Skocz do zawartości

[przednia piasta/koło] lekkie luzy w przednim kole


Velong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od nie wiem jakiego czasu mam leciutkie luzy ale wyczuwalne na przednim kole w poziomie. Nie wiem co może być tevo przyczyną, łożyska wymieniałem przed sezonem (na rowerze dużo km nie jeżdżę gdyż jest to zjazdówka). Po ściągnięciu koła, odkręceniu tarczy oraz wyciągnięciu adapterów piasty czyli tkzw. konusy jest lekki luz na tulei piasty. Czy to mogą być łożyska, czy to ma tak być? Konusy (są w stanie db+, jak i materiał jak i anoda) powinny zostać dociśniętę poprzez ośkę z BoXXer'a a te docisnąć łożyska. Dodam że po wyciągnięciu konusów i walnięciu z ręki w tulejkę to wysuwa się łożysko i tuleja chodzi w pionie mniej więcej o 2mm (czyli bardzo dużo).

 

Piasta: KK-Disc (maszyny)

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

Edit1: w ostatnim zdaniu chodziło mi że tuleja chodzi w poziomie, nie w pionie.

Up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tuleja porusza się na wzdłuż osi oznacza to raczej nie do końca wciśnięte łożysko. Ośka ma zapewne kołnierze, na których ma się oprzeć wewnętrzna bieżnia łożyska. I odległość między tymi kołnierzami jest zapewne identyczna jak odległość między samymi gniazdami w korpusie. Dobrze wtłoczone łożysko opierać się ma i w korpusie i na kołnierzach osi.

 

Nie widziałem Twojej piasty, ale wszystkie z jakimi miałem do czynienia tak właśnie były wykonane.

 

Jeszcze jedna opcja: kupiłeś łożyska z luzem roboczym, np C3 jakie często są błędnie polecane na forach. W rowerach stosuje się łożyska bez luzu, czyli bez oznaczenia C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...