Skocz do zawartości

[Amortyzator] Odnowa lub regeneracja rur goleniowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć Wam,

 

Możecie mi powiedzieć coś więcej, cena, gdzie i jak takie zabiegi ? Mam FOX'a 40, jedna goleń jest przy uszczelce zmasakrowana - 8lat w dh na jednym amorze robi swoje. Chciałbym to odnowić, bo amortyzator działa bajecznie, a akurat będę jak co roku robił w nim serwis zaniedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspominał, że chce robić u kolegi :) Teraz szukam po internecie, to firm, które się tym zajmuje jest w brud. Lata temu nie mogłem znaleźć nawet 1... Po prostu koszta, może ma jakąś poleconą firme. Chętnie spróbuje na moim foxie 40 i się przekonam, ten amortyzator i tak już ma swoje lata, więc nie może mu nic zaszkodzic, a tylko polepszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest położona miękka anoda przez to się  szybciej przeciera. Ze względu zapobiegania temu niedawno opracowałem złączki zrobione z czystego teflonu bo oryginalne są z tworzywa sztucznego. Teflon jest używany  w tulejach  ślizgowych na rury goleniowe bo ma powierzchnie śliską przez to idealnie spełnia swoje warunki na tym popychaczu nie ścierając anody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na podstawie kilka praktyk na które się nadziałem, tj tuleje ślizgowe teflonowe mojej produkcji to także wpadłem na nowy pomysł o teflonowaniu elementów pracujących w amortyzatorach przez to także pomyślałem o rurach goleniowych. Warto spróbować ze względu niskich kosztów. Co z tego wyjdzie to zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 29.01.2018 o 16:42, Rokoszoko napisał:

Nikt nie wspominał, że chce robić u kolegi :) Teraz szukam po internecie, to firm, które się tym zajmuje jest w brud. Lata temu nie mogłem znaleźć nawet 1... Po prostu koszta, może ma jakąś poleconą firme. Chętnie spróbuje na moim foxie 40 i się przekonam, ten amortyzator i tak już ma swoje lata, więc nie może mu nic zaszkodzic, a tylko polepszyć

Witaj.

I co znalażleś jakaś firmę/  zregenerowaleś tego Foxa???

 

@ACTIVIA zajmujesz się jeszcze anodowaniem? Podobno przejołeś jakiś zakład galwaniczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, CYBER1 napisał:

To chyba nie w Polsce;)

WZL 2 chce 180 zł za 2 rurki.

Kolego jeśli ci zrobią to wysyłaj do nich. Gdyby tam robili to bym korzystał z ich usług. Nie dość że po anodowaniu  rur gdzie była stara twarda anoda to zmniejsza się średnica zewnętrzna to też u nich nie ma elektropolerowania, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ACTIVIA napisał:

Nie dość że po anodowaniu  rur gdzie była stara twarda anoda to zmniejsza się średnica zewnętrzna 

W niczym to nie przeszkadza.

W Tarnowie też robią.

W jakim celu robi się elektropolerowanie?

A to nie kupiłeś własnej galwanizernia bo kiedyś pisałeś...?

 

Edytowane przez CYBER1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KSikorski napisał:

Obawiam się że zmniejszenie średnicy zewnętrznej nie wpłynie dobrze na szczelność uszczelek kurzowo-olejowych :-).

Uszczelki są z gumy na sprężynkach a jak wiemy guma się dostosuje.

 Można dać też  uszczelki olejowe zamiast gąbek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...