Skocz do zawartości

[Full] do 3000 zl


setwba

Rekomendowane odpowiedzi

No i w moim zasiegu zeby dojechać. Wyglada na zadbany co? Bo treck troche wydaje sie zuzyty, te siodelko i obrecze. A orientujesz sie w tym simplonie jakie sa amory? Powietrzne? No i rownolegke jakie sa w treku. Cos skyszales o, tej firmie simplon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trek, nie Treck.

W obu rowerach są amortyzatory powietrzne, w Simplonie z przodu masz Talasa z regulacją skoku.

Simplon to marka z Austrii, u nas mało popularna, ale na rynku od 1961, także nie ma co się bać że to firma krzak ;)

 

http://www.imbikemag.com/mountain-bike-news/2017/03/simplon-bikes-born-and-raised-in-austria/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kosztami serwisu to kwoty podaliście chyba jakieś ze wsi. W Gdańsku koszt serwisu amora i dampera 300 PLN bez uszczelek. Z zamieniikami wychodzi wiecej o 100 PLN na oba. Koszt serwisu roweru 120 PLN uproszczonego lub 160 PLN całego z rozłozeniem roweru na czynniki pierwsze. Oba serwisy zawierają wymiane pancerzy i linek. Przegląd łożysk w ramie z wymianą 300 PLN. Do tego dochodza elementy napedu. Podane ceny sa tanimi. Za 3000 PLN to te rowery będą jakies padaki z dużym wkładem fiannsowym i tylko 26 cali. No chyba, że trafi się jakaś okazja. Za kwotę 3000 PLN to bym przyjżał się HT 27,5 - 29 er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tymi kosztami serwisu to kwoty podaliście chyba jakieś ze wsi. W Gdańsku koszt serwisu amora i dampera 300 PLN bez uszczelek. Z zamieniikami wychodzi wiecej o 100 PLN na oba. Koszt serwisu roweru 120 PLN uproszczonego lub 160 PLN całego z rozłozeniem roweru na czynniki pierwsze. Oba serwisy zawierają wymiane pancerzy i linek. Przegląd łożysk w ramie z wymianą 300 PLN. Do tego dochodza elementy napedu. Podane ceny sa tanimi. Za 3000 PLN to te rowery będą jakies padaki z dużym wkładem fiannsowym i tylko 26 cali. No chyba, że trafi się jakaś okazja. Za kwotę 3000 PLN to bym przyjżał się HT 27,5 - 29 er

 

Cóż, masz pecha ze tak drogo u Ciebie. Z tym "Podane ceny sa tanimi" to pojechałeś. Jeśli chodzi o amortyzatory/dampery, prosz:

http://www.[reklama-bez-zgody].pl/cennik-serwis-amortyzatorow/

W cenie podstawowego serwisu dampera wymiana wszystkich uszczelek oprócz kurzowej. Można do nich wysyłać, jak zreszta wielu ludzi z kraju robi bo serwis dobry i sprawdzony.

Jak wcześniej pisałem, nie ma co generalizować co do stanu używanych rowerów ze to wszystko złomy, bo tak nie jest. Poza tym, HT lepszy od fulla może być do scigania się w maratonach, w innym razie full zawsze będzie lepszy, i większe koło tu różnicy nie robi.

 

 

A ktory amor lepszy? W simplonie?

 

Talas w Simplonie będzie bardziej uniwersalny ze względu na regulację skoku, kosztem bardziej skompilowanego serwisu tłumika. Praca obu będzie porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cóż, masz pecha ze tak drogo u Ciebie. Z tym "Podane ceny sa tanimi" to pojechałeś. Jeśli chodzi o amortyzatory/dampery, prosz: http://www.[reklama-bez-zgody].pl/cennik-serwis-amortyzatorow/ W cenie podstawowego serwisu dampera wymiana wszystkich uszczelek oprócz kurzowej. Można do nich wysyłać, jak zreszta wielu ludzi z kraju robi bo serwis dobry i sprawdzony.

W podanym przez Ciebie serwisie wychodzi przecież drożej. Serwis reby 120 PLN + uszczelki 70 PLN + koszty wysyłki w obie strony 30 PLN razem 220 PLN. Gdy coś nie bedzie halo trzeba odsyłać. Serwis amorów na pewno trzeba uwzględnić przy zakupie uzywanego roweru. Niewiem skąd pomysł, ze HT jest tylko do ścigania. 80% rowerów górskich w Polsce to własnie takie. Duże koło robi właśnie największa różnicę, no chyba że ktoś jest bardzo niski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Serwis amorów na pewno trzeba uwzględnić przy zakupie uzywanego roweru.

 

Niby dlaczego? Ja np. Serwis amortyzatora robię 2 razy w sezonie i w razie sprzedaży roweru potencjalny kupujący nie musiałby sobie tym głowy zawracać. Zresztą podstawowy serwis to nic trudnego i można samemu sobie ogarnąć po niskich kosztach.

 

 

 

uszczelki 70 PLN

 

to koszt uszczelek kurzowych, których sie przecież nie wymienia przy każdym serwisie, zazwyczaj starczają na długie lata.

 

 

 

Niewiem skąd pomysł, ze HT jest tylko do ścigania. 80% rowerów górskich w Polsce to własnie takie

 

Tak jest bo fulle są sporo droższe, a w Polsce większość kupowanych nowych rowerów to budżetówki w cenach 2-4tys.

To jak pełna amortyzacja wpływa na komfort i trakcję (a więc i bezpieczeństwo), do normalnej jazdy w terenie, to zdecydowanie większy plus niż korzyści płynące z większego kółka.

zresztą, wystarczy trochę pojeździć na porządnym fullu i sie przesiąść na HTka (np. podczas wycieczki z kolegą) to wrażenie jest piorunujące. Pierwsza myśl w głowie "jak na tym można jeździć?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego? Ja np. Serwis amortyzatora robię 2 razy w sezonie i w razie sprzedaży roweru potencjalny kupujący nie musiałby sobie tym głowy zawracać. Zresztą podstawowy serwis to nic trudnego i można samemu sobie ogarnąć po niskich kosztach.

 

To chwała Tobie, że tak ładnie serwsujesz amora. Nic tylko kupowac od Ciebie sprzet. NIemniej wiekszości tak nie serwisuje, ablbo wogóle tego nie robi. Stąd trzeba zajrzeć do wnętrza i zrobić przynajmniej podstawowy serwis. Koszty olejów tez trochę wyniosą

 

 

to koszt uszczelek kurzowych, których sie przecież nie wymienia przy każdym serwisie, zazwyczaj starczają na długie lata.

 

Max 5 lat nawet jak nie były mocno używane, bo parcieją.

 

Myslę ze czas zakończyć dyskusje :-P bo robi się syf.. Niech autor zdecyduje które rady dla niego sa istotne, a które nie. Według moich odczuć porównując

26 HT -> 29 HT we wszystkich aspektach na plus dla 29 er

29 HT -> 29 FS tylko na szybkich zjazdach lepsza kontrola nad rowerem FS. W innych niewielkie róznice. Podjazdy dużo lepsze na HT

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuwujac Rower chce uzywac do jazdy po lesie, korzenie, podjazdy, zjazdy, czasem troche asfalt i polne drogi, nizebyt agresywna jazda, bez wiekszych skokow. Ponizej wrzucam rowery nad jakimi sie zastanawiam. Nie ukrywam ze budzet slaby wiec zastanawiam sie nad simplonem. Podoba mi sie najbardziej focus ale.cena troche duza jak dla mojego budzetu, trek tez sie podoba ale wydaje mi sie ze juz troche skatowany, siodlo poszarpane i rozne obrecze. Ten ostatni trek wyglada na.zadbany i jest rowniez moim typem. Z racji budzetu simplon wydaje mi sie calkiem ciekawy. Chcialbym zmiescic sie w 2500 zl. Trek pojdzie za 2500, simplon 2400 a focus pewnie za 3000, trek ex8 za 2700. Co byscie mi doradzili?

Acha simplon ma wielkosc ramy gorna rura 51 cm od korby do siodla 43, ja mam 175 cm - bedzie dobra?

https://www.olx.pl/oferta/focus-project-enduro-shimano-zee-rock-shox-ario-stroker-ace-CID767-IDlJHrU.html

 

https://www.olx.pl/oferta/rower-simplon-warty-uwagi-full-fox-CID767-IDmnn00.html

 

https://www.olx.pl/oferta/full-trek-ex9-na-fox-deore-xt-sram-x0-avid-CID767-IDlYgHI.html

Sory rozmiar ramy to 41 od korby w gore i 53 gorna rura.

Jeszcze taki za 2700

 

https://www.olx.pl/oferta/trek-fuel-ex-8-evo-giant-kross-scott-session-glory-moon-swag-kellys-CID767-IDmlfQU.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten Focus coś przekombinowany, rama ma 150mm skoku, amortyzator 120. Zupełnie nie pasuje do części z grupy zee i czterotłoczkowych hamulców.

Rozmiar ramy w Simplonie będzie ok. Wybierałbym pomiędzy nim a tym nowym Trekiem ( w nim koniecznie trzeba dociąć sterówkę, bo kierownica w kosmosie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Cube AMS 130, obecnie nie ma za dużego wyboru, ale można szukać. Znajomy jak się przejechał na moim kupił sobie też taki model i również bardzo zadowolony. 

Teraz widzę jednego 

https://www.olx.pl/oferta/rower-cube-ams-130-full-m-CID767-IDmoWi6.html#27f583712a

 

Ja miałem konfig z amorem RS Revelation i hamulcami Hayes Ryde, ale tu raczej nie będzie gorzej.. tylko widać, że trochę zmęczony. W okolicach 3000zł  warto rozglądać się za takim Cubem bardzo fajny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...