Skocz do zawartości

[rower] MTB 29er do 2400zł


jurcio6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Poszukuję MTB 29er do jazdy raczej rekreacyjnej. Chciałbym jednak kupić coś, co pojeździ kilka lat i będzie miało sensowny osprzęt. Jest to mój "drugi" rower, bo na co dzień na sportowo poruszam się szosówką :) Ten chciałbym przeznaczyć głównie na przejażdżki po mieście, szutrach/lasach, w lekkim terenie. W skrócie:

Teren: 50% asfalt, 30% las/drogi polne/szutry, 20% teren

Dystanse: głównie w sezonie (kwiecień - październik), do 30km dziennie, 2-3 razy w tygodniu (2000km rocznie max)

Wzrost: 177cm

Waga: 94kg

Rozmiar ramy: 17 czy 19? Pewnie 17 przy takim wzroście (proporcje: nogę mam nieco dłuższą, a tułów z rękami nieco krótszy).

Uwagi: możliwość montażu fotelika dziecięcego na ramie podsiodłowej (musi być miejsce)

 

Przejrzałem już całą masę rowerów - miałem różne typy, kilka przymiarek było. To co przeglądałem: Unibike Fusion (Evo za drogi), Kross (Hexagon, Level), Merida, Northtec Cayon. Jak na razie stanęło na dwóch modelach:

Kross Level B4 2016 - 2300zł: http://www.top-narty.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=428172&f=C

Kellys TNT 90 2016: 2399zł: https://www.domenasportowa.pl/product-pol-120152-Rower-gorski-Kellys-TNT-90-2016.html

Kross na plus napęd (przód tył) Shimano Altus/Deore, ale amorek Suntour XCM RL, natomiast Kellys idzie na przerzutce Alivio/Alivio, ale z kolei amorek lepszy, bo SR SUNTOUR XCR RL-R (poprawcie mnie jeżeli się mylę). Malutki minusik przy Kellys to dla mnie kolor - bardzo chciałbym wersję w niebieskim malowaniu, ale najtaniej znalazłem go za 2799zł. Większość ciuchów rowerowych mam "na niebiesko" :)

 

Pytanie więc który wybrać i czy w tych pieniądzach znajdę coś lepszego? Budżet już raczej nie do ruszenia, bo początkowo miało być 1500zł. Bardzo proszę o pomoc ;)


Do zestawienia dorzuciłbym chyba jeszcze jednak Northtec Cayon AL - http://allegro.pl/rower-mtb-northtec-cayon-29-al-i6826039143.html#thumb/1

W zasadzie na osprzęcie Alivio, więc chyba dobrze się wpasowuje pomiędzy dwa zaproponowane wyżej modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zwiększę odrobinę budżet do jakichś 3000zł. Wiele fajnych sprzętów widziałem na przełamaniu tej kwoty i takim oto sposobem dotarłem do dwóch modeli:
Merida Big Nine 300 2017 - 2970zł po negocjacji: http://www.rowerymerida.pl/produkt1232/bignine-300-rower-merida.html

Kross Level B5 2017 - 3299zł przed negocjacjami: https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-b5

 

Oba rowerki mają bardzo zbliżony osprzęt - w zasadzie największą różnicą są amorek i hamulce. Merida ma fajnego SR 29 XCR air LOR 100 z blokadą na amorze ale za to słabsze hamulce , z kolei Kross ma lepsze hamulce i amorek z blokadą na kierownicy, ale sam amor niższej klasy (SR XCR 32 RL).

 

Przymierzałem się też do Unibike Fusion i Evo, ale jakoś dziwnie mi się na nich siedzi, takie małe się wydają w porównaniu z Meridą i Krossem.
Widziałem super Scott'a Scale 970 2016 z full Deore i gość był gotów oddać za 3100zł, ale niestety rama 19'' i za duża ;/ Zdecydowanie najlepszy rowerek z tych co miałem okazję oglądać (obok Merida Big Nine 500, ale to już 3800zł) - jak zwykle rozmiar nie ten ;/

Coś jeszcze za te 3000zł warte obejrzenia? Bądź mądry, pisz wiersze... jeżeli miałbym decydować pomiędzy Big Nine 300 i Kross Level B5, to co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Indiana x-pulser 5.9 za 2600

Dzięki za propozycję, ale już "po ptokach". Fajny rower pod względem osprzętu, ale chyba bez szans na przymiarkę w Kielcach... a to niestety okazało się u mnie kluczowe, bo jestem między rozmiarami 17/19''.

 

Wybrałem Merida Big Nine 300 19'' ze względu na sensowny amor oraz ramę. Pewnie za te 2900zł dało się znaleźć coś lepszego (chociażby na necie Kross Level B6 2016), ale z uwagi na problem z doborem rozmiaru musiałem po prostu rower dokładnie przymierzyć i podchodziłem do tego kilka razy, a rama 19'' na 29er wydawała mi się cały czas za duża. Z kolei 17'' była za mała... nawet w Krossie. Najlepiej pasowała 19'' ale w kole 27'5, która jest po prostu krótsza (mierzyłem bodajże Kross Hexagon R3) - ale nie chciałem rezygnować z koła 29''. Nie bardzo byłem również przekonany do wypustów typu Northtec czy Romet - wydaje mi się, że te firmy muszą jeszcze przebyć pewną drogę uczenia się na swoich błędach a nie poczuwam się do roli testera :) Jest więc kompromis - mam nadzieję, że rowerek będzie się spisywał bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie w Kielcach faktycznie nie mieli ostatnio x-pulsera w wersji 5.9 tylko niższej, wiem bo brat cioteczny kupował. Tym niemniej okazja do przymiarki była, bo ja mam 5.9 19" :) No ale że już po ptokach - życzę zadowolenia z zakupu i niech służy.

Kumpel ma Big Sevena, to 27,5er - i jeździ to, choć geometria inna jest, kolejny miał albo jeszcze ma właśnie Big Nine, nie pamiętam w jakim osprzęcie ale chyba niższym, za to z ramą 21" - trochę spora, ale rower nieźle idzie więc i Twój powinien śmigać.

Edytowane przez Wyrwizab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...