Skocz do zawartości

[trening] Pomiar mocy w rowerze magnetycznym, czy prawdziwy?


FreshFredsHD

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

"podczas treningu" to znaczy moc chwilowa czy z całego treningu? Jesli chwilowa to normalne, jeśli z całego treningu to pogratulować nogi

 

Wydaje mi się że chwilowa, ponieważ gdy zwiększam kadencję to również w danej chwili wzrasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc staram się robić takie treningi 3 razy w tygodniu(nie licząc wyjazdu w teren). Polegają na tym że ustawiam 15/16 bieg w moim roweru i jadę te 25km. Mierzę 195cm oraz ważę 91kg. Trening ten trwa ok. 45 min i jeśli chodzi o średnią moc to wynosi gdzieś ok. 440W(staram się obserwować na bierząco, raczej poniżej 400). Kadencję staram się utrzymać między 90-100.


 

 

Moc chwilowa niewiele mówi. Podaj jaką miałeś moc średnią, z jakiego czasu, jak intensywny był trening, ile ważysz, poziom wytrenowania (pro czy niedzielny rider ) to wtedy można ocenić czy ten pomiar jest w miarę wiarygodny czy nie. 
 

 

A więc staram się robić takie treningi 3 razy w tygodniu(nie licząc wyjazdu w teren). Polegają na tym że ustawiam 15/16 bieg w moim roweru i jadę te 25km. Mierzę 195cm oraz ważę 91kg. Trening ten trwa ok. 45 min i jeśli chodzi o średnią moc to wynosi gdzieś ok. 440W(staram się obserwować na bierząco, raczej poniżej 400). Kadencję staram się utrzymać między 90-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli średnią moc z 45 minut masz na poziomie 400 - 440 W to możesz to między bajki włożyć. Nawet przy twojej wadze, to bardzo wysoka wartość, a skoro zadajesz takie pytanie, nie sądzę żebyś był na takim poziomie wytrenowania. 
 

 

Na pewno nie jestem w takiej formie, tylko wiele by wyjaśniło czy występują takie rozbieżności mocy między rowerami magnetycznymi a trenażerami. Nigdy nie posiadałem trenażera i być może gdybym na niego wsiadł byłoby o wiele mniej W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenażery z pomiarem mocy, szczególnie nowe modele, dają wyniki bardzo zbliżone do mierników mocy. Mogę to potwierdzić także z własnego doświadczenia. Test FTP robiony na trenażerze i rowerze z miernikiem wyszedł mi niemal identyczny. 

Jeżeli trenujesz i chcesz śledzić postępy, to znacznie ważniejsze od dokładności wskazania jest powtarzalność. Jeżeli moc jest przekłamana, ale zawsze w tym samym stopniu, i tak masz możliwość śledzenia progresu. Ważne tylko żeby nie przywiązywać się do konkretnych wartości, bo zdziwisz się jak wsiądziesz na rower z miernikiem i nagle okaże się faktycznie generujesz połowę tego co sądziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...