Skocz do zawartości

[Demontaż trzpienia] XT BR-M785 - demontaż trzpienia mocowania manetki ISPEC B


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Zakupiłem hamulce XT BR-M785. 

Zmieniam je, dotychczas miałem  BL-M506  z mocowaniem ISPEC B a do nich przymocowane manetki przerzutki ISPEC B bez "haczyka". 

Wygląda, że stare i nowe hamulce mają te same mocowania manetek przerzutek, ale hamulce przychodza bez nagwintowanego wewnętrznie trzpienia - nakrętki w który wkręcamy śrubę mocującą  manetkę przerzutki. I bez maleńkiego trzpienia który ten nagwintowany trzpień trzyma w obejmie klamki hamulcowej.

 

Ten nagwintowany trzpień siedzi oczywiście w starych klamkach BL-M506 zabezpieczony poprzecznym małym trzpieniem. No i problem jak go wydłubać, żeby przełożyć do obejmy nowego hamulca BR-M785 w celu następnie przykręcenia do niego manetki przerzutki : ))

Wygląda na to, że ten mały trzpień jest jakoś wciskany bo nie ma ani imbusa ani torxa, Czy to trzeba wybić ? Nie chcę próbować na siłę żeby nie zniszczyć stąd pytanie. Jakoś nie mogłem się doszukać odpowiedzi.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klamkach bl-m785 ten trzpień blokujący tulejkę jest dosyć osobliwą śrubą na małego imbusa (na rysunku z poniższego linku bolt (small)). I jest to (tulejki, śruby...) dostarczane wraz z manetkami i-spec nie klamkami. Jak widzisz nie ma innego standardu blokowania tej tulejki niż tu pokazane. Może gniazdo na klucz zawalone jest brudem.


http://blog.cyklotur.com/wszystkie-odmiany-shimano-i-spec/

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi !

Muszę znaleźć odpowiedni imbus, moze mam za cienki.

 

Ale ten "Bolt" (nie small) jest śrubą ? Bo na rysunku nie wygląda, w każdym razie mnie inaczej uczyli rysować gwinty. U mnie z całą pewnością (w starej klamce ) wykręca się go imbusem.

Co do reszty wszystko się zgadza, mam na pewno Ispec B : )

 

Dzięki z pomoc !

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...