Skocz do zawartości

[blat] owalny + napinacz 36T


MatiPl01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu czytam o zębatkach (blatach) typu narrow wide i natknąłem się na blaty owalne. Przyznam, że temat mnie zainteresował, bo nigdy wcześniej nie słyszałem o takim rozwiązaniu. Gdy trochę poszperałem w internecie znalazłem takie blaty w niskiej cenie na aliexpress LINK: https://pl.aliexpress.com/store/product/LEZE-Round-Oval-104BCD-32T-34T-36T-Cycling-Chainring-Narrow-Wide-Ultralight-7075-T6-MTB-Bike/1711284_32694305494.html. Zastanawiam się jak będzie z ich wytrzymałością, ale sądząc po opiniach to trzymają nieźle, a cena wygląda zachęcająco. Ale przechodząc do sedna sprawy. Zastanawiam się nad wymianą przedniego blatu w napędzie 1x9 na jakiś nowy, lecz zastanawiam się, czy blat owalny nie będzie powodował problemów przy użyciu go z napinaczem oraz czy nie będzie się łańcuch lub tylne blaty szybciej zużywały niż przy obecnej konfiguracji. Obecnie wygląda to tak, że przedni blat ma 32 zęby (maksymalnie mogę wrzucić 36, ale nie wiem czy to nie spowoduje jakiś problemów). W załącznikach dodaje zdjęcia. Dzięki za odpowiedzi bo trochę jestem niezorientowany w tego typu sprawach. I czy w ogóle takie coś ma sens czy to będzie strata kasy? Pragnę zaznaczyć, że czekam na razie na rower, bo go dopiero zamówiłem, ale chciałbym już wiedzieć, czy taka wymiana zaowocuje, czy będą to wydane pieniądze w błoto. Sprzedający napisał, że jakby miał coś wymienić, to by wymienił blat na jakiś typu narrow wide i większy, więc nie wiem czy zamawiać ten blat, ponieważ przesyłka trochę potrwa, a chciałbym mieć już to niebawem załatwione. Dzięki z góry za odpowiedzi wszystkim, którzy trochę bardziej ogarniają.

post-203276-0-07754200-1494012341_thumb.jpg

post-203276-0-85767400-1494012346_thumb.png

post-203276-0-09733800-1494012350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...