Skocz do zawartości

[2017] SUNRACE CSMX80 - kaseta 50z 11sp


COOLoo

Rekomendowane odpowiedzi

No juz nie.

Szczególnie w Warszawie na chodnikach wzdłuż Wisły w weekendy ; )

Musi 1x

 

Właśnie tutaj 1x będzie najlepsze bo na płaskim nawet cieniasowi wystarczy przełożeń z kasety 11-32. Po co w mieście przednia przerzutka jak nie ma stromych podjazdów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje.

Trochę sobie żartuje : )

 

Uważam, że

1x do maratonów albo na bulwar,

2x w góry bo albo dłuuuuugo i mozolnie na młynku albo szybko z góry

3x uniwersalnie- większość czasu na srodkowej, w góry czy awaryjnie młynek a z góry patelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

1x do maratonów albo na bulwar,

Raczej do XC, ewentualnie maratony po stole. I to "prawdziwe" XC gdzie jedziesz góra/dół bez płaskich odcinków. W dół i tak nie dokręcisz bo przeszkody techniczne. I do tego 1x zostało wymyślone.

1x w górskich maratonach IMHO totalnie się nie sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. Wg mnie 12-tka Srama ogarnie wszystko (lub prawie wszystko). Nie twierdzę, że jest to całkowity zamiennik napędów 2x, ale osoby, które nie były pewne przejścia na 1x11, ale interesowało ich porzucenie przedniej przerzutki, napęd Eagle rozwiązuje ten problem z nadwyżką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć 

Pozwólcie, że dołączę się do tematu i podzielę swoim doświadczeniem w zakresie konwersji do napędu 1X

 

Wariant pierwotny, który zdecydowanie wymagał już wymiany

1. Korba SLX M670 22/36

2. Kaseta 9S 12-36 + łańcuch 9S

zakres przełożeń 0,61 - 3

 

Wariant po zmianach:

1. Jedna tarcza w korbie 30T - SNAIL NAROW z Alli za 35zł

2. Przerzutka SLX M7000 z wózkiem GS - kupiona na Alli za 143zł

3. Łańcuch 10S - kupiony na Alli za 37zł

4. Kaseta 11-50  VS-Sport 10S - kupiona na Alli za 125zł  

5. Manetka M7000 10S - kupiona w polskim sklepie za ok 120zł 

Całość celowo przewidziałem na 10S ponieważ stara dobra piasta M525 ma krótki bębenek , a nie chciałem go wymieniać - osobiście nie widzę wartości dodanej z jazdy na 11s czy 12s przy tym samym zakresie przełożeń ale to moje subiektywne odczucie.

 

uzyskałem zakres przełożeń 0,6 - 2,7 czyli na  lekkich bez zmian, a na twardych ograniczyłem zakres o 10%. Jeżdżę raczej w trudnych górach i zębatka 12T raczej nie była u mnie nigdy używana więc w moim odczuciu nic nie straciłem, na zjazdach nie dokręcam :) ponieważ nie jeżdżę na czas :)

 

Podsumowanie: 

- całość pracuje płynnie i precyzyjnie - skos łańcucha mniejszy niż się spodziewałem

- sprzęgło w M7000 robi mega robotę

- M7000 obsługuje 50T bez żadnej przeróbki - 5min regulacji i działa pięknie

- Tarcze narrow polecam kupować nie te płaskie tylko te ze zintegrowanym kominem - pozwala przesunąć linie łańcucha minimalnie do wewnątrz co bardzo poprawia kulturę pracy

Zobaczymy jak z żywotnością, na razie mogę napisać coś tylko o przerzutce i manetce bo te przejechały razem 1000km i działają perfekcyjnie, zobaczymy jak reszta. Do końca sezonu pewnie przejadę jeszcze z 1500-2000km to dam znać jak poziom zużycia itp. ........ i po ilu umarł łańcuch :)

Wiem, że nie każdemu taki zestaw będzie odpowiadać ale Ja taki chciałem i jestem zadowolony

 

Mam nadzieje, że komuś to pomoże chociaż w odpowiedzi na pytanie czy m7000 obsłuży 50T

teraz czekam na fale hejtu, że Janusz....., że kupuje na Alii..... itp ehhehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teee Janusz a daj jakieś foty jak to wygląda. Sam chciałem zmienić mojego sramulca na szimano bo już sprzęgło słabo trzyma. Sumaryczny koszt używanej manetki XT i nowej przerzutki SLX to prawie tyle co sama zmieniarka Srama pod 10s. Mam kasetę 42T a nie pogardziłbym pięćdziesiątką, tylko X-9 tego nie obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...