Skocz do zawartości

[Rowery] Unibike zethos gts 2016 vs droższy o 700 pln cube cross pro 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję roweru cross'owego dla siebie. Mam 196 cm wzrostu (93 cm noga), ważę 105 kg, tak więc ograniczony jestem do rowerów dostępnych w rozmiarach ram 23'' i większych.

Rozważam następujące dwie opcje:

 

Unibike zethos gts 2016 - za 3 tys pln

 

Cube cross pro 2016 - z a 3700

 

Bardzo proszę o poradę, czy uważacie, że warto dokładać to 700 pln do cube'a, czy niekoniecznie różnice warte są tych pieniędzy.

W szczególności jako niedoświadczona w tematyce rowerowej osoba mam problem z porównaniem hamulców, ponieważ w obydwóch wybranych rowerach hamulce są innych marek.

 

Jeżeli macie jakieś inne ciekawe i dostępne propozycje w powyższym przedziale cenowym z dostępną na rynku ramą w odpowiednim dla mnie rozmiarze będę wdzięczny za sugestie.

 

Z pozdrowieniami dla szanownych użytkowników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

https://www.expertbike.pl/unibike-zethos-gts-2016-p-893.html

 

https://www.cube.eu/en/products/trekking/cross/cube-cross-pro-silver-grey-green-2016/

 

Jeszcze takie laickie pytanie. Czy rzeczywiście patrzenie na samą specyfikację jest wymierne ? Czy nie bywa przypadkiem tak, że producent producentowi nie jest równy nawet jak używają tych samych podzespołów ?

Edytowane przez tpude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch nieco lepiej wypada Cube (głównie za sprawą lżejszego powietrznego amora) ale 700zł różnicy przechyla szalę na rzecz Unibike. W tym przedziale cenowym najlepszą wśród crossów ofertą jest Romet Orkan 5 (do dostania za 2,6-2,7k) ale Romet dla co niektórych jest skreślany za samą nazwę.

 

Producent producentowi nie jest równy w zakresie podejścia do ewentualnych reklamacji  i warunków gwarancyjnych , a wśród rowerów do 4k (i nawet ciut droższych) głównie liczy się osprzęt i geometria bo ramy jako takie nie są robione u producentów (poza nielicznymi wyjątkami , np. Giant) tylko u zewnętrznych dostawców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...