Skocz do zawartości

[hamulce] Hamulce nie hamują


mat2224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem dzisiaj zrobić rower mamie, a dokładnie założyć nowe klocki hamulcowe typu v-brake. Wymontowałem stare kilkunastoletnie klocki i zamontowałem nowe i tu pojawił się problem. Wydaje mi się, że klocki są zamontowane prawidłowo, ponieważ są bardzo blisko osi koła. Po lekkim naciśnięciu manetki są od razu dociśnięte, niestety bardzo lekko. Przy jeździe przepuszczają koło i spisują się gorzej niż starte klocki. Mam wrażenie, że gdzieś tkwi problem niestety ja nie umiem go wykryć. Proszę o pomoc, dołączam kilka amatorskich zdjęć:

 

zcksulojgcls_t.jpg

jgfr19qwigf1_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są hamulce V-brake tylko Cantilever do tego jakieś megatanie, a one wymagają od nie wprawionego serwisanta nieziemskiej wręcz cierpliwości czasem.

 

Tutaj masz poradnik i miłej lektury:

http://rowery.zbooy.pl/canti.html

 

Natomiast jeśli chcesz zadbać o mamę i zmienić regulacją hamulca na przyjemność to polecam wymianę na V-brake jednak, ale koniecznie razem z klamkami. Komplet z linkami i klockami to kilkadziesiąt zł, a będzie naprawdę o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoo paaanie, toż tu trzeba Pitagorasa do tego stosować :P

a tak serio, to nawet najwspanialsi serwisanci się z cantileverami męcza...

linka łącząca ramiona-kąt prosty
klocki do obręczy-prostopadle i równolegle
klocki do ramienia hamulca-kąt prosty


to taka podstawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc - ramiona hamulca możliwie szeroko rozwarte, musisz popuścić tą linkę, która łączy ramiona i oczywiście odpowiednio zmienić ustawienia kloców względem obręczy. W tej chwili zamiast dociskać klocki do obręczy, linka ciągnie je do góry. Nic dziwnego, że nie hamują. Dobrze ustawione canti hamują porównywalnie z v-brake, ale ich ustawianie jest upierdliwe. W porównaniu z tym v-brake to bajka, wystarczy podstawowy model Shimano i już jest świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...