Skocz do zawartości

[kaseta+łańcuch] wybór zestawu


totomaszaashb

Rekomendowane odpowiedzi

witam!Kupiłem używany rower Cube Reaction. Muszę w nim wymienić kasetę i łańcuch. Na allegro są sprzedawane zestawy lecz nie mam pojęcia który jest opłacalny tzn.jakość=cena.

 

Nie jestem rowerzystą typu PRO :) ale z uwagi na to że rower mam na nie najgorszym osprzęcie ( tak przynajmniej mówią ) tzn.cały XT suport XTR, amortyzator FOX, hamulce Formula RX to nie chciałbym pchać jakiegoś badziewia,ale też nic za drogiego. Czy np.taka kaseta SLX będzie znacznie gorsza od XT?

 

Mój przedział cenowy na kasete+łańcuch tj. 170-250zł

 

Co ciekawego mogę z tych zestawów wybrać?

 

https://allegro.pl/kategoria/kasety-lancuchy-wolnobiegi-kasety-z-lancuchami-251516?order=qd&ilosc-rzedow=9&price_from=150

 

Z góry dziękuję za sugestie

 

 

ps.kasetę obecnie mam 9-rzędową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLX to dobra, trwała kaseta. Natomiast moim zdaniem nieopłacalne jest kupowanie zestawu, ponieważ łańcuchy Shimano nie słyną z trwałości. Zaoszczędzisz kilka złotych na zestawie, a stracisz kilkadziesiąt, kiedy rozciągnięty łańcuch szybko zje kasetę. W  budżecie który zakładasz, proponuję zestaw: kaseta SLX + łańcuch KMC X9-93, Łańcuch możesz kupić tutaj:

http://www.cyklomania.pl/kmc-lancuch-x-9-93-9s-116ogniw,id2263.html

 

KMC jest znacząco lepsze od Shimano, a dodatkowo dostajesz w komplecie spinkę, która bardzo ułatwia życie przy myciu łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj najtańszą kasetę a do niej najlepszy łańcuch, przy czym najdroższy nie oznacza najlepszy. Ten Xt pewnie będzie w tym lepszy od slx, że będzie miał rozbierane zębatki, będzie pare gram lżejszy i może jakaś tam powłoka antykorozyjna będzie lepsza czy alu pająk. Nie ma sensu przepłacać, jeżeli nie jesteś jak to sam napisałeś "PRO". Natomiast dobry łańcuch znacząco przedłuży żywotność napędu. 

pozdrawiam

 



 

KMC jest znacząco lepsze od Shimano, a dodatkowo dostajesz w komplecie spinkę, która bardzo ułatwia życie przy myciu łańcucha.

Mam mieszane odczucia po moich ostatnich testach :D KMC wydają się bardziej trwałe, mniej podatne na luzy i rozciąganie. Natomiast shimano, zwłaszcza te wersje kierunkowe są znacznie bardziej precyzyjne i szybciej zmienia się biegi, ale to moje subiektywne odczucia. Także wychodzi takie pół na pół :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowanie to informacja ile zębów mają najmniejsza i największa koronka kasety. Stopniowanie 11-28 oznacza że najmniejsza ma 11 zębów a największa 28 zębów, i taka kaseta jest naprawdę twarda, dobra albo na płaski teren, albo w góry dla kogoś bardzo silnego. Dodatkowym problemem może być to że przerzutka tylna z długim wózkiem (a taką najpewniej masz w rowerze) może pracować z niską kulturą na tak ciasno zestopniowanej kasecie. Bardziej uniwersalną kasetą jest 11-32, lub na bardzo strome podjazdy 11-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobra na płaski teren albo w góry dla kogoś bardzo silnego" i tu się zgubiłem bo ja jeżdżę 50/50 asfalt, las z delikatnymi wzniesieniami i czasami z bardziej stromymi lecz któtkimi wiec jakie stopniowanie powinienem wybrać?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Musiałem zakupić nową sztyce dlatego mój budżet na kasetę+łańcuch nieco się wyszczuplił :) Kwota jaką chcę przeznaczyć na komplet to do 180zł maksymalnie.Bardzo będę wdzięczny za podrzucenie linków co do tej kwoty mogę najbardziej sensownego kupić ? Muszę kupić to dzisiaj bo do końca dnia mam ważne kupony na allegro a chciałbym zaoszczędzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...