Skocz do zawartości

[koło] Potrzebuje nowego koła ?


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam KTM Ultra One 27.5 z 2014.

 

Kupiłem go po znajomości więc go nawet nie sprawdzałem, aby go przetransportować zdemontowałem przednie koło.

Po zmontowaniu go w domu, przy obracaniu przednie koło zaczęło wydawać dziwne dźwięki. Jest to dźwięk ocierającej tarczy hamulców chyba o klocki hamulcowe.

Poniżej kilka zdjęć i filmików:

https://www.dropbox.com/sh/jc6116p453wyjpr/AAA2H2L7KTCu-B0XwcYBEpqMa?dl=0

 

Pytanie, czy tarcza jest krzywa, koło czy może coś nie tak z klockami ? Możliwe że podczas transportu się skrzywiło a może już takie było ... nie będę teraz dochodził, ale chciałbym te odgłosy zlikwidować.

 

Czy koło jest do wymiany, gdzie takie dostane i ile będzie kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zacisk ustawia się luzując mocujące śruby, ściskając klamkę i dokręcając. Jednak, jak obejrzałem nagrania, to raczej nie o to chodzi. Sprawdź, czy któraś szprycha nie zaczepia o zacisk i cy tarcza nie zahacza górną częścią (tą której nie dotykają klocki. Może zawinął się element przytrzymujący klocki, warto je wyjąć i sprawdzić. Możliwe też, że ktoś nie założył podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc tak, zrobiłem tak jak na filmiku.

Dosyć znacząco pomogło (po tym zabiegu tylko lekko słyszalne były były te tarcia).

 

Ale po przejechaniu kilku km znowu zaczęło wydawać głośne odgłosy :( :(

Co mogę jeszcze zrobić aby temu przeciwdziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...