Skocz do zawartości

[polecana miejscowość] na rower i nie tylko


detonator

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, jaką miejscowość wybrać na kilkudniowy wypoczynek ?

 

Otóż założenie jest takie: wyjazd na 4 dni. Pierwszy to leżakowanie, drugi i trzeci to całodzienny rower i czwartego dnia leżenie i powrót.

Trasy jakie mnie interesują to do 60 km/ dzień, najlepiej wzdłuż wybrzeża z jakimiś latarniami itp 

 

Rowery to treking i mtb 

 

Ważne, żeby to nie była tłoczna i bardzo turystyczna miejscowość - chce coś spokojnego i klimatycznego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź w okolice Słowińskiego PN. Najz@######istsze dzikie miejsce nad Polskim Bałtykiem!!!

 

Jak przed sezonem to można walić do Łeby (ja jade za 3 tyg pokulać się bikepackingowo), jak w sezonie to można próbować okolice Smołdzina bo Łeba to będzie istna rzeź.

 

Na miejscu masz najlepsze szerokie plaże, unikane WYDMY, dzikie lasy, atrakcje militarne nazi, święte miejsca słoiwian itd. Generalnie takie klimaty że pałka mięknie :] Uwielbiam ten rejon.

 

902epks0f0fke.jpg

 

 

as09dh89ewf78eh.jpg

 

omsuweu3o92dswsf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak w sezonie to można próbować okolice Smołdzina

 

Chyba spróbuję. Zależy mi na ciszy i spokoju. Jadę niestety w sezonie. Będą tam w okolicy jakieś latarnie do zwiedzenia ?  :thumbsup:

 

Paweł, a pojedź może na wschód jeśli to ma być rekreacja oraz nie-góry i zabunkruj się w Biebrzańskim Parku Narodowym.

 

 O Biebrzy myślałem i wiele dobrego słyszałem, ale jednak to musi być morze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba spróbuję. Zależy mi na ciszy i spokoju. Jadę niestety w sezonie. Będą tam w okolicy jakieś latarnie do zwiedzenia ? 
 

 

To szukaj kwater w Smołdzinie albo Smołdzińskim Lesie. W Czołpinie rzut beretem jest latarnia morska, a na zachód od niej są ruchome wydmy (drugie są  przy mierzeji od strony Łeby).

 

Przy Smołdzinie jest największa góra w okolicy Rowokół. Stary stożek wulkaniczny, miejsce mocy, konkretny podjazd i dobre dałnhille ;)

 

08f9gbv8fdk0cdks9cxs9.jpg

 

Obok jest też stara poniemiecka wieś Kluki z skansenem i wierzą widokową na Łebsko. Obok jest też droga przez bagna izbickie (mordor) jakbyś chciał się wciagnąć :]

 

0rj8vk9fve98fh9dikfcs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluki to skansen Kaszubski nie poniemiecki ... absolutnie obowiązkowo trzeba Kluki odwiedzić.

 

Zła wiadomosć jest taka że w oparciu o moje doświadczenia to będą kłopoty z kwaterą na wakacje w okolocach Smołdzino Smołdziński las, jeśli zaś idzie o weekend Bożocielny to nie potrafię powiedzieć.

Paweł, a pojedź może na wschód jeśli to ma być rekreacja oraz nie-góry i zabunkruj się w Biebrzańskim Parku Narodowym.

mnie się biebrzański kojarzy bardziej z tratwami; jak tam wygląda pedałowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...