Skocz do zawartości

[amorek przód] pomoc w doradzeniu ktory kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad budżetowym amortyzatorem mam 2 wybory sr sunttour XCT 100mm lub XCM v3 100mm. Ceny podobne, który lepszy? I o co chodzi z tą długością 210mm lub 180?? Chodzi o długość rury? Jak by co to mam rame L i kola 26 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz takie długości podane?

 

Jedno i drugie to padaka, tyle można o tym powiedzieć. Zdecydowanie wolałbym kupić sztywny widelec, używki chodzą po niecałe 200 zł ( Mosso i Force), natomiast nowy Force 270 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o co chodzi z tą długością 210mm lub 180??

Długość rury sterowej - niektóre ramy mają wysoką główkę a niektóre niską. Musisz zmierzyć ile Ci dokładnie potrzeba. Od korony widelca do jakichś 3/4 wysokości mostka.

 

 

 

Witam zastanawiam sie nad budżetowym amortyzatorem mam 2 wybory sr sunttour XCT 100mm lub XCM v3 100mm

XCM jest lepszy z tych dwóch , jednak oba są na stalowej sprężynie i są to tylko miejsca do zamocowania hamulca że tak powiem bo żaden z nich nie ma nic wspólnego z amortyzatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze co warto kupić to Suntour XCR, roczniki 2014 i nowsze. Golenie 32mm i dobre ślizgi. Na Allegro od 3 stówek z hakiem (najuboższe wersje z blokadą na goleni i bez regulacji tłumienia powrotu - Rebounda). Jeśli odpowiednio ważysz (te 80 kilo by się sprzydało), regularnie będziesz zdejmował mu dolne lagi, czyścił i walił świeżego smaru (bo na tym de facto polega jego serwis) to będzie nieźle i dość długo pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ze xcm v3 to stary xcr. Czy xcm będzie pasował do kross hexagon x2? Z 2016 mam tarcze dużo rzeczy wymieniłem i teraz chce tego xcm v3 kupić w wersji z blokada skoku

Albo kupie wersje bez blokady i wyciągnę jedna sprężynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...