Skocz do zawartości

[opona] MAXXIS Ardent 27.5x2.25 Zwijana EXO single


szczecinmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to Ty piszesz bzdury. Szersza opona to zawsze mniejsze opory toczenia przy tym samym ciśnieniu. Reszta to kwestia wagi, gumy i bieżnika. Natomiast cieńsze można nabić mocniej i wtedy powinny toczyć się lepiej. Ale w terenie akurat lepiej jeździ się z niskim ciśnieniem niż wysokim więc lepiej mieć szersze. Każdy kto chociaż raz jechał fatem też doskonale sobie zdaje sprawę jak to idzie w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza opona w tych samych warunkach zawsze będzie dawać większe opory toczenia i nie ma co z tym dyskutować. Pomijając moment bezwładności koła (jadąc z jednostała prędkością po płaskim) i nawet w każdym przypadku na slickach ten na szerszych będzie pompował więcej energii. Ciśnienie to sobie spuszczasz żeby zyskać na przyczepności i amortyzacji czyli powiększasz powierzchnię styku gumy z podlożem a tym samym opory toczenia właśnie.

Poczytajcie trochę o przyczynach oporów toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód zdecydowanie warto 2,25 w terenie śmiem twierdzić iż opory są mniejsze bo las w odróżnieniu od asfaltu nie jest idealnie płaski a więc opona pochłaniając nierówności stawia mniejszy opór niż jakby się na nich odbijała, nie mówiąc już o większej trakcji (a więc i pewności siebie) na zjazdach co daje znacznie większą przyjemność z jazdy+ trochę poprawia czasy. Nie mówiąc już o tym że jak nie ścigasz się o pudło to nawet jakby szersza opona miała znacznie większe opory to nie zrobi ci to żadnej różnicy. Z tyłu dobrze działa 2,1" z przodu najlepsze 2,25/2,3 jeśli się chce jeździć bardziej agresywnie to najlepiej zamontować najszersze na jakie pozwala rama oraz widelec ;)

A tutaj test wpływu szerokości opon na szybkość jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to biore te 2.25 a jak znajde to i 2.3 rocket ron na przód
a tył 2.1 racing ralph.


To teraz pytanie jakie konkretne modele tych opon?, one po 200zł kosztują za sztuke, szczególnie racing ralph, chyba ze to wina ze moja opona to rozmiar 27.5, wtf? ktos tu pisal ze zestaw dwóch opon to kwota 180zl

Znalazłem tylko 2.25 racing ralphy :/  ale lipa... https://www.bikester.pl/schwalbe-racing-ralph-opona-performance-275-x-225-dual-lite-skadane-czarny-386600.html
takto drodzizna

https://allegro.pl/listing?string=RACING%20RALPH%2027.5%202.10&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-5-0511


Co więc polecacie zamiast tych drogi racing ralhpow na tył w rozmiarze 27.5 x 2.10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza opona w tych samych warunkach zawsze będzie dawać większe opory toczenia i nie ma co z tym dyskutować. Pomijając moment bezwładności koła (jadąc z jednostała prędkością po płaskim) i nawet w każdym przypadku na slickach ten na szerszych będzie pompował więcej energii. Ciśnienie to sobie spuszczasz żeby zyskać na przyczepności i amortyzacji czyli powiększasz powierzchnię styku gumy z podlożem a tym samym opory toczenia właśnie.

Poczytajcie trochę o przyczynach oporów toczenia.

 

Nie raz, nie dwa i nie trzy razy się spieraliśmy tu na forum o to, zawsze pewny siebie gość na koniec merytorycznej rozmowy i wrzucenia dowodów przepraszał za szerzenie herezji. Nie chce mi się po raz dziesiąty dyskutować na ten temat, napiszę tylko, że pojęcia nie masz. Też poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam panowie ja juz sie zdecydowałem, jakie opory toczenia beda to juz mniejsza oto, sam sie przekonam, doradzcie mi tylko co z tym racing ralphem, jezeli zdecydowalem sie na rocket ron na przód 2.25x27.5 to co zamiast racingów na tył w wersji 27.5 x 2.10? ( bo niestety one kosztują 180zł) Z GÓRY DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najtańsze Ralphy Performance DC 2,25 " latają na aledrogo po 85 - 90 zł ( takie same jak te z Twojego linku za 114 zł ).

Te droższe to np. EVO i SS które mają lepszą przyczepność, ale szybciej się ścierają, jednak wersja SS ma bardziej wytrzymały bok.

Musisz mieć koniecznie 2,1 " na tyle :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze Ralphy Performance DC 2,25 " latają na aledrogo po 85 - 90 zł ( takie same jak te z Twojego linku za 114 zł ). Te droższe to np. EVO i SS które mają lepszą przyczepność, ale szybciej się ścierają, jednak wersja SS ma bardziej wytrzymały bok. Musisz mieć koniecznie 2,1 " na tyle

 

No wiesz waże mało więc po co mi szersze opony, lubie szybkość bardzo więc chciałbym 2,1. Nie ma jakieś alternatywy? :(

Na przód te rocket ron wymiatają bo i są lekkie i kozackie, na tyl tez bym chcial cos tego typu lekkie i dobre i szybkie  :thumbsup:

 

 

 

Coś Ty się na te 2,1 cala uparł? 2,25 to same zalety poza odrobinę większą wagą, co z kolei trakcja i komfort w zupełności wynagradzają.

 

Bierz komplet 2.25, wrócisz i podziękujesz. To tylko 3mm różnicy w szerokości opon, nie dramatyzuj. Ja sobie nawet nie wyobrażam powrotu na węższe opony a wierz mi, jeżdżę wiele tysięcy rocznie w różnych warunkach i jeżdżę bardzo szybko, 2.25 to dla mnie było odkrycie roku trzy lata temu, zawsze miewałem opony 2.0, 2.1 bo łooo, takie szerokie to do traktora. Nigdy więcej nie kupię wąskich opon. Nigdy!

 

 

A te wersje po 180pln to tubeless easy, czasem snake skin, to wyższe modele po prostu. Szukaj zwykłych zwijanych, Performance się to zwie. Są najtrwalsze.

 

 

pzdr

 

Ale chyba jednak sie skusze na te 2.25 :D

Czym są oznaczenia opon BS i LS?

SCHWALBE opona Racing Ralph 27.5x2.25 Perf DC BS

oraz

27,5x2.25 Opona Schwalbe Racing Ralph DC LS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie.

Na marginesie zdradzę, że niestety też muszę się zdecydować na którąś wersję RaRa, bo właśnie pruje mi się bok opony - poszła zewnętrzna warstwa na długości ok. 2 cm i pęknięcie jest coraz bliżej obręczy, więc boję się żeby flaki na wierzch nie wyszły, a mam wątpliwości czy da się to jakoś sensownie naprawić ( podobno niektórzy bawili się w chirurga i szyli ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Na marginesie zdradzę, że niestety też muszę się zdecydować na którąś wersję RaRa, bo właśnie pruje mi się bok opony - poszła zewnętrzna warstwa na długości ok. 2 cm i pęknięcie jest coraz bliżej obręczy, więc boję się żeby flaki na wierzch nie wyszły

Musisz się zdecydować ? Jesteś niewolnikiem Schwalbe czy co? Kup porzadna gumę od Vittoria. Polecam Barzo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...