Skocz do zawartości

[widelec] Pęknięcie czy uszkodzenie lakieru?


Sengoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu zauważyłem dziwne pęknięcie na widelcu. Zastanawiam się czy jest to pękniecie czy uszkodzony lakier, rower używałem praktycznie przez cała zimę dojazdy do pracy i krótkie treningi.

Rower stał po 8 godzin na mrozie i zastanawiam się czy to nie spowodowało uszkodzenia lakieru.  Rower o który mówię to Kross Vento 2.0 z 2015 roku na tym widelcu przejechane około 15-16 tysięcy km. Praktycznie od wiosny do zimy.

 

Poniżej wkleję zdjęcia, jednak ciężko było mi zrobić zdjęcie by ''pękniecie'' było dobrze widoczne. 

Tutaj przechodzimy do bardzo ważnego pytania czy jeżdżenie na takim widelcu jest bezpieczne?. Jak dokładnie się upewnić czy to pękniecie czy może tylko uszkodzony lakier?

 

http://imgur.com/a/Bio0E

 

 

Uprzedzając uwagi, tak wiem rower jest trochę brudny, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że przez kwietniową pogodę może się aż tak bardzo ubrudzić w takich miejscach:).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, że dopiero teraz odpisuję, ale jakoś tak wyszło.

 

W dniu wczorajszym postanowiłem trochę oszpecić mój rower i papierem ściernym starłem lakier z miejsc gdzie były te ''pęknięcia''.

Niby wszystko fajnie, ale właśnie w tych miejscach gdzie były ''pękniecia'' nie chce do końca zejść ( co będzie widoczne na zdjeciach) został taki szary pasek i nie ważne jak bardzo staram się go usunąć to dalej zostaje tak jak było.  

 

Wszystko wskazuje na to, że w tych miejscach lakier jest dużo głębiej, tym samym potwierdza to przypuszczenie, że może to być pęknięcie? Czy jednak się mylę?

 

http://imgur.com/a/OkQ3V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś wymyślił, miałeś powyżej sposób jak sprawdzić czy to pęknięcie a zdarłeś lakier z ładnego widelca  :whistling: Nie znam się, może jest tak jak pisze kolega ale na pęknięcie to nie wygląda: zbyt szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...