Skocz do zawartości

[Hamulce] Tektro Disc HDC-300hydrauliczne, tarcza 160mm) - tył


TherapoTerra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy na forum. Mam na imię Jan. - mam nadzieję, że temat dodaje w odpowiednim dziale.

Piszę ten temat ponieważ mam znowu problem z hamulcami - tzn. wycieka mi płyn hamulcowy z rączki.

Miesiąc temu były wymieniane klocki i linka - w serwisie rowerowym - facet powiedział, że hamulce były zapowietrzone i nie miały praktycznie płynu.

Jak to się mogło stać? :(

Czy go zaniedbałem? :(

 

Jaki może być powód wycieku płynu hamulcowego z rączki?? (tylko tył - prawa rączka)

Rower to Kross LEVEL B2.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to zmień serwis. Linka nie mogła być wymieniona bo jej tam nie ma, to są hamulce hydrauliczne. Powód jest taki że poszły ci uszczelki, a jak nie było płynu i serwisant tylko dolał to był lekko mówiąc nierozgarnięty. Jak masz gwarancję to z niej skorzystaj, jak nie to wymiana hamulca, ewentualnie dorobienie uszczelek ale nie wiem czy się będzie opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
wycieka mi płyn hamulcowy z rączki.

 

W hamulcu hydraulicznym nie ma takiej czesci jak "raczka". Masz klamkę, a w niej zbiorniczek na olej.

 

 

 

były wymieniane klocki i linka

 

linki na pewno w hydraulikach nie ma.

 

 

 

Jaki może być powód wycieku płynu hamulcowego z rączki??

 

Najprawdopodobniej była niedokręcona śrubka dekielka pojemnika i olej sobie wyciekł.

albo uszczelka, jak kolega wyżej pisał. W takim wypadku klamka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wycieka mi dokładnie z tego miejsca.

https://zapodaj.net/f7ea2736826b1.jpg.html

Zdjęcie podglądowe.

 

A może i masz rację @Dokumosa  może wymienił mi przewód a ja go po prosu źle zrozumiałem.

 

Najprawdopodobniej była niedokręcona śrubka dekielka pojemnika i olej sobie wyciekł.

albo uszczelka, jak kolega wyżej pisał. W takim wypadku klamka do wymiany.

A jaką klamkę najlepiej kupić? - wymienić obydwie dla estetyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować tanie shimanowskie (o ile pamiętam to właśnie z tektro robiliśmy kiiedyś taki przeszczep i pacjent żył). Taniej lub w podobnej cenie niż same 2 klamki dostaniesz kompletne hamulce shimano z niskiej półki. Swego czasu BR-M365 na wyprzedażach w niemieckich sklepach po 20EUR komplet chodził. Może jeszcze gdzieś są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze nie chcę zakładać kolejnego tematu. Może ktoś z Was poradzi mi w wyborze opon.

Jeżdżę po terenach piaszczystych, lasy, łąki, pola, plaże - polećcie mi proszę opony typowe do takich terenów. 

Z tyłu mi się już bieżnik starł - i przyczepność na błocie jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...