Skocz do zawartości

[2018] Rock Shox Revelation - Rock Shox Pike


Rekomendowane odpowiedzi

Czy tak trudno samemu rozeznać się w rynku? Akurat rynek amortyzacji rowerowej to tort podzielony w zasadzie po między kilku graczy. Naprawdę to nie jest tytaniczna praca sprawdzić oferty kilku producentów... Kilku większych: Rock Shox, Fox, Manitou, Suntour i kilku mniejszych: X-Fusion, Magura, DT Swiss, RST i jakieś inne horrendalnie lub absurdalnie drogie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę....czarny, czarne golenie, podziałka na goleni, boost, dostępny w kilku wersjach skoku , bardzo podobny do RSa ,golenie 35 mm.

 

Dzięki.

 

No więc tak...Dowiedziałem się że jest Fox z czarnymi goleniami. Nazywa się... Fox Float 36 Performance.  

W tym tygodniu pewna osoba z branży powie mi ile taki amorek będzie kosztował. Chodzi o tą nową rodzinę Foxów na rok 2018. Skok 160 mm / golenie czarne o średnicy 36 mm. 

Ogólnie jak gadaliśmy... wiem na jaką kwotę muszę się przygotować, gdybym kupił amorek. 

 

Druga sprawa...

 

Gadałem również ( jeszcze z inną osobą z branży ) w sprawie amortyzatorów na rok 2018...  Rock Shox Pike RC / Rock Shox Revelation RC  

Jutro mam zadzwonić.

 

Rozmawiałem dzisiaj z kumplem z serwisu rowerowego. Mówił że oba amortyzatory są kozackie Pike / Float.

Powiedział tak... Nie ważne ile kosztuje amor, bo i tak jakiś kupię... ważne jest gdzie będę serwisował Foxa, gdybym zdecydował się na Foxa. Jedyny serwis w okolicy to ... (Metrobikes) 

Powiedział również że Foxa będę musiał serwisować raz do roku, a nawet dwa razy w roku...  :blink: Także jak powiedział Rafał muszę się z tym liczyć.  

Mówił również że Fox działa na troszku innej zasadzie, od Rock Shoxa. Rock Shox jest taki że można go serwisować raz do roku, lub nawet co dwa lata. 

Do tego na plus Rock Shoxa dochodzi to, że serwis miałbym praktycznie pod domem. Mieszkam niedaleko Rafała. 

 

Troszku nabazgrałem. 


 

 

Czy tak trudno samemu rozeznać się w rynku?

 

Trudno nie jest. Problem przychodzi wtedy gdy potrzebujemy zrobić przegląd / wymienić części w naszym amortyzatorze, który kupiliśmy w internecie.

I się okazuje że najbliższy serwis autoryzowany naszego amortyzatora jest daleko gdzieś tam w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Rock Shox jest taki że można go serwisować raz do roku, lub nawet co dwa lata.

Ahhhhhaaaaaaaaaa.........

Także tego....

Wedle papierów RSa serwis dolnych goleni powinno się robić co 50 godzin, a pełny serwis co 200 godzin lub raz w roku.

Według Foxa serwis obejmujący wymianę uszczelek tłumika, sprężyny powietrznej, uszczelek kurzowych i olejów robimy co 125 godzin lub raz w roku, w zależności od tego , co będzie szybciej. Różnice szokujące. Nie podważam kompetencji Twojego Kolegi ,ale jak słyszę takie gadanie to  aż mi żal sprzętu. 

Serwis dolnych goleni ( olej , wyczyszczenie uszczelek i nasączenie gąbeczek olejem ) trwa godzinę i przynosi tylko i wyłącznie pozytywne efekty w postaci jakości pracy i trwałości sprzętu. 

 

Tak sobie czytam Twoje "bazgrolenie" i wydaje mi się ,że chcesz kupić coś , co ma wysoki wskaźnik lansu na dzielni ,daje +100 do Umiejętności Wyrwania Laski pod Remizą i nie kierujesz się faktycznymi potrzebami i wykorzystaniem sprzętu zgodnie z przeznaczeniem. Te pochopne wnioski wyciągam z założeń dotyczących sprzętu ( czarny, podziałka na goleni, której Fox nie ma , naklejki ) w których trudno szukać informacji o charakterystyce pracy, progresji czy też sztywności skrętnej.

No ale skoro rodzice płacą.... ja bym wziął Cane Creeka Helm albo MRP Stage. Pike i Fox są takie plebejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ale skoro rodzice płacą

 

Nie, nie... rodzice nie płacą.

Nie chce Ciebie wkurzać, bo żeś się natyrał Rafał w moim temacie.

 

Kupiłem amortyzator. Jakieś dwie godziny ? temu. Będzie w tym tygodniu, lub zaraz po Niedzieli.

Dzięki za Twoje bazgroły Rafał  :thumbsup: 

 

Pozdrawiam 

Piotrek   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuzo tanszy, bez podzialki, za to prawdopodobnie bylby jedyny w kraju. Indywidualizm to podstawa.

http://rstsuspension.com/en/forks/dh-fr-am/titan-dh-fr-am

 

 

Ohlins to plebania, u mnie na tym do remizy jezdza.

Ewentualnie w perwersje, kupa naklejek do wywalenia..., no i koledzy beda musieli z nocnikami chodzic bo beda popuszczac.

 

http://www.dnmshock.com/products-single.php?id=72 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...