Skocz do zawartości

[rower] Proszę o pomoc w wyborze roweru


PiterPocztek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w kwocie do 2000 zł ciężko jest kupić dobry rower. Rozumiem że chcesz mieć w miare uniwersalny rower i nie wykluczasz jazdy po różnym terenie ale Twoim priorytetem jest las. Z tym budżetem w fula absolutnie się nie pchaj bo nic dobrego za tyle nie dostaniesz. Jeżeli już miałbym Tobie doradzać, to może warto by było jeszcze trochę dołożyć pieniędzy i kupić chociażby Treka X-calibera 9 (w kwocie do 3500 zł) powinienes sie zmiescic a masz w tej cenie powietrzny amortyzator, dobrą korbę i dozywotnią gwarancje na ramę.

LINK: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/2045600-2017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider 540 wypada zdecydowanie najlepiej, a na pewno znacznie wyróżnia się amortyzatorem. Przy tym budżecie raczej zapomnij o fullu, a w przypadku sztywniaków to poniżej 2000 zł Decathlon nie ma specjalnie konkurencji.

 

Jeśli dałoby się dołożyć to można pokopać i poszukać Rometa Mustanga 29 już prędzęj, bo za 2500-2600 zł też jest powietrzny amorek, a nie trzeba podwajać budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w kwocie do 2000 zł ciężko jest kupić dobry rower. Rozumiem że chcesz mieć w miare uniwersalny rower i nie wykluczasz jazdy po różnym terenie ale Twoim priorytetem jest las. Z tym budżetem w fula absolutnie się nie pchaj bo nic dobrego za tyle nie dostaniesz. Jeżeli już miałbym Tobie doradzać, to może warto by było jeszcze trochę dołożyć pieniędzy i kupić chociażby Treka X-calibera 9 (w kwocie do 3500 zł) powinienes sie zmiescic a masz w tej cenie powietrzny amortyzator, dobrą korbę i dozywotnią gwarancje na ramę.

 

LINK: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/2045600-2017/

Serio? Proponujesz rower prawie dwa razy droższy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amor z tyłu przy takiej konstrukcji zawieszenia jak w tanich rowerach to tylko buja się przy pedałowaniu i mało co więcej. Do 2000 zł nie chyba nic lepszego niż Rockrioder 540 (że się powtórzę), a lekko drożej był Romet Mustang 29 1.0, ale wybył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Proponujesz rower prawie dwa razy droższy? 

Piter z całym szacunkiem ale nazywane przez Ciebie fulle, które obserwujesz do 2000 zł nie mają zbytnio nic wspólnego z fullem. Ja osobiscie wolalbym troche pieniedzy dołożyc i kupić przyzwoitego HT 29er który dalby mi przyjemnosc z jazdy (przyzwoitego w sensie mającego powietrzny amortyzator, dobrą korbe) lecz do 2k naprawde ciezko kupić coś fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie jestem autorem tematu i nie podawałem tych rowerów. Pamiętaj że innej osobie rower za 2k może dać taką samą radość z jazdy. Nie wszyscy są maniakami (jak np. ja albo ty) że chcą mieć jak najlepszy sprzęt.
Pytanie też jak z twoim wzrostem. Northtec jest w porządku, ale jakbyś chciał dołożyć do indiany to byłby jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie warto:) Okej widzę, że wybór mimo wszystko pada na Rockridera 540. Nie ukrywam, że lubię kombinować choć nie zawsze to się kalkuluje, czy moglibyście napisać na co w moim przypadku zwrócić uwagę? Ilość przezutkek, stopień sprzętu,jaki amortyzator? Poszukam po jakichś promocjach może akurat się coś trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd minimum 3x8, amortyzator minimum Suntour XCR lub Rock Shox XC30. Grupa osprzętu nie jest już aż tak strasznie ważna, ale mogłoby być przynajmniej Alivio lub od biedy Acera.

I szkoda, że ludzie chętniej kupują tylną przerzutkę niż manetki, bo te drugie są o niebo ważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już miałbym Tobie doradzać, to może warto by było jeszcze trochę dołożyć pieniędzy i kupić chociażby Treka X-calibera 9 (w kwocie do 3500 zł)

 

Ktoś pyta o rower do 2 klocków i otrzymuje odpowiedź, że ma kupić rower do 3,5 koła...brawo. Serio.

 

Zgadzam się z powyższym postem - priorytetem winny być manetki, a nie tylna przerzutka. To one robią różnicę w obsłudze przełożeń.

 

Przede wszystkim 520s z decathlona odrzuciłbym od razu - w tej cenie nie da się kupić maszyny z dobrym przednim zawieszeniem, a co dopiero z przednim i tylnym...

W tej cenie nie ma się co oszukiwać - zwracaj uwagę głównie na masę roweru, ponieważ osprzęt i tak szału nie zrobi. Zwróć uwagę na możliwości zmiany podzespołów po pewnym czasie - główka ramy tapered i inne takie.

Najlepiej pogrzeb samodzielnie w temacie, a w razie wątpliwości uderzaj na forum.

Zwyczajnie kup rower i sprawdź czy Cię to kręci i czy będziesz widział potrzebę wymiany podzespołów lub może wymiany roweru na fulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będę się wybierał po raz 540-tke. Pytanie czy nadaje on się wogole do jazdy po górach? W sensie las i kamienie(no droga pod reglami) ?

Sorry za dużą ilość postów ale dziś spotkałem kumpla w sklepie rowerowym i zaproponował mi to

 

http://creon.bike/rowery/grx-9/

 

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie czy nadaje on się wogole do jazdy po górach? W sensie las i kamienie

 

Oczywiście Piotrze  :) Nadaję się. Do momentu ( bardzo szybko raczej ) kiedy polecisz ryjkiem do przodu w jakieś krzaczory, lub zaliczysz jakąś większą glebę, i Ci się odechce " testować "  :D  takie rowery.

 

Ja myślę że ten rower jest za bardzo kolorowy...  ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Creon ( cokolwiek to jest) to typowy entry level ,którego atutem jest tylko jednolity napęd Shimano. Amorek to namiastka amortyzatora. 540 ma lepszy amorek , stabilniejszą geometrię, dożywotnią gwarancję na ramę. 

Creon to 29er, 540 to 27.5. 

IMO 540 w zupełności wystarczy na lekkie przejażdżki bez zapędów na ekstremalne skoki i wyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...