Skocz do zawartości

[wypadek] Nagranie wypadku z Rosji. Rowerzysta do ostatniej chwili próbował uciec!


Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę groźnie wyglądał wypadek, do jakiego doszło w Siewiersku w obwodzie tomskim w Rosji. Na nagraniu z monitoringu widać, jak kierowca samochodu osobowego, skręcając na skrzyżowaniu, zajeżdża drogę prawidłowo jadącemu z przeciwka rowerzyście. Ten do ostatniej chwili próbował uniknąć potrącenia. Bezskutecznie.
 
Link do filmu - TUTAJ
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerzysta może ew. dostać mandat za jazdę z prawego pasa na wprost. Zauważcie, że rowerzysta jechał blisko linii oddzielającej dwa pasy zapewne po to aby jadący prosto mogli go spokojnie wyprzedzać. Dzięki temu nie tamował ruchu. Taki ukłon w stronę kierowców i trochę dbanie o własne bezpieczeństwo - nie wyprzedzają go "na żyletkę". W tym przypadku nie udało mu się zadbać o siebie. Kierowca skręcający mimo wszystko powinien zauważyć, że rowerzysta jedzie z dużą prędkością i nie zamierza skręcić (nie przygotowuje się do skrętu, nie zwalnia, nie sygnalizuje). Winnym wypadku jest kierowca samochodu. Zajechał drogę czyli wymusił pierwszeństwo przejazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quell, może tak. Rowerzysta był na złym pasie - zgadzam się. Ale nawet jeśli z prawego pasa pojedziesz prosto to i tak możesz ew. dostać mandat a nie być uznanym winnego. VW zajechał drogę rowerzyście. Nawet gdyby ten skręcał w prawo - pewnie z mniejszą prędkością to i tak VW by go trzasnął. 

Nie wiem jak sąd podszedłby do tematu, bo to rożnie bywa ale z kamer wynika wg mnie wina kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądam ten sam co piwko, 100% winny kierowca, wygląda jakby na niego polował.

Myślę, że go po prostu nie widział, nie wiem jaki cudem ale nie widział.

 

poza tym z perspektywy kierowcy nie ocenia się z jakiego pasa jedzie na wprost, kierowca tego nie wie, jak te pasy są oznaczone, jak wcześniej wspomniał piwko, kolarz jechał środkiem, sam bym tak zrobił w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną sprawą jest to,że kierowca (dureń),wpakował  się w rowerzystę jak dzik w sosnę,i to czy mógł inaczej zareagować pewnie będzie rozstrzygał sąd.

 

 

Rowerzysta był na złym pasie - zgadzam się.

 

To jest druga sprawa,rowerzysta ewidentnie przyczyną kolizji,brak instynktu samozachowawczego.

 

 

Taki ukłon w stronę kierowców i trochę dbanie o własne bezpieczeństwo

 

O swoje bezpieczeństwo ?

Kompletnie nie,i przy okazji zaproszenie do mandatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca nie widział bo pewnie zażywał wcześniej aqua forte ;)

Swoją drogą to kierowcy powinni przechodzić okresowe badania lekarskie w tym testy psychofizyczne. Byłoby mniej kamikadze na drogach a i tych agresywnych też.

Odnośnie winy to samochód zmieniał kierunek jazdy. Rowerzysta mógł się co najwyżej przyczynić. Nawet gdyby ten rowerzysta sygnalizował chęć skrętu w prawo a pojechał prosto to też odnośnie winy nic by to nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że go po prostu nie widział, nie wiem jaki cudem ale nie widział.

Wystarczyło, że jak patrzył to rowerzysta był w martwym polu widzenia za prawym słupkiem. Ostatnio mieliśmy taką sytuację jak jechaliśmy z żoną - ona nie widziała rowerzysty a ja z siedzenia pasażera go zauważyłem. Trzeba zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu ścieżki albo pasów.

Jednak najbardziej prawdopodobne jest, że spojrzał kątem oka i rura. Były zresztą prowadzone jakieś badania, że w takiej sytuacji mózg nie widzi obiektu na który patrzy człowiek - potrzeba skupić wzrok przez bodajże 1 do 2 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa i to co zapodałeś częściowo odnosi się do tematu na forum. Czy słuszny był wyrok nie nam oceniać, a i dyskusja mogła by trwać w nieskończoność.

Oby gość z filmu wydobrzał i nie zniechęcił się do jazdy. A nam wszystkim pozostaje życzyć nie tyle rozwagi, a chyba szczęścia aby dojechać tam gdzie chcemy. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jakie tu mamy gwiazdy peletonu i wspaniałych kierowców. Czy coś by zmieniło gdyby jechał po linii przerywanej a potem ciągłej?? Trzeba mieć nieżle zryty beret by stojąc na wprost do przeciwnego kierunku jazdy nie widzieć gościa na rowerze. Aaa no tak zasłaniał słupek najlepiej ten z tyłu. Wina tylko i wyłącznie po stronie kierowcy. Kto ma inne zdanie to niech idzie oddać prawo jazdy o ile w ogóle posiada. 

 

Informacyjnie w ten sposób się jeżdzi na tego typu trasie czyli o przyśpieszonym ruch. I żadnemu normalnemu policjantowi nawet do głowy nie wpadnie karanie bo rowerzysta chcący zadbać o swoje bezpieczeństwo "zachaczy" trochę o obszar wyłączony z ruchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I żadnemu normalnemu policjantowi nawet do głowy nie wpadnie karanie bo rowerzysta chcący zadbać o swoje bezpieczeństwo "zachaczy" trochę o obszar wyłączony z ruchy.

 

Zahaczył ? Chyba oglądamy dwa rożne filmy gosc jedzie pasem do skretu i tnie  "wysepkę" na wprost.

Jak dla mnie do samego końca bym zakładał, jadac za nim czy czekajac na skrzyzowaniu i patrzac na niego, że na "szczycie zakretu" bedzie sie składał żeby zjechac w prawo, wskazuje na to jazda po pasie do skretu i przy jego zewnętrznej lini. Zachowal sie dziwnie i nieprzewidywalnie.

To co zrobil nie bylo zgodne z przepisami i nikt nie powinien na to przymykac oka. Zwycajnie złamał przepis jadac na wpr5ost z pasa do skretu, a to ze przciol wysepke to juz inna sprawa i faktycznie nie zbyt wielka dopoki nie robi sie tego na skrzyzowaniu.

 

A co do kierowy w smaochodzie...  juz on sam wie co sobie myslal ale chyba specjalnie tego nie zrobił.

 

 

Informacyjnie w ten sposób się jeżdzi na tego typu trasie czyli o przyśpieszonym ruch. I żadnemu normalnemu policjantowi nawet do głowy nie wpadnie karanie bo rowerzysta chcący zadbać o swoje bezpieczeństwo "zachaczy" trochę o obszar wyłączony z ruchy.

Chyba sobie jaja robisz, badz precyzyjny w tym co piszesz, bo nikt rowerem ine powinien jechac z pasa do skretu na wprost. Bo to i proszneie sie o problemy i o mandat lub upomnienie conajmniej. No chyba ze zapomniales napisac że trasa jest wyłączona z ruchu, bo jedzie po niej wyscig, lub jezdzisz tak Ty z kolegami i uznajesz to za norme.

A jak fojdzie do zdarzenia, to roznica w stosunku do rowerzysty jadacego prawidlowo, zgodnie z perzepisami, bedzie taka, ze jeżdżący tak jak na tym fiilmie z poszkodowanych, beda współwinnymi zdarzenia. Lub nawet i winnymi gdy sąd uzna inaczej, niż by sie rowerzyście wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinol123 i co z tego, że tnie obszar wyłączony z ruchu. Nie przeszkadza nikomu. Ani tym co jadą pasem na wprost ani tym co potencjalnie mają zamiar skręcić w prawo. Z tego co mi wiadomo kierunek ruchu czyli prawostronny obowiązuje również w Rosji więc na jakiej zasadzie ten gość miał jadąc w ten sposób skręcić w prawo?? Gdyby tak chciał to jechał by przy linii określającej pobocze czyli tak jakby z drugiej strony pasa do skrętu. Co do Twojego założenia to taki właśnie jesteś kierowcą... 

 

Co do jazdy po pasie wyłączonym to zatrzymaj sobie film w momencie kiedy dochodzi do zdarzenia. Mamy tam zestaw z naczepą i autobus. Przy założeniu, że ten nieszczęśnik jedzie w drugą stronę pod górę to co jest złego w tym, że obydwaj kierowcy wyżej wymienionych pojazdów omijają go zahaczając solidnie o obszar wyłączony z ruchy. Naprawdę sądzisz, że normalny policjant miał by z tego powodu ból tyłka i wstawił za to mandat?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co mi wiadomo kierunek ruchu czyli prawostronny obowiązuje również w Rosji więc na jakiej zasadzie ten gość miał jadąc w ten sposób skręcić w prawo??

Rozumiem ze jak chcesz na predkosci skrecic w zakret np 90 stopni jak na filmie (a ten typo jechal dosc szybko)  to wjezdzajac w zakret trzymasz sie jego wewnetrznej ?  ?  zerknij na jakikowliek wyscig, samochodowy, motocyklowy, czy nawet czasowki rowerowe. Wszyscy wjezdzaja w zakrety dojazdzajac do zakretu po zewnetrznej.


 

 

Twojego założenia to taki właśnie jesteś kierowcą...

 

W zaszlm roku przejechalem rowerem troche ponad 6tys km, a moim samochodem 4tys :> wychodzi ze jednak bardziej jezdze rowerem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by się sztywno upatrywać winy rowerzysty to można ale dla mnie zwyczajnie puszczał auta żeby nie blokować ruchu tak zdroworozsądkowo. Gość w aucie jest zwykłym ignorantem nie zachował bezpiecznej odległości ani nie obserwował otoczenia.

 

Można wystawić na siłę rowerzyście mandat za to że nie blokował ruchu i jechał po linii i nawet ją przeciął minimalnie i temu w aucie za to że mózg mu się odłączył - tacy są najgorsi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu próba udowadniania, ze szosa jest dla aut nie dla rowerów, kosztem życia i zdrowia rowerzystów, potrącenie oczywiście celowe.

Powinno obowiązywać 25 lat za próbę zabójstwa. Niestety sędzia na pewno jeździ autem, nie rowerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę żadnych prób i innych głupich teorii nikt na nikogo nie polował bo jechali z przeciwnych stron.

 

Po prostu pomyślał/a że facet skręci nawet przeczekał/a grzecznie żeby go puścić pierwszego do skrętu w prawo wystarczy zobaczyć ile czekał/a tym czarnym autem po przejechaniu ostatniego auta, nie stała żeby stać tylko żeby puścić rowerzystę! 

Wszystko widać na nagraniu od tyłu auta które potrąciło.

 

Kiedy uwierzył/a pomyślał/a (może urwała z nim kontakt wzrokowy) że facet na bajku już skręcił w prawo pewnie patrzył/a w kierunku aut skupił/a się na ruszaniu i obserwacji auta za rowerzystą żeby zdążyć. Zwykły nieszczęśliwy wypadek może przez gapiostwo albo inne upośledzenie skupienia uwagi albo blondi która nie wpadła na to czemu ten gość na rowerku jechał jak jechał i tyle.

 

Obydwoje są sobie po części winni ale gdyby kierowca auta był ostrożniejszy lub skupił się na drodze o by tego nie było i tyle w temacie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...