Skocz do zawartości

[widelec] brak bieżni w nowym widelcu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zabrałem się za wymianę amortyzatora (Suntour NVX) na widelec (Surly Ogre). Po wymontowaniu amortyzatora zauważyłem, że ma on coś w rodzaju bieżni wbitej na rurę sterową. Czy można to jakoś wybić i zamontować na widelcu? Czy trzeba taką część dokupić? Poniżej zdjęcia przedstawiające problem:

 

Xt3ctwS.jpg

 

YJ4M5ZS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest dolna bieżnia sterów. trzeba ją zdjąć i nabić na nowy widelec (jeśli używasz starych sterów) lub nabić nowa która będzie w komplecie z nowymi sterami.
Próbowałem to ściągnąć, ale w ogóle nie chce ruszyć. Niestety nie dostałem bieżni do widelca. Popróbuje jeszcze to ściągnąć i jak się nie uda to najwyżej kupię nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety nie dostałem bieżni do widelca.

Bo bieżnie dostajesz ze sterami a nie z widelcem.

 

 

 

Popróbuje jeszcze to ściągnąć i jak się nie uda to najwyżej kupię nową.

Samej bieżni chyba nie dostaniesz.

 

Masz wycięcie na śrubokręt w koronie widelca to generalnie prosta sprawa. Jedynie co to musisz w miarę równomiernie podnosić , bo siedzi dość ciasno. Możesz też spróbować czymś popryskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Samej bieżni chyba nie dostaniesz.

dostanie, sam zamawiałem jak niezbyt elegancko potraktowałem bieżnie na starym widelcu...
zalecam jednak bardzo ostrożne zdejmowanie bieżni, bo łatwo pęka i po co bez sensu generować koszty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bieżnie dostajesz ze sterami a nie z widelcem.

 

 

 

Samej bieżni chyba nie dostaniesz.

 

Masz wycięcie na śrubokręt w koronie widelca to generalnie prosta sprawa. Jedynie co to musisz w miarę równomiernie podnosić , bo siedzi dość ciasno. Możesz też spróbować czymś popryskać. 

 

Nie da rady tego podważyć. Próbowałem nawet nożykiem tapicerskim ale po pierwszym uderzeniu młotkiem ostrze się kruszyło i do niczego się nie nadawało. Czy jeśli by mi się nie udało tej bieżni ściągnąć to musiałbym kupić coś takiego: http://allegro.pl/accent-stery-polzintegrowane-hsi-sair-black-jrk-i6764733880.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jakie musisz kupić stery zależy od tego pod jakie przystosowana jest główka ramy
 

 

Rower to Lazaro Integral v3. Rower crossowy. Zakladając sztywny widelec chciałem go przerobić na rower tylko do dojazdów do pracy. O takie przystosowanie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o to czy rama jest przystosowana pod stery zintegrowane,półzintegrowane,zewnętrzne,tapered itp. Chyba masz coś takiego stery zewnętrzne NECO H852 a-head 1-1/8'' KOMPLET (6820464883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

 

W takim zestawie będę miał też dolną bieżnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każdy zestaw nowych sterów ma dolną bieżnię w komplecie.Stery masz takiego typu jak podlinkowałem?
 

 

Tak, te. Ahead. Miski mam już wbite w główkę ramy, także tego nie będę wymieniał bo nie mam nawet narzędzi do wybijania tych misek. 

 

Dzięki wielkie za pomoc! Jutro podjadę sobie do jakiegoś rowerowego i wezmę stery ahead, żeby dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak jedziesz do rowerowego to zabierz oba widelce. Przełożenie bieżni to 10 minut roboty i max 15pln. Szkoda się samemu szarpać.
 

 

Dzięki, tak zrobiłem. Pan w Windsport w Krakowie zrobił mi to w 10 minut. Dokupiłem tylko gwiazdkę i wbiłem szybkozamykaczem.

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...