Skocz do zawartości

[Pomoc przy wyborze roweru] proszę!


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wiem że tematów jest dużo i każdy prosi by poradzić, ale może komuś i dla mnie starczy cierpliwości :) 
Już troszkę się naczytałam ale nadal nie wiem co wybrać. 

 

Sytuacja wygląda tak. Z roweru korzystam prawie codziennie, ilości raczej niewielkie (około 10 km dziennie na uczelnie i z powrotem po mieście - trochę asfaltu, krawężników do przeskoczenia, świateł - no normalna trasa. 

W weekedy wypady za miasto - średnio tak 50-60 km rekreacyjnej jazdy - tereny podmiejskie, leśne, ale też asfalt, trochę pod górkę ale na pewno nie "po górach" 

Mam stary i za duży rower (jestem kobietą a rower rama 21 cali, męska rama) przerzutki  tourney, koło 26, V-brake

Rower jest nie wygodny, najbardziej przeszkadza mi rama i jej wielkość, bolą łokcie, rama jest za długa i za wysoka. Odłożyłam trochę pieniążków i chce coś nowego bo od wiosny z roweru korzystam regularnie, wypady weekendowe są coraz dłuższe. 

 

Fundusz? nie mam konkretnego maksimum, ale wolałabym wydać WYSTARCZAJĄCO po prostu. Jak coś potrzebne to zapłacę ale raczej nie mam ochoty szastać pieniędzmi. Nie potrafię jednak ocenić co tak naprawdę wystarczy na moje potrzeby. 

 

Nie chce roweru typowo miejskiego, nie podobają się mi, to coś zupełnie innego niż znam. 

Nie chce trekingu bo z całym tym oprzyrządowaniem będzie ważył tyle że nie wniosę go po schodach. 

Zostaje cross albo górski. Nie jeżdżę po górach, wolę więcej szybkości kosztem grubszych stabilnych kół i wygodniejszą geometrię ramy. 
Jak na razie szukam więc w crossach. 

 

Ale w crossach koła 26 do których jestem przyzwyczajona to rzadkość. Ba, nic sensownego nie znalazłam. Myślę by wziąć 28 ale wydaje mi się że będzie mi na nich ciężko poruszać sie p parkingach/zmieścic do windy, myślę że koła 26 mogą być uniwersalniejsze. widziałam w sklepie 28, usiadłam na nich i... taki test mi nic nie dał, niby wsyztsko spoko ale jak realnie będzie się na nich np. wjeżdżało pod górkę? Nie mam pojęcia, nie jestem miłośnikiem górek i nie chciałabym by jakoś znacznie trudniej jeszcze było niż teraz, ale większą szybkością na drodze nie pogardzę :P

Hamulce hydrauliczne kuszą :P Ale chyba dam sobie spokój z nimi, z moimi V-brake daje sobie dobrze radę, nie miałam sytuacji w której by się mi rower nie zatrzymał i myślę że to mi wystarczy. 

 

Przerzutki... na pewno nie chce tego co mam teraz. 

Myślę że albo przd i tył acera albo dopłacę do alivio - czy warto? 
Na deore mnie raczej nie stać, chciałabym się zmieścić w 1300 zł, mogę dopłacić do 1700 maks, ale nie wiem czy jest sens dla alivio? 
Myślę konkretnie o:

 

http://lazaro-bike.pl/Produkty/Szczegoly/134

 

lazaro integral v2 - 1200 zł, v-brake, 2x acera, crossowy rower. 
Boję się kół 28 - czy powinnam szukać czegoś co ma 26? Czy raczej się nie bać bo są spoko? 

Na kołach 26 znalazłam inny model lazaro, trochę droższy ale z osprzętem alivio:

http://allegro.pl/alivio-3x9-wysoka-polka-lazaro-evolution-v3-lady-i6747184550.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=mobile&utm_term=

 

 

 

 

Co sądzicie o tych modelach i moich wątpliwościach co do osprzętu? Może macie jakieś inne propozycje? może warto kupić jednak hamulce hydrauliczne? Abo dopłacić do alivio? albo koło 26? Czy może 28?
Dodam że mam 166 wzrostu, około 65 kg, myślę że rama 17 będzie ok? Tak mi wyszło też z długości nogi. Ale straszny przeskok - teraz 21 a kupiłabym 17 - może jednak wziąć 19? Nie przemawia za tym żaden logiczny argument oprócz takiego że miedzy 21 a 17 jest strasznie duża różnica i mogę dziwnie się czuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Proponuję pójść do kilku sklepów i zrobić przymiarkę do kilku modeli, ale połączoną z jazdą testową - wtedy będzie można ocenić, czy np. koła 28 " odpowiadają i czy dany rozmiar jest OK i zapewnia wygodną pozycję.

W przypadku wymienionych damek teoretycznie odpowiednia rama to 17 ", jednak jest to damka, a skoro do tej pory była bardzo duża rama, to prawdopodobnie nawet 19 " damka nie sprawiałaby wrażenia za dużej, a w każdym razie odpada problem z wysoko umieszczoną górną rurą.

Moim zdaniem w tego typu rowerze hamulce tarczowe nie są konieczne i wystarczą V - ki, tym bardziej że przy tym poziomie cenowym hydrauliki będą słabe.

Jeśli jazda będzie spokojna, czyli bez agresywnego atakowania krawężników itp., to koło 28 " będzie idealne i na miasto i na podmiejskie wycieczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)
W sklepie w którym byłam nie było możliwości testowej jazdy - gdzie szukać sklepów gdzie mogłabym sobie porówna nie tylko oglądając rowery?

Czy przerzutki alivio są jakoś znacząco lepsze czy model integral V2 z dwa razy acerą, manetkami altusa itp będzie wystarczający? Ma on koła 28 i jest za 1200 na pierwszy rzut oka wydaje mi się odpowiedni, mogę pmyśleć o dopłaci do modelu V3 z alivio ale nie wiem czy to ma duże znaczenie przy jeździe takiej jak opisałam - rower jest dla mnie ważny, bo używam regularnie, codziennie w dojazdach do pracy i też w rekreacji na dłuższe trasy, ale raczej jest to takie maks 150 km tygodniowo po w miarę lekkich podłożach. 
Integral V2 na 28 kołach? Czy to zły wybór, warto dopłacić do czegoś? 
Muszę jeszcze na żywo wypróbować te 28, boje się że pod górkę jadąc na nich bedzie dużo trudniej niż teraz ale chyba to nie są az takie różnice?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Żeby nie tracić czasu, to najlepiej dzwonić wcześniej do sklepów i pytać czy można się przejechać wybranymi modelami - w dobrych sklepach nie powinno być z tym problemu.

Jeśli wszystko będzie wyregulowane jak trzeba, to i Acera z Altusem będzie OK, a w przypadku Alivio nie będzie przepaści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym?
 

http://allegro.pl/cone-cross-3-0-disc-hydraulika-shimano-deore-i6819638649.html?reco_id=a40228e3-423e-11e7-9918-022a93182992#thumb/7

 

Cena podobna, też 28, 

Tylna Deore, przednia Acera, manetki Altusa. nie mam pojęcia jakie piasty. 
Nie ma gwarancji producenta, ale opinie dobre, sprzęt niby nowy i duża ilość. 

Co o tym myślicie?

Hydraulika i Deore w tej cenie?  Z drugiej strony nie jest mi to niezbędne może nie warto ryzykować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...