Skocz do zawartości

[Fox DHX RC4] Dobór sprężyny


MatiPl01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad wyborem sprężyny do dampera fox dhx rc4. Nie wiem co wpisać do kalkulatorów aby obliczyć potrzebną wartość sprężyny. Po raz pierwszy mam rower z takim damperem i nie wiem co z czym się je. Napiszcie ewentualnie co muszę sprawdzić lub jeśli wiecie to jaka sprężynę dobrać, aby pasowała i aby mi się dobrze jeździło. Głównie będę jeździł po terenie miejskim a także pagórkach, zastosowanie w dh będzie lecz rower także ma służyć do normalnej jazdy i w sprężynę do takiego stylu bym celował. Nie chcę, aby rower "trząsł się" przy każdym obrocie korbą, ale chciałbym, aby jazda była płynna i aby damper wypierał wszystko. Jak to niektórzy piszą, żeby był bardziej "plushowy". Damper to dokładnie dhx rc4 factory z 2015 roku jeśli to ważne. Przy wyborze sprężyny wiem, że przyda się moja masa, tak więc ważę około 50 kg. Rower to giant faith 0 z 2010 roku. Skok ramy (też nie wiem do końca o co chodzi, rower niedawno kupiłem i jestem troche zielony w tych sprawach) wynosi 7", koła mają 26". Z góry dzięki za odpowiedź. Dodaję zdjęcia jak coś (może się przydadzą).

post-203276-0-79495000-1494014875_thumb.png

post-203276-0-12772600-1494014881_thumb.jpg

post-203276-0-72081000-1494014885_thumb.jpg

post-203276-0-82994800-1494014897_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem gdy mi wyszło 274 lbs w tej ostatniej kratce to znaczy ze dla foxa sprezyna ok. 275 lbs ewentualnie jak wezme 300 to zle nie bedzie bo 275 jest do sagu 33% podane z tego co wyliczylem a nie wiem czy az taki sag mi bedzie potrzebny. I jeszcze 1 pytanie jak dobrac dlugosc ? I czy ewentualnie za dluga z 200 lbs jak sie skreci bedzie dzialac dobrze czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...