Skocz do zawartości

[korba] Odległość dużej koronki od ramy


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zacząłem stosować nową metodę zmiany biegów w taki sposób że jeśli z przodu chcę zmienić blat na największy to z tyłu zmieniam o dwa przełożenia na lżejsze.

Podczas takiej zmiany już parę razy łańcuch zaciął mi się na korbie i został podciągnięty do góry. Przez to zauważyłem że odległość dużego blatu od ramy jest bardzo mała(ok 3mm) i takie wciągnięcie łańcucha powoduję porysowanie ramy. Powiedzcie proszę czy taka odległość jest prawidłowa oraz czy powinienem zmieniać biegi jednocześnie przód-tył?

 

2017_05_07_18_41_45.jpg

 

2017_05_07_18_41_19.jpg

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo mała odległość. Wymieniłeś napęd czy cały czas masz oryginalny?

 

Zmiana na obu jednocześnie nie jest niczym złym , sam też tak robię i bez negatywnych efektów.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniłeś ramę to może się okazać że nowa nie jest przystosowana pod tak duży blat. Chyba , że tam nic dużego nie ma to by musiało tak być.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korba i rama ok, ale co Ty robisz że Ci się łańcuch kleszczy między blatem a ramą, tam jest miejsca na zapałkę nie na łańcuch, zmieniając przełożenie łańcuch idzie do góry a nie w dół, od dołu przecież się wciągnąć nie da.


Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...