Skocz do zawartości

[Suport i korba] Dobór do ramy


Grubyk

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zamontować praktycznie dowolną korbę.

Dziwi mnie natomiast, że wziąłeś się za składanie roweru bez uprzedniej porządnej lektury zagadnienia. Korba to jest błahostka, a dalej? Stery? Pojemność przerzutek? Kompatybilność? Do tego obecnie dość wyraźny jest trend na napędy 2 rzędowe, bo uznawane są za wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ekstremalne przypadki dość wyspecjalizowanych ram. Już pomijając sens patelni większych niż 42/44T w MTB to jak ktoś bierze się za składanie roweru to komponuje sobie sprzęt pod siebie i raczej powinien być chociaż trochę zorientowany.

Są tematy, są poradniki i trzeba czytać przed zabraniem się do "projektu", bo inaczej skończy się na masie rozterkowych tematów i problemie w postaci gołej ramy w pokoju.

Może mam dość radykalne stanowisko, ale jestem trochę spaczony forami motoryzacyjnymi gdzie ludzie zakładają tematy, bo silnik wariuje, a po paru postach okazuje się, że trzeba im tłumaczyć gdzie jest przepustnica i po co jest silnik krokowy. Nie każdy musi się na wszystkim znać, ale wymaganie, żeby wszystko za kogoś wybrać i prowadzić za rękę żeby było taniej to nie jest fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...