Skocz do zawartości

[rama widelec cross] Jak prawidłowo dobrać widelec do ramy?


PanzerMamba

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się kupi zły rower ulegając namowom sprzedawcy to później się wszystko wymienia :(

 

Mam "powietrzny" widelec w swoim crossie od GT. Da się go blokować i w ogóle, można nawet go dopompować i będzie twardy jak skała.

Tylko, że ja jeżdżę cały czas na zablokowanym. Nawet w terenie. Nie skaczę, zjeżdżam z przeszkód. Przecież to nie rower trailowy, to dlaczego miałbym skakać!?

 

Stąd pomysł zmiany widelca. Oczywiście pomyślałem od razu o karbonowym. Ale się nie upieram.

Wiadomo, sztywniaki są krótsze. suport może się za bardzo obniżyć. A i tak jest niski - czasem na ścieżkach zawadzam podeszwą o grunt.

 

Jak rozwiązać problem ze zmianą wysokości widelca?

Czy są jakieś "wysokie" sztywne widelce?

Chyba powinien pasować do główki ramy? Wg katalogu mam: 1 1/8 Inch

Powinien mieć mocowanie PM na zacisk.

 

Czy ktoś kojarzy konkretne modele lub producentów, którymi warto się zainteresować i uda się coś dobrać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Force ma chyba karbonowy widelec. Idealnie byłoby zbliżyć się do parametru A2C który aktualnie ma Twój widelec. Ewentualnie jeżeli wydaje Ci się że jest za nisko to można trzeba celować w widelec pod większe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość do osi do korony

 

fork_length_and_axle_to_crown_fork_lengt

 

Z tego co pamiętam to widelce sztywne są nieco niższe ( pewnie żeby uwzględnić SAG), stąd właśnie sugestia żeby rozejrzeć się nad czymś dla większego koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkość widelca to jedno, ale co kształtem rury sterowej?

Widzę, że są dwa typy - równa na całej długości i taka ze stożkiem.

Ta ze stożkiem to rozumiem do taperowanej główki? O to chodzi?

W swoim rowerze mam widelec z prostą rurą sterową.

Czy taki ze stożkową też da się do mnie założyć? Bo patrząc na główkę ramy mojego roweru to zdecydowanie ma zmienną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...