Skocz do zawartości
  • 0

Porównanie wielkości ram o tych samych rozmiarach.


Gość Marcin

Pytanie

Gość Marcin

Witam.

Szukam odpowiedniego dla siebie (wzrost ok.178cm) rozmiaru roweru crossowego, zdecydowałem że nie chcę 19".

Raczej będę chciał kupić w rozmiarze 20"-21". W tej chwili wytypowałem wstępnie 2 rowery:

1.Merida crossway - jest opisany jako 20,5",

2.Kross evado - 21"

 

Moje pytanie brzmi: czy da się powiedzieć bez przymierzania się, który będzie "mniejszy" tzn teoretycznie lepszy dla niższej osoby?

Co prawda wg oznaczenia powinien to być nr 1, ale....patrząc po geometrii nie jestem tego taki pewny.

 

1.http://aventurasport.pl/pl/p/ROWER-CROSSOWY-MERIDA-CROSSWAY-5-V-52CM-MATT-BLACKGREEN/50126

2.http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-crossowy-Kross-EVADO-1.0-Men-S-czarny-czerwony-mat-2017/18392

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie da się ich dobrze porównać bo Kross nie podaje tak ważnych danych jak stack, reach i standover hight. Patrząc po wymiarach to Merida, mimo że mniejsza to jest o około centymetr dłuższa ale rowery są do siebie zbliżone. Pozostaje jeszcze kwestia długości mostka. Żaden producent tego nie podaje więc ta różnica centymetra na ramie może być spokojnie zredukowana lub powiększona przez mostek.

Ja bym sie tego rozmiaru tak bardzo nie bał. To nie szosówka, że musi byc dopasowana idealnie.

 

Ja lubię rowery większe. Mam 189cm czyli powinienem mieć rower typu cross o ramie około 59-60cm a kiedyś posiadałem taki rower o rozmiarze ramy 26" czyli 66cm. Nad ramą musiałem stać lekko na palcach a siodełko było ledwo wysunięte. Jeszcze sobie podniosłem kierownicę (po wymianie amorka nie przyciąlem sterówki i w nią wpuściłem kierownicę). Najwygodniejszy rower jaki miałem, robiłem na nim największe dystanse. Gdyby nie wypadek po którym znienawidziłem rowery bez dobrego amortyzatora i tarczówek to bym dalej nim jeździł. Resztki roweru wziął znajomy który jest ze 2 cm niższy ode mnie, odbudował rower i dalej jeździ na tym szczudle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO 21" to za dużo. I właśnie to nie szosówka - rama powinna być o rozmiar mniejsza. Gdybyś miał nogę 90 na boso to mógłbyś myśleć o 21" w crossie. I tu nawet pomijam względy bezpieczeństwa i możliwości mało przyjemnego lądowania kroczem na ramie tylko najzwyczajniej w świecie dobrze się takiego roweru pod siebie nie ustawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Gdybyś miał nogę 90 na boso to mógłbyś myśleć o 21" w crossie

hmmm, może minimalnie za duży ale bez przesady, merida podaje nawet ramę 53cm dla nogi 82cm

na pewno nie kupię 19", a z tego co się orientuję 20" produkuje tylko author i nie wiem dlaczego są takie drogie na najniższym osprzęcie,

czyżby aż takie dobre ramy robili..

mam authora 19,5" MTB i mam duży zapas nad ramą, mogę podnieść przednie koło ponad 15cm, to co prawda koła 26" ale jednak zapas duży,

na długość 20,5" nie powinien być problemem, 90% to będzie jazda jak na szosowym więc powinno być ok.

 

https://www.merida-bikes.com/en_int/bike/frame-size-calculator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o wybór ramy, to polecam przede wszystkim dopasować ja do swojego wzrostu oraz wagi, możesz równie dobrze przymierzyć się do Meridy jak i Krossa, po czym sam stwierdzisz który rozmiar ramy będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni. 21 wydaje mi się być za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...