm HC. Można jednak bez problemów używać Storm SL do czterotłoczkowych lub odwrotnie.

IMO do XC tarcze Storm SL będą optymalne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Reba nie jest super sztywnym amorkiem , a czterotłoczkowa Magura dysponuje dosyć dużą siłą- szansa na pojawienie się luzów jest dosyć spora.Prywatnie najpierw założyłbym tarczę 160 mm i sprawdziłbym ,czy siła i modulacja jest wystarczająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem te hamulce Magura MT Sport Trail i mam taki problem.

Śruba z bajno przedniego zacisku jest tak blisko szprych, że o nie ociera. Akurat przechodzi tam gdzie krzyżują się szprychy. Próbowałem dać adapter na tarcze 180mm, żeby odsunąć trochę zacisk do tyłu, ale nic to nie zmieniło. Dałem na podmianę inne koło i też to samo.  Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem.

Jak na razie jedyna opcja to mocno przejechać pilnikiem tą główkę śrubki.

Ewentualnie nie wiem czy jest taka możliwość, żeby przełożyć banjo na drugą stronę tam gdzie się odpowietrza.

28695375_989835551167005_380840928_o.jpg

28822410_991369634346930_2108826733_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niuti napisał:

może masz krzywą tarczę / koło? Ustawiając zacisk żeby nic nie szurało za blisko masz

Przecież napisałem, że wkładałem inne koło. Tarcza również jest inna. Zacisk oczywiście ustawiałem tak, żeby nie tarło o klocki.

Z ciekawości włożyłem jeszcze koło 26" i jest ok.

 

Godzinę temu, durnykot napisał:

Tak parzę na zdjęcia Blackivana i widzę ,że zacisk jest ustawiony mocno do wewnątrz- praktycznie na końcu otworu mocującego zacisk do amorka.U mnie jest bardziej na zewnątrz.

Jak ustawię zacisk do lewej strony to niestety tarcza trze o klocek.

Może u Ciebie jest dobrze, bo masz proste szprychy. Masz piastę 110mm ?

Może to wina widelca z offsetem 51mm ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
21 godzin temu, blackiwan napisał:

Może u Ciebie jest dobrze, bo masz proste szprychy. Masz piastę 110mm ?

Mam zwykłą piastę. Być może to kwestia prostych szprych,ale w poprzednich Magurach MT6 przy zwykłych szprychach też nie miałem problemu. Mozesz dac podkładki oduswajace tarczę na zewnątrz ( w Fulcrumach musiałem tak kombinować- dawałem blaszki z tarcz Shimano )

21 godzin temu, blackiwan napisał:

Może to wina widelca z offsetem 51mm ?

Dlaczego? CO ma offset do punktu mocowania hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem rower z serwisu. U mnie z kolei tylny zacisk nie mieści się w ramie tzn między tylnym trójkątem, a kołem. Nie zrobiłem zdjęcia ale obecne M355 pasuje na styk, a Magura jest jakieś 0,5 cm szersza i nie ma jak tego zamontować. W rezultacie mam teraz klamkę od Magury i stary zacisk Shimano.
Przód pasuje bez problemu.
Pierwsze wrażenia podczas jazdy po mieście powiedziałbym rozczarowujące, hamuje lepiej ale spodziewałem się większej różnicy.
Muszę to przetestować w górach ale teraz nie ma sensu tam jechać przez topniejący śnieg. Nie wiem czy to tak zostawić czy kupić sam zacisk np SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm może napiszcie do sklepu /kolegi paulsena czy mają jakieś rozwiązanie problemu /może spotkali się z takim czymś. Albo do Magury najlepiej. Teraz mam wątpliwość zakupową:unsure:.

ps. jakie macie amorki /koła.

 

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...