Skocz do zawartości

[korba] wymieniać całość czy tylko kasete i łańcuch?


arcadiuss92

Rekomendowane odpowiedzi

a możesz wymienić same blaty? ja ostatnio wymieniałem kasetę i łańcuch, blaty jeszcze nie były tragiczne ale też wymieniłem, w sumie wszystko jeszcze jako tako się nadawało (ale sezonu bym już ta tym nie objechał) więc zostawiłem sobie to np do jakiegoś hebla treningowego na zimę którego być może kiedyś sklecę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym razie korba przeżywa dwie/trzy kasety. Może wcale nie trzeba ruszać korby? Z jakiego powodu chcesz ja zmieniać?

Skoro będę miał nowy łańcuch i kasete zastanawiałem się po prostu czy wszystko będzie współpracowac jak w zegarku... 6c02b423935236e9033651e405498dd7.jpge62bf9b97fe2bfe9ff8a32445e0cfb44.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Wrzuć fotki ze stanem zużycia blatów.

Zdjęcia już są:)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba jest ok.

Dzięki :) to czekam za łańcuchem i kasetą :) potrzebuje jakiegoś specjalnego klucza do ściągania kaset czy wystarczy prox za 13zł?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Korba jest ok.

A jeździć jeszcze na starej kasecie? 91bd4c6af79a4580949fa7856c629a0b.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowej kasety nigdy nie stosuj używanego łańcucha. Pomyśl też o jeździe "na dwa łańcuchy" to znacznie wydłuża żywotność kasety i korby. Możesz użyć do zablokowania starego łańcucha jeśli zrobisz sobie z niego odpowiedni narzędź.

Też dobrze zrobiłem że kupiłem ten zestaw :) dzięki wszystkim za informację :)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Dokumosa @Tatanka

Wielkie dzięki za pomoc :) niestety w ostatnio nie mam czasu pedałowac ale zrobiłem po bułki jakieś 100km I musze powiedzieć że zestaw spisuje się rewelacyjnie, żadnych przeskokow I precyzja zmiany biegów jest na wyższym poziomie, obyło się bez bacika, użyłem starego łańcucha do trzymania kasety :) wraz ze smarowaniem FL DRY napęd stał się całkowicie bezgłośny :)

Dzięki wszystkim za pomoc jeszcze raz :)b7c5c0385f264cce772e21a69e9e98e5.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 23.05.2017 o 17:43, misiojedzie napisał:

a możesz wymienić same blaty? ja ostatnio wymieniałem kasetę i łańcuch, blaty jeszcze nie były tragiczne ale też wymieniłem, w sumie wszystko jeszcze jako tako się nadawało (ale sezonu bym już ta tym nie objechał) więc zostawiłem sobie to np do jakiegoś hebla treningowego na zimę którego być może kiedyś sklecę. 

 

W dniu 23.05.2017 o 17:56, Dokumosa napisał:

W najgorszym razie korba przeżywa dwie/trzy kasety. Może wcale nie trzeba ruszać korby? Z jakiego powodu chcesz ja zmieniać?

 

W dniu 23.05.2017 o 18:31, Tatanka napisał:

 

 

Panowie, nie zrobiłem nawet 500km (tak wiem minął rok, ale ja w tamtym roku nie mogłem dużo jeździć) na nowym łańcuchu  KMC i sobie ogniwo się rozleciało (nie spinka)... Najwidoczniej 105kg to dla niej za dużo, ale nie cisnąłem tego łańcucha, no nic wysłany na gwarancję... może connex lepiej się sprawdzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Osobiście zjeździłem naście łańcuchów KMC X8-11, ważę 110kg i przenigdy takiego czegoś nie miałem. Również ze spinką KMC. Spinki srama leciały, łańcuchy shimano ale nigdy KMC.

nie wiem co o tym myśleć... bo przez te 500km żadnych zgrzytów, wszystko chodziło perfekcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...