Skocz do zawartości

[hamulce] TRP Spyre? Czy są jakieś laternatywy poza bb7?


PanzerMamba

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań.

Szukam porządnych zacisków mechanicznych pod klamkomanetki szosowe Sh Sora.

Tak więc trzeba uwzględnić niewielki skok klamki. Wolałbym uniknąć przekładni (można to tak nazwać?) travel agent.

 

Wiem, że ogólnie się poleca Avidy BB7. Jednak jeden poruszający się klocek jakoś mnie nie przekonuje za te pieniądze. Ja wiem, że regulacja z obu stron i w ogóle. Ale chciałbym coś lepszego.

 

Druga opcja to TRP Spyre. Ale:

1. One są właściwie szosowe/przełajowe czy mtb? Z obrazków można wywnioskować, że raczej przystosowane będą do mtb - mają dość długie ramię przy zacisku.

2. Gdzie właściwie można je kupić?

 

Hayes CX - 5:

3. Jakieś większe różnice w stosunku do Avid BB7?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obecnie nowy caad X ma spyro i hamują całkiem fajnie, o niebo lepiej niż wcześniejsze promaxy. Nie bardzo mam porównanie do bb7, bo nie mam takowego na stanie.

 

Co ciekawe, oryginalne tarcze sa ponacinane, mają takie rowki o takie

TRP-Rotors-close-up.jpg

 

Zastanawiam sie czy to wskaźnik zużycia czy co.

 

Macałem także te TRP-HY-RD-Cable-Actuated-Hydraulic-Disc-

Też są niczego sobie, ale do hydraulików shimano to im jednak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A Hayes?

Tylko na stronie producenta nie mogę znaleźć informacji nt Hayes CX 5. Mają tylko Hayes CX PRO.

Wizualnie dźwignia tłoczka wygląda jakby miała dość długi skok... może nawet za długi jak na szosowe?

 

https://www.hayesdiscbrake.com/products/brakes/cx/

cx-pro.jpg

Edytowane przez PanzerMamba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że moje Hayesy jeszcze leżą w pudełkach to bym coś więcej powiedział na ich temat. Przekonały mnie z tego powodu że regulacji BB7 jest ponoć upierdliwa a ja lubię rozwiązania jak najbardziej bezobsługowe. 

 

Spyre wypadają najlepiej ale są drogie - w cenie jednego zacisku można mieć komplet Hayesów z tarczami. Ja za swoje płaciłem koło 3 stówek za komplet, na ChainReactionCycles. Nie wiem czy w tej cenie znalazłbym cokolwiek innego do szosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć w dobrej cenie TRP Spyre w Czechach. Może nie jakaś okazja, zawsze to parę groszy :)

Mam nadzieję, że przyjdą w przyszłym tygodniu. Napiszę coś więcej po zamontowaniu, ale wierzę, że będą sporo lepsze niż tanie hydrauliki od shimano, które mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

439 za komplet plus wysyłka. Ale w tym sklepie, z którego brałem to był ostatni komplet. Musisz szukać po prostu na google CZ i patrzeć czy jest wysyłka do PL, jak nie to warto zapytać, niektóre sklepy wysyłają dhlem.

Z tego co się dowiedziałem to producent niechętnie wysyła do sklepów na starym kontynencie.

Większa część produkcji idzie do producentów gotowych rowerów z wyższej półki.

 

Ledwo co znalazłem te TRP, drugie w kolejności do zamawiania były Hayes - też z tego co czytałem to wychodzą na naprawdę dobre hamulce.

Edytowane przez PanzerMamba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Przekonały mnie z tego powodu że regulacji BB7 jest ponoć upierdliwa a ja lubię rozwiązania jak najbardziej bezobsługowe.

Nie wiem co tam jest upierdliwego ... oba tłoki masz regulowane. W bb5 masz tylko jeden. Dodatkowo masz regulacje na samej dźwigni. Ja robię tak że wkręcam tłoki kilka obrotów. Zaciskam klamkę by sie zacisk ustawił i dokręcam, następnie popuszczam oba tłoki tyle ile trzeba i jest perfekto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga odniśnie BB7 Road - mam takie w szosówce,montowane wewnątrz tylnego trójkąta. Przez takie zamontowanie zacisku i pewnie przez to,że jeżdżę na platformach, czasem zdarza mi się zaczepić piętą o pokrętło regulacyjne i je pokręcić w wyniku czego hamulec się podciąga. Taka ciekawostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

439 za komplet plus wysyłka. Ale w tym sklepie, z którego brałem to był ostatni komplet. Musisz szukać po prostu na google CZ i patrzeć czy jest wysyłka do PL, jak nie to warto zapytać, niektóre sklepy wysyłają dhlem.

Z tego co się dowiedziałem to producent niechętnie wysyła do sklepów na starym kontynencie.

Większa część produkcji idzie do producentów gotowych rowerów z wyższej półki.

 

Ledwo co znalazłem te TRP, drugie w kolejności do zamawiania były Hayes - też z tego co czytałem to wychodzą na naprawdę dobre hamulce.

 

Podana cena to była za same zaciski?

Szukałem  w UK ale najtaniej 530zł za same zaciski :(.

Mógłbyś tutaj albo na priv podać nazwę sklepu?

Jaki orientacyjnie jest koszt przesyłki z Czech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
W dniu 18/03/2018 o 11:45, arekmiz napisał:

Ja kupiłem TRP Spyke komplet 2 zaciski i 2 tarcze na Aliexspress za 313 zł.

I jakie wrażenia? Łamię się też nad Spyke (ewentualnie nad BB7), bo za tę cenę można rower przerobić na hydrauliki :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...