Skocz do zawartości

[Smarowanie łańcucha] Brunox Top-Kett


Fellow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Mam pytanie, pewnie dla większości z was zabrzmi trywialne - jak smarować łańcuch smarem BRUNOX Top Kett? W internecie nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie. Filmiki na youtubie oglądałam, ale gość, który sprzedawał mi ten smar powiedział, że wystarczy parę kropelek na cały łańcuch i tak może być. No i już nie wiem - kropla na każe ogniwo czy parę na cały łańcuch? No i jak często powinnam to robić? Podobno co 160 km wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję w butelce a nie aerozol to daj po kropli na każde ogniwo , zostaw na noc i przetrzyj rano szmatą. Ja tak robię i bardzo rzadki finish line dry potrafił wystarczyć na 100 km. Jeśli ten brunox jest gęsty to może wystarczyć i na 250 km. Rohloff na przykład tak wystarcza.

 

Smarujesz wtedy , kiedy zaczyna być słyszalny napęd. Kropla na kilka ogniw nie wystarczy bo sam się nie rozprowadzi , musisz dać na każde ogniwo po kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przed smarowaniem łańcuch należy umyć. Po drugie nie da się jednoznacznie podać liczby kilometrów ponieważ wiele zależy od pogody i warunków, w jakich rower jest eksploatowany. Lepiej za często niż za rzadko. (pod warunkiem, że najpierw było mycie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...