Skocz do zawartości

[kolizja] Carbon w kosz?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

dwa dni temu wymusiła mi kobiecina na ddrze, pech chciał że akurat jechałem szosą, wyskoczyła mi z lewej.

Wbiłem się w nią przodem przy sporej prędkości.

 

jestem na etapie sporządzania szkody itd..

Pierwszy raz mam Carbon, zdaję sobie sprawę że występują jakieś mikropęknięcia na ramie, zachowuje się to inaczej niż alu.

 

Stąd też pytanie czy "rysę" na ramie mozna traktowac jako pęknięcie? czy to tylko mi sprawdzą w serwisie na RTG? 

post-175582-0-83755100-1495192734_thumb.jpg

post-175582-0-96480400-1495192771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbontecha też polecam. Co prawda nie korzystałem, ale konsultowałem kiedyś jedną rysę. 

 

A na zdjęciu też nie widzę tego pęknięcia/rysy - możesz zaznaczyć to jakiś okręgiem na fotce?

 

Jeżeli to coś powstało w wyniku wypadku i wcześniej tego na 100% nie było, to warto to jednak zbadać. To był wypadek rower-samochód, rower-rower, rower-człowiek? J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdjęcia tego nie oddają, jeżdżąc palcem ewidentnie wyczuwa się że coś odstaje... Czyli rtg i kosz zapewne

 

 

 

Ja rower, kobieta samochód, wbilem się w felge w aucie lecąc przez maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie to pęknięcie w ogóle się znajduje? może ja mam słaby monitor, ale w ogóle nie widzę tego pęknięcia.

 

Spisaliście wszystkie stosowne dokumenty? 

 

Jeżeli z rowerkiem faktycznie coś nie tak, to uruchamiaj OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy tej rozdzielczości, na zdjęciu faktycznie słabo to widać. No nic będę działał pewnie przez serwis żeby dokładnie to zbadali, nie wiem jak TU się do tego odniesie, ale lepiej chyba żeby zbadali to po wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób to dwutorowo. Zgłoś szkodę, niech przyjdzie likwidator, wyceni. Ty w kontrze możesz przedstawić swoją wycenę i opinię eksperta. Uważaj, bo TU może nie mieć doświadczenia z takimi rowerami i odpisać, że stwierdzili drobne zarysowanie, rower jeździ jak trzeba, więc mogą wypłacić 150 zł. Wtedy Ty atakuj ze swoimi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzenie zderzeniu nierówne. Nie wiadomo z jaką predkością jechał. Jeżeli jest tylko jedna ryska po zderzeniu to zapewne było to lekkie uderzenie. Widziałem zderzenia gdzie rysek było więcej ale i rama w kilku miejscach była rozerwana :icon_cool: Zapewne jak zawsze winą jest prędkość i nie uwaga obydwu uczestników ruchu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla pewności czy to tylko rysa czy pęknięcie powinien zgłosić się do serwisu. Tym bardziej jeśli się potwierdzi, że to pękniecie to wystawią kosztorys naprawy dla TU.

Ja jeździłem pół roku na pękniętej ramie nie wiedząc o tym. Pęknięcie było tak minimalne, że dopiero jak mi je pokazał serwisant to je zauważyłem. Na szczęście była jeszcze gwarancja więc wszystko się szczęśliwie skończyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...