Skocz do zawartości

[Rewal] - jazda z croozerem


LukaszBike

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

wybieramy się z rodziną nad morze, konkretnie do Rewala. Potrzebuję porady miejscowych lub stałych bywalców - mam w planie zabrać zestaw rowerów + przyczepkę dla dziecka - i tu pytanie - jak to wygląda z trasami rowerowymi w tych okolicach? Czy są to osobne ścieżki czy jedzie się po normalnych drogach? 

Nie ukrywam, że dla wygody dziecka (i mojej szosy) preferuję odcinki asfaltowe + ze względów bezpieczeństwa fajnie by było jeździć bez samochodów. 

Dzięki serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał samochód to polecam podjechać z rowerami w okolicę dziwrzyna i stamtąd można dobrze utrzymanymi ścieżkami rowerowymi pojechać przez grzybowo, kołobrzeg, lotnisko w sianożętach aż do ustronia morskiego (40km w jedną stronę). Ścieżka prowadzona jest wzdłuż linii brzegowej, często bezpośrednio przy morzu. NIestety latem ze względu na dzicz i hołotę jaka tam zjeżdża przyjemności z jazdy nie masz żadnej bo robią sobie z tych DDR regularny chodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na majówce w Grzybowie, i leciałem ścieżką do ustronia, taki tłok że daj pan spokój, piesi, całe tabuny pieszych zajmowały całą ścieżkę niekiedy, ciągłe zwalnianie, omijanie, między miejscowościami jest trochę luźniej.

W Dźwirzynie jadąc ścieżką 2 m szerokości prawą stroną szła baba więc chciałem ją minąć z lewej, ku mojemu zdziwieniu zobaczyła ławkę 20 metrów dalej i postanowiła się do niej udać, efekt ostre hamowanie, kolizja z babą, 
babie nic tylko się wystraszyła, ja zdarte kolano, spodnie rozdarte na kolanie i przedramię posiniaczone, klamkomanetka wygięta, aż łańcuch spadł.

Rodzinnie w wolnym tempie powinno być lepiej i spokojniej ;)
Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pocieszacie. Ja jadę początkiem lipca, także powiedzmy taki wczesny jak na Bałtyk sezon. A ewentualnie są tam jakieś mało uczęszczane drogi gdzie można sobie spokojnie z przyczepką 30-40km zrobić? Nie musi być z widokiem na morze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostają drogi publiczne gdzie zap.... a w lipcu to tam będzie taki kocioł że nawet pieszo średnio to wygląda, dlatego nie przepadam za morzem w sezonie, wolę mniejsze miejscówki, jeziora, lasy, rzeki, gdzieś gdzie można poczuć trochę wolności a nie jak sardynki w puszce z widokiem na morze pełnym sardynek ;)

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Rewal mam rowerowo obcykany ;-)) Nie ma problemu szosą jak i góralem. Najbardziej uczęszczana jest droga asfaltowa 102 między Dziwnówkiem a Kołobrzegiem. Jeśli chodzi o asfaltowe kawałki to lepiej jeździć z rana i bardziej od wybrzeża w kierunku małych miejscowości. Co do jazdy z przyczepą to fajny jest odcinek między Rewalem-Niechorze-Pogorzelica. Jak masz ochotę na dłuższy kawałek to fajna jest droga do Mrzeżyna lasem (ale nie ta betonówa) tylko szlak dla kijkarzy ;-))). Ten odcinek jest szeroką szutrówką ale gładką jak stół. 

Fajne są kawałki terenowe od Rewala w kierunku Dziwnówka. 

Ja jeżdżę do Rewala tylko w Lipcu ... zawsze biorę 2-4 rowery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pocieszacie. Ja jadę początkiem lipca, także powiedzmy taki wczesny jak na Bałtyk sezon. A ewentualnie są tam jakieś mało uczęszczane drogi gdzie można sobie spokojnie z przyczepką 30-40km zrobić? Nie musi być z widokiem na morze :D

 

 102 - w sezonie=śmierć.

 

1.Doskonałej jakości szutrówka przez las blisko wydm z Pogorzelicy do Mrzeżyna i odbiciem z kostki na punkt widokowy nad plażą (klif).

  Dojazd z Rewala do Pogorzelicy ścieżką rowerową.( to,co pisze Wooj (pozdrawiam przy okazji))

 

2.Wspomniana asfaltówka (miejscami polbruk) Dzwirzyno - Kołobrzeg - Ustronie Morskie (spokojnym tempem przejedziesz nawet w sezonie)

 

3.Asfaltówka rowerowa od południowych granic Kołobrzegu - Gościno- Rymań  (tylko 2 odcinki wzdłuz drogi,reszta pola,lasy,można jechać dalej nad jezioro Popiel,końcówka z kostki,około 30km w jedną stronę.Odcinek Gościno-Rymań jest super)

 

4.Odnoga wspomnianej scieżki Gościno-Karlino

 

5.Powinieneś pojechać do Swinoujścia,zostawić auto po stronie lądu,żeby się nie denerwować  godzinami czekania na przeprawę z autem.

  Przeprawić się z rowerem,bez czekania, za free małym promem i pojechać na niemiecką stronę.Ścieżka,głównie szutrowa,początek asfaltowy,doskonałej jakości prowadzi aż do Peenemunde do muzeum rakiet V i Phenomena (fajne muzeum edukacyjne dla dzieciaków,podstawy fizyki,z podnoszeniem Trabanta jedną ręką włącznie)Około 35km w jedną stronę.Najlepsza ścieżka na wybrzeżu,

 

6.Chcesz jechać rowerowo nad morze - jedż na Rugię,wieje tak samo jak u nas,a rowerem dojedziesz wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak się składa, że jeździłem w tym roku w okolicach Rewala z przyczepką i również był to Croozer ;) Zajrzyj na mojego bloga, trochę powinno Ci to rozjaśnić sytuację jeśli o drogi w tym rejonie. Byliśmy co prawda zimą ale zarys będziesz miał :) Dookoła Liwii od południowej strony było tragicznie, rozjeżdżone błoto wysypane tłuczonymi cegłami wymieszanymi z odpadami po budowach. Jechałem a raczej pchałem zestaw łąką ;)

remik

 

http://rmk.bikestats.pl/1550099,Zimowy-Baltyk-dzien-1.html

http://rmk.bikestats.pl/1550364,Zimowy-Baltyk-dzien-2.html

http://rmk.bikestats.pl/1550764,Zimowy-Baltyk-dzien-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...