Skocz do zawartości

[plecak] Deuter - Superbike 18 Exp, Bike I Air Exp 16, Race Exp Air


pioters

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

czy ktoś widział na żywo i ma porównanie tych plecaków? 

 

Race Exp air ogólnie wstępnie odrzucam, bo wydaje mi się trochę przymały (12+3l) przy planowanym użyciu bardziej uniwersalnym niż tylko i wyłącznie rower 

 

Bike I Air Exp 16 (16+4l) - pojemnościowo brzmi lepiej. Na sucho z wymiarów rozrysowanych sobie na wielkiej kartce nie wygląda na za duży na rower a już jest trochę pojemniejszy

 

Superbike 18 Exp (18+4l) pojemnościowo najlepiej (zakładajac użycie pozarowerowe).  

Wymiary wys 50 / szer 30 / głęb. 19 cm

Nie za wielki na rower na około 30km przejażdki w teren?  

 

Jakościowo to wszsytko będzie podobne i pod względem komfortu (głównie kwestia mokrych pleców) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy takie jak w Superbike 18 Exp moim zdaniem nie sprawdzają się na rower (za mała stabilność i za sztywna konstrukcja). Poza tym wysokość 50cm to już dość dużo przy zgiętej pozycji. Zastanów się co tak naprawdę potrzebujesz brać na wycieczkę - w większości przypadków camelbag, baton i klucze do domu to już i tak więcej niż potrzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanów się co tak naprawdę potrzebujesz brać na wycieczkę - w większości przypadków camelbag, baton i klucze do domu to już i tak więcej niż potrzeba.

i tak i nie. Czasem dobrze, żeby weszła też jakaś bluza, ew. dętka. :-)

Przy korzystaniu pieszym z kolei dobrze by było żeby oprócz bluzy wszedł jeszcze aparat i inne pierdoły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pierwszy czyli race exp air?

Dokładnie. 

 

 

 

Możesz napsiać czemu miałyby być słabe do użytkowania pieszo?

Mnie się chodzi niewygodnie, jakiś taki długi, obija się o tyłek. Na rowerze zapominam, że mam go na plecach. 

 

 

 

żeby weszła też jakaś bluza, ew. dętka. :-)
 

To proponuję większą podsiodłówkę i plecy suche  :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to by załatwiło sprawę, gdybym nie próbował upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu, tj. czegoś na rower i jednocześnie czegoś na np. kilkugoldzinną wycieczkę po np. zoo z dzieckiem ;-)

 

ten Bike I air exp 16 niby wg producenta jest dobry i do miasta i na rower.. tylko ile w tym prawdy to nie wiem

http://www.deuter.com/DE/en/bike/bike-i-air-exp-16-3203017.html 

 

Wygląda na to, że to dość nowy model ale ktoś go może widział ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym wysokość 50cm to już dość dużo przy zgiętej pozycji.

 

Wiele zależy tez od tego ile kto ma wzrostu ,dla kogos 165cm moze to byc duzo :PP, 

Smigam z plecakiem DEuter Bike One, wysoki na 50cm, i jest to bardzo fajny plecak zarówno na rower jak i bardzo wygodny do chodzenia.

 

Jedyne co jest niefajne w deuterach, to brak mozliwosci odpiecia pasa biodrowego, z ktorego ja np nigdy nie korzystam, majda mi sie to tylko jak ogon.

 

 

 

Bike I air exp 16

Jak dla mnie poszli w jakas dziwna strone z ta kieszenią zewnetrzna.  Brzydkie toto :P Superbike 18 EXP   wyglada fajnie, I pewnie jego bym kupil jakbym mial wymienic Bike one (ale to chyba szybko nie nastapi, zuywam go codziennie od 3 lat i nie widac tego po nim za bardzo).


 

 

Plecy takie jak w Superbike 18 Exp moim zdaniem nie sprawdzają się na rower (za mała stabilność i za sztywna konstrukcja).

 

E tam, uzywales czy tylko sie domyslasz ? , od lat w tym jeździe z Bike One 20 (ta sama konstrukcja) i plecak jest bardzo fajny, stabilny, i odpowiednio przewiewny.


Zastanawiajace tylko ze ten SuperBike jest 200g ciezszy od BIke One. Wazy ponad kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 50km przedzieranie się przez mało uczęszczane szlaki leśne starcza 8L. Mam tam 1,5l wody (+0,7 w bidonie), czasami dodatkowa butla z energetykiem, jakieś batony, dętkę, łyżki, pompkę, mini apteczkę rowerową, jednego imbusa, nóż. Można doczepić zwiniętą kurtkę rowerową itp.

 

Wracając do tematu deuterów - na yt jest sporo "testów" gdzie możesz zobaczyć jak wygląda założony na plecy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pioters, dnia 26 Maj 2017 - 12:43 PM, napisał: Możesz napsiać czemu miałyby być słabe do użytkowania pieszo? Mnie się chodzi niewygodnie, jakiś taki długi, obija się o tyłek. Na rowerze zapominam, że mam go na plecach. 

 Gdzieś w necie też znalazłem pojedyńczą, podobną opinię.  Możesz napisać ile masz wzrostu? To by trochę wyjaśniło sprawę. 

 

 

 

Mi na 50km przedzieranie się przez mało uczęszczane szlaki leśne starcza 8L. Mam tam 1,5l wody (+0,7 w bidonie), czasami dodatkowa butla z energetykiem, jakieś batony, dętkę, łyżki, pompkę, mini apteczkę rowerową, jednego imbusa, nóż. Można doczepić zwiniętą kurtkę rowerową itp.   Wracając do tematu deuterów - na yt jest sporo "testów" gdzie możesz zobaczyć jak wygląda założony na plecy itp.
 

Ja jadąc  te 30 km w komfortowych warunkach (tj. z założeniem, że pogoda się nie zmieni i wiadomo czego się spodziewać) ogólnie mi wystarzca podsiodłówka. Ale jak już mam asię zerbać do pracy rowerem, żeby wziąć ciuchy na zmianę to już bez plecaka ciężko. Na piesze wycieczki przydałby się plecak z dobrą wentylacją na plecy a przy tych mniejszych typowo turystycznych o tą wentylację trudno... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jak już mam asię zerbać do pracy rowerem, żeby wziąć ciuchy na zmianę to już bez plecaka ciężko.

 

Ano, w moim plecaku siedzi codziennie przeciwdeszczowy komplet skladajacy sie ze spodni i kurtki rowerowej na deszcz , oraz czapki decszczowej z deca. DO tego spodnie plus koszula lub koszulka cywilna - miejsca jest na styk, przy wprawie  w pakowaniu i ukladaniu nic mi sie nie mnie :>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To proponuję większą podsiodłówkę i plecy suche  .

 

+1

 

 

 

Wiele zależy tez od tego ile kto ma wzrostu ,dla kogos 165cm moze to byc duzo :PP, 

 

Mam prawie 2m wzrostu. :) Dla mnie plecak rowerowy powinien być minimalistyczny, najlepiej w formie "pająka", inaczej w pozycji rowerowej irytująco wbija się całą masą w kręgosłup na wysokości nerek.

 

 

 

E tam, uzywales czy tylko sie domyslasz ?

 

Daruj sobie takie pyskówki. Używam plecaków Deutera od kilku lat i doskonale wiem czym się różnią ich systemy nośne. To co się sprawdza w turystyce, niekoniecznie działa na rowerze, chyba że jeździsz wyprostowany do pionu na miejskiej kozie. Od opisanego systemu Deutera dużo lepiej sprawdzała się u mnie "siatka" w tanim Campusie, bo pozwala na przyleganie do pleców całą powierzchnią zamiast w dwóch liniach, niezależnie od ich kształtu. AFAIK Niemcy też mają takie modele i warto je sprawdzić.

 

 

 

Mi na 50km przedzieranie się przez mało uczęszczane szlaki leśne starcza 8L.

 

I to jest mądre podejście. Jak czasem patrzę na wycieczkach, to niektórzy chcieliby wozić ze sobą pół chaty i na 3h trasę biorą zapasy jedzenia na tydzień, namiot i drugi rower zapasowy w częściach.

 

 

 

Ale jak już mam asię zerbać do pracy rowerem, żeby wziąć ciuchy na zmianę to już bez plecaka ciężko.

 

Tylko że to jest już inne zastosowanie. Co innego plecak na szybkie jednodniowe wycieczki rowerowe, a co innego plecak na codzienne dojazdy do pracy po 5-10km. W drugim przypadku to wszystko jedno czy jest wygodnie, czy nie, bo to tylko 20-30 minut, a priorytetem jest pojemność i zmieszczenie ręcznika, ciuchów na zmianę, ewentualnie kompa i pudełka z jedzeniem na które 8l nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moźe czegoś nie kumam ale system nośny w np race exp air oraz superbike i typowo turystycznej futurze 22 jest ten sam. Deuter airstripes

 

Bike 1 air exp 16 opisują

System nośny Aircomfort z siatką FlexLitezapewnia bardzo dobre odprowadzanie nagromadzonej wilgoci i doskonałą wentylację, dzięki czemu przy plecach dłużej zostanie utrzymany komfortowy klimat, nawet w czasie intensywnego wysiłku.

 

Ktory systek jest bardziej uniwersalny?

Moźe czegoś nie kumam ale system nośny w np race exp air oraz superbike i typowo turystycznej futurze 22 jest ten sam. Deuter airstripes

 

Bike 1 air exp 16 opisują

System nośny Aircomfort z siatką FlexLitezapewnia bardzo dobre odprowadzanie nagromadzonej wilgoci i doskonałą wentylację, dzięki czemu przy plecach dłużej zostanie utrzymany komfortowy klimat, nawet w czasie intensywnego wysiłku.

 

Ktory systek jest bardziej uniwersalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się chodzi niewygodnie, jakiś taki długi, obija się o tyłek

 

To może warto przeczytać "instrukcję obsługi" ? Jestem niższy od Ciebie o 4 cm a plecak nawet nie dosięga do tyłka ! Może warto zacząć od wyregulowania pasów nośnych  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie - obecnie Suberbike 18 EXP (niestety tylko zielony) można wyrwać za 176 zł na mall.pl (z kodem BEZVAT23). Na landersen.pl trwa promocja -23% na wszystkie plecaki z wątku.

 

Używam Race EXP Air - jest bardzo wygodny na rowerze, przy chodzeniu w trakcie wycieczek rowerowych tez jest ok. Nie próbowałem go wykorzystywać jako podstawowego plecaka do wyjazdów nierowerowych.

Co do pakowności - wygięte plecy powodują, że dostępna przestrzeń ma specyficzny kształt. Jeśli planujesz wożenie komputera lub papierów w sztywnej okładce, to miejsca zostaje niewiele. Sam wożę bez problemu laptopa (14 cali), jedzenie, bieliznę i złożoną koszulę (indywidualnie trzeba dopracować sposób składania). Podczas powrotu, kiedy koszula już nie musi być świeża, zmieszczą się jeszcze zakupy (np. 2-3 kartony mleka). Ponadto do dyspozycji są jeszcze boczne siatki (do każdej wejdzie litrowa butelka) oraz siatka na kask (np. na polar, przewożę też w niej większe paczki) - to jednak awaryjne rozwiązanie na dojazd do domu, a nie całodzienną wyprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie takie pyskówki. Używam plecaków Deutera od kilku lat i doskonale wiem czym się różnią ich systemy nośne.

 

Jakie pyskówki ? Gdzie w pytaniu "Używałeś czy tylko sie domyslasz ?" sa pyskówki ? Nie napisales czy uzywales tego konkretnego plecaka z tym konkretnym systemem,. Ja uzywalem, jezdze w nim na rowerze przelajowym, Mtb, Fitnessie, MTB, Nie mam miejskiej kozy ;-P   - Ale nie bede już dyskutowal z tak ostrym dyskutantem, PRZEPRASZAM ! ;-))  wracam do szeregu. I jak bys mnie kiedys dogonil na rowerze, to Krzycz "DEuter !" zjade... ale najpierw musisz dogonic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg mnie średnio się tego plecaki nadają do pieszych wędrówek.

To moja opinia, ale coś w tym chyba jest, bo "słupki" na stronie Deutera to potwierdzają.

 

 

 

Mnie się chodzi niewygodnie, jakiś taki długi, obija się o tyłek. Na rowerze zapominam, że mam go na plecach.

 

To może warto przeczytać "instrukcję obsługi" ? Jestem niższy od Ciebie o 4 cm a plecak nawet nie dosięga do tyłka ! Może warto zacząć od wyregulowania pasów nośnych :thumbsup:

Nie mam takiego zamiaru, bo w 95% wykorzystuję go właśnie na rowerze :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sam zastanawiam się nad kupnem plecaka Deuter Exp Air, głównie na dojazdy rowerem do pracy, czyli jak na moje wymagania musi się zmieścić laptop (14 cali), kanapki, i ciuchy na zmianę (spodnie, koszula). Czy on to pomieści?

I czy faktycznie jest na zewnątrz siatka z kieszonką gdzie można po jeździe schować kask?

Obecnie można ten plecak kupić za 270 PLN, czy znajdę lepszą alternatywę do 300PLN? W Intersporcie widziałem też plecak Rocket Exp Air, wygląda praktycznie tak samo, ale kosztuje 330PLN, więc się zastanawiam skąd taka różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad kupnem plecaka Deuter Exp Air, głównie na dojazdy rowerem do pracy, czyli jak na moje wymagania musi się zmieścić laptop (14 cali), kanapki, i ciuchy na zmianę (spodnie, koszula). Czy on to pomieści?

 

Zależy jakie spodnie. Jeśli nie prasowane na kant, to się zmieści. Z garniturowymi trzeba by dopracować pakowanie.

 

Obecnie można ten plecak kupić za 270 PLN,

Tu masz za 253 z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...