Skocz do zawartości

[owalne blaty] chińszczyzna czy firmowe?


mario_awario

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Wymyśliłem sobie, że zmienię blaty w korbie na jajowate. Nie spodziewam się po tym żadnej rewolucji, ale chcę przetestować.

 

Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia? np szkoda kasy / super sprawa, jeżdżę na tym 2x szybciej itp?

Czy wystarczy coś tańszego z Chin/Korei (Doval, Snail...) czy kupić firmowe, np Rotor Qring czy AbsoluteBlack?

 

Mam korbę FSA 110BCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już dłuższy czas na korbie Shimano Biopace i o ile obecne owale nie wnoszą jakiejś rewolucji to nie czuć żadnej różnicy. Zresztą nie bez powodu pomysł się nie przyjął i wymarł naturalnie. 

Może obecnie coś poprawili a może odgrzali kotleta klasycznie...

 

Co do zmiany biegów to jeśli blaty są dostosowane to biegi działają normalnie. Jeśli chcesz 2 jednorzędowe to nie ma szans, bo dłuższe zęby nie pozwolą łańcuchowi spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem w Biopace nie był inaczej ułożony ten owal niż we współczesnych zębatkach? Gdzieś mi się obiło o uszy że było to kompletnie od tyłka strony zrobione i dlatego poległo.

 

Osobiście czuję różnicę w pedałowaniu na okrągłym i owalu, ale nie jest to żaden efekt łał. Jak pierwszy raz użyłem owala to się zastanawiałem o co tyle szumu, pojeździłem z tydzień, wsiadłem na inny rower z klasyczną zębatką i wtedy poczułem różnicę. Nogi jakoś inaczej się chciały układać i pedałować ;) Ale żeby tak z miejsca poczuć jakaś "super moc" czy inne takie atrakcje, to tak nie działa. Po dłuższym czasie mogę stwierdzić, że owal mi pomaga w sytuacjach gdy jestem już zmęczony albo jest moment większego wysiłku jak podjazd i wtedy jakoś lepiej mi się pedałuje i z nieco mniejszym wydatkiem energii. Nie wiem jak to dobrze ująć...

 

Tylko żeby było jasne, nie jeżdżę szosą i piszę ogólnie o moich odczuciach w terenie. Nie wiem czy u kogoś innego będą takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biopace były inaczej obrócone niż te obecne. Te obecne ovale szału też nie robią - jest kilka testów również w rodzimym języku na internetach. Jakieś ułamki sekundy są do urwania ma czasówce. Mam takiego chińczyka 36T (za 8usd) w crossie, zrobił 2,5kkm, łańcuch nie spadł nigdy (ale bez agresywnego terenu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowując: tak - chodzi o korbę szosową 2-rzędową.

 

HCC nie robi pod 110BCD albo nie umiem znaleźć.

 

Z tych sensownych ofert znalazłem:

http://www.ebay.co.uk/itm/DFC-Doval-Clipless-Chainring-Double-set-BCD110-MGLR-ALL-in-one-Normal-ver-/122054902098 - 49$

https://www.aliexpress.com/store/product/SNAIL-700C-Road-Bicylcle-110BCD-50-35T-Oval-Chainwheel-Kit-Bike-7075-T6-Alloy-Ultralight-Ellipse/1711284_32781641873.html - 39.68$

 

Rotory najtańszy zestaw nowych widziałem za 99GBP, a to już ciut za dużo. Osymetric, podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...