Skocz do zawartości

[8145g] Colnago Titanium


Rekomendowane odpowiedzi

Rower jest nietypowy - retro z lat 80 i późniejszych - ale wciąż lekki ;-)

To sprzęt zbudowany przeze mnie dla serdecznego przyjaciela - Krzysztofa. Bazą jest tytanowa rama Colnago z lat 80-tych. Całość miała być budżetowa, dlatego nie szaleliśmy i długo szukaliśmy części w dobrej cenie. Za niewielkie pieniądze kupiliśmy rower na pełnym Dura-Ace serii 7700 - Krzysztof chciał właśnie tę grupę. Obaj cenimy sobie sprzęt z tamtych lat. 

 

Kopia-_DSC3462-1.jpg

 

DSC3437-1.jpg

 

DSC3452-1.jpg

 

Nieco problematyczny był włoski suport w zestawieniu potrzebą zastosowania długiej osi ale i z tym sobie poradziliśmy. Ciekawie wygląda historia kół - obręcze Mavic posiadały czerwoną anodę, którą Krzysiek ręcznie (!) usunął za pomocą papieru ściernego, po czym całość została wypolerowana. Stracił czas i nerwy, ale efekt jest niesamowity. 

 

DSC3429-1.jpg

 

DSC3444-1.jpg

 

DSC3431-1.jpg

 

DSC3471.jpg

 

Współczesna jest kierownica - rower będzie służył do jazdy i ma na nim być wygodnie. Potrzebna była więc przejściówka do sterów, mostek wybrałem pasujący jak ulał. Jest to obrabiany CNC Nitto pochodzący z Japonii. Masa roweru bez pedałów to 8145 gramów.

 

DSC3432-1.jpg

 

DSC3436-1.jpg

 

DSC3460.jpg

 

DSC3458-1.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny i oryginalny rower. Chromy plus brązowe elementy świetne.

Jedyne co mi w nim od razu zgrzytnęło, to ta nowoczesna kierownica a dokładnie napisy na niej.

Do połowy zakryty napis PRO i oznaczenia wyglądają nieelegancko. Może owijkę do końca pociągnąć? Albo cała czarna? A najlepiej w chromie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałbym tu srebrną kierę, ale była kupiona wcześniej, budżet był mały i Właścicielowi zależało na szybkiej realizacji. Przy następnej zmianie owijki można usunąć anodę ;-)

 

Napisy to rzeczywiście kicha, ale tu zawinił producent. Owijka musi kończyć się w tym miejscu, inaczej pojawią się wybrzuszenia, garby czy nierówności. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

https://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-XTR-M960-optical-gear-display-/303453968505

Faktycznie, niby dla 960... ( z innymi też działa )

http://www.retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?f=1&t=106448

/edit

znalazłem jeszcze model  z napisem dura ace również 9 sp.

s-l300.jpg

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...